Warto

Piękne widoki!

Zrecenzowano: 22 listopada 2018
ulmar79
Karpacz, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (11 887)

Zrecenzowano: 15 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Jeśli interesujesz się historią, architekturą lub sztuką nie będziesz zawiedziony! Miejsce pełne uroku, dobrze utrzymane. Obowiązkowy punkt spaceru po Taorminie. Bilet wstępu 10€, ale w grudniu dzieci weszły za darmo (11 i 17 lat). Piękne widoki na miasto, wybrzeże i Etnę!

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, Joanna R
Zrecenzowano: 22 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Myślałam, że większe wrażenie na mnie zrobi. Uważam że bilet wstępu jest za drogi. Piękna roślinność przed wejście.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, ulmar79
Zrecenzowano: 30 października 2018 z urządzeń przenośnych

Wspaniałe miejsce. Wywarło gigantyczne wrażenie na mnie. Mieli rozmach jak ten wspaniały teatr budowali. Kapitalne położenie.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, Daniel B
Zrecenzowano: 20 października 2018

TAORMINA
Spędziłam zaledwie 4 godziny w tym niezwykłym,zalanym słońcem sycylijskim miasteczku,gdzie w każdym miejscu można poczuć oddech wielkiej ciekawej historii tego zakątka świata niemal u podnóża Etny.
Czerwcowe południe to kąpanie się w słońcu i znakomite sycylijskie lody o smaku, który sobie wymarzysz.Godzinę poświęciliśmy na obejrzenie ruin ,znakomicie zachowanych, teatru z czasów greckich..Nie jest to Epidauros w Helladzie ale jak najbardziej polecam.Genius loci tego miejsca jest w niewielkiej mierze do uchwycenia na zdjęciach.
Dzieci szkolne maja bezpłatne bilety.Dla dorosłych cena to ok 5 -10 euro( ?) Niewielka .Nie zaporowa.
Będąc w Taorminie grzech nie zobaczyć tego fantastycznego miejsca.Szkoda,ze nie dane mi było być tam jako widz teatralny czy meloman...

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, beatajacekglowaccy
Zrecenzowano: 2 października 2018

Przepiękne miasteczko, z wieloma zabytkami, nie tylko sakralnymi, ale prawdziwą perłą są zachowane fragmenty starożytnego teatru greckiego. Naprawdę dobrze zachowane. Do tego dochodzą wspaniałe widoki (Etna). Iwaszkiewicz pisał w Dziennikach, że to najpiękniejsze miejsce na świecie. W każdym miejscu na całym świecie pewnie nikt nie był, ale ja również pozwolę sobie zaliczyć Taorminę do ścisłej czołówki miejsc, które miałem okazję odwiedzić. Przełom września i października to znakomita pora do zwiedzania Sycylii.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, dariusz_malinowski