Przepiękny widok na Florencję!

Warto wybrać się tu w dzień i wieczór. Przepiękny widok ukazujący Florencję! Dodatkowo przed placem... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
bibeata
Piękny widok

Warto wchodzić po tych dlugich schodach :) Po drodze liczne butiki z pamiątkami , lodziarnie i... Przeczytaj więcej

Iza C
St Louis
Przeczytaj wszystkie recenzje (32 110)

Plac jest dość mocno zatłoczony (zarówno za dnia jak i nocą). Przy samym placu jest parking (płatny). Natomiast my znaleźliśmy wolne miejsca parkingowe (bezpłatne ) jakieś 100 m dalej (skręcając w prawo w bardzo wąską,jednokierunkową dróżkę prowadzącą do restauracji). Z tarasu rozciąga się przepiękny widok na Florencję,a wieczorami grupy muzyków umilają czas turystom. Są ławeczki na których można spocząć po wyczerpującym dniu, jak i napić się drinka/soku w restauracji (zaraz obok pomnika).

Dziękujemy, Sloneczko_2018
Zrecenzowano: 14 września 2019 z urządzeń przenośnych

Od początku wiedziałam, że muszę dotrzeć na Plac Michała Anioła skąd rozpościera się panorama na całe miasto - mam słabość do punktów widokowych. Widok jest niezapomniany i zdecydowanie punkt obowiązkowy każdej wizyty we Florencji!

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, travelbug_com_pl
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Od centrum około 25 minut spacerkiem, pod koniec sporo schodów do pokonania, ale widok na panoramę miasta wynagradza wszystko. Wg mnie najlepiej pojawić się tam do godz 14, wtedy słońce będziemy mieli za sobą.

Trzeba się wybrać obowiązkowo !

2  Dziękujemy, Sylwia-Tomek
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

Z Placu Michelangelo można podziwiać praktycznie całą panoramę Florencji wraz z jej najważniejszymi zabytkami. Sławny widok na całe miasto z tego właśnie punktu widokowego, od lat jest utrwalany na pocztówkach i zdjęciach. Jestem zauroczona,polecam wszystkim.którzy "zabłądzą" w te strony.

Dziękujemy, Anna M
Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019

Zdecydowanie must be, piękny widok na całą Florencję. Kawałek trzeba podejść pod górę, ale zdecydowanie warto!

Dziękujemy, Karolina G