“Super jedzenie i miła obsługa”
La Capannina Bistrot — recenzja

La Capannina Bistrot
Nr 209 wśród 3 245 Restauracje (Florencja)
Kuchnie: Włoska
Opcje wyżywienia: Po godzinach
Okolica: San Lorenzo
Zrecenzowano 31 sierpnia 2019

Generalnie pierwsze wrażenie może być nieco mylące :) ale miejsce jest wspaniałe a jedzenie jeszcze lepsze :)

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Jagul

Zrecenzowano 16 czerwca 2019

Lokal odnaleziony przypadkowo w bliskiej odległości od hotelu za wskazaniem rekomendacji Tripadvisor. Pierwsze wrażenie po wejściu to sporo osób w sali głównej i stosunkowo mało miejsca gdyż stolik wolny był tylko przy wąskim wejściu vis a vis pracy kucharza i pomocnika od których oddziela nas szyba ale widać jak „kuchnia pracuje” i nie ma nic do ukrycia, brak wystawności czyli zwyczajne bistro. Rzut oka na ceny, które jak na lokalizacje lokalu bardzo przyzwoite i naprawdę jedne z niższych w okolicy jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości jedzenia. Nasze zamówienie z partnerką pada na klasykę czyli spaghetti alla carbonara oraz spaghetti allo scoglio. Poprzedzone serwowaniem dwóch karafek bardzo poprawnego lokalnego wina oraz pieczywa (zbyt grubo pokrojone) i oliwy. Wybór dań głównych strzał w dziesiątkę. Zarówno jedna jak i druga pasta były więcej niż dobre. Spaghetti allo scoglio (świeże owoce morza) wręcz genialne. Ogromna ilość makaronu ugotowanego bardzo poprawnie. Do doskonałości może byłoby lepiej aby było bardziej al dente ale o rozgotowaniu mowy nie ma. Za to świeżość sosu i samych owoców morza to istota tego dania. Sos przepyszny, aromatyczny, dosyć pikantny i sporą ilością czosnku ale właśnie taki uwielbiam. Bo banalnie łatwym - bo tak świeże były owoce morza - wydobyciu ze skorup cennego mięsa i wymieszaniu z zawartością po prostu absolutna rewelacja smaku. Porcja była naprawdę przyzwoita (a autor recenzji potrafi zjeść) ale i tak postanowiłem spróbować deseru. W obliczu chwilowego braku panna cotta poprosiłem za namową kelnerki o crema catalana. Oczywiście słodycz niesamowita ale delikatność konsystencji kremu świetnie się komponowała ze skarmelizowanym cukrem. Miejsce skromne lokalne, przyjazne w atmosferze ale z kuchnią bardzo prawdziwą i ze świetnym personelem (łącznie z bardzo przyjaznym panem kucharzem). Szczególne pozdrowienia dla przemiłej Pani kelnerki nas obsługującej, która przybyła do Florencji jak dobrze pamiętam z Ameryki Łacińskiej. Polecam 100%!

Dziękujemy, Maro F
Zrecenzowano 11 września 2018

Bardzo smaczne i aromatyczne gnocchi, również dobry makaron. Miła atmosfera i obsługa. Spokojnie można się najeść taką porcją, a ceny są przyzwoite. Polecam ;)

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Anna O
Zrecenzowano 29 marca 2018 z urządzeń przenośnych

Niewielki i niepozorny lokal, do którego kierując się opiniami z TripAdvisor trafiliśmy na wczesną kolację - gnocchi i białym winkiem i na deser panna cotta. Ceny bardzo przyjemne dla kieszeni, porcje spore, a smak naprawdę domowy i aromatyczny. Szybka obsługa. 10% rachunku opłata za serwis.
Polecam serdecznie.

Termin wizyty: marzec 2018
Dziękujemy, monikaechaustmroz
Zrecenzowano 1 lipca 2016 z urządzeń przenośnych

Przepyszne makarony, gnocchi i sałatki, bardzo dobre wino. Dobre ceny i nieduża opłata za obsługę. Świetna lokalizacja przy samym Mercato Centrale.

Termin wizyty: lipiec 2016
Dziękujemy, Karolina G

La Capannina Bistrot — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Florencja, Province of Florence

Byłeś(-aś) w La Capannina Bistrot? Podziel się wrażeniami!