Palermo
Otwarte dzisiaj: 11:00 - 13:00, 15:00 - 18:00
lekcja pokory

Bardzo polecam odwiedzić będąc w Palermo. Ze względu na specyfikę raczej dla osób dorosłych... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Piotr S
Kraków, Polska
Robi wrażenie

Stąd nie mam zdjęć ponieważ wydało mi się wysoce niestosowne ich robienie. Katakumby zrobiły na nas... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
p_a_u_l_a080892
Osieczna, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (3 700)

Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Takich miejsc nie ma pewnie zbyt wiele na świecie, zatem powinienem każdemu polecić zajrzenie tutaj, jednak mam wątpliwości, czy właśnie w ten sposób należy obcować ze śmiercią, czy tak postępować ze szczątkami ludzi? W tłumie turystów zaspokajać (niezdrową?) ciekawość, patrząc w puste oczodoły zmarłych, rozpadające się szkielety podpisane karteczkami? Sam nie wiem...

Dziękujemy, Grzech
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ciekawe długie korytarze, w których obcujemy z różnie zachowanymi szkieletami. Ciekawe emocje. Wstęp 3 euro. Wewnątrz jest jasno i nie bardzo strasznie.

Dziękujemy, DJKowalska
Zrecenzowano: 8 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

W Katakumbach Kapucynów w Palermo znajdujące się tam mumie, w liczbie około 8000, są mumiami zarówno osób duchownych, jak i świeckich. Początkowo katakumby były przeznaczone dla zmarłych kapucynów tutejszego klasztoru, ale z czasem zezwolono na pochówek w tym miejscu zamożnych świeckich mieszkańców miasta. Pierwszych zmarłych pochowano tam w XVI wieku, zaś jedną z ostatnich tam pochowanych osób była dwuletnia Rosalia Lombardo, która spoczęła w katakumbach w latach 20-tych XX wieku. Zmumifikowane ciała są w całości ubrane; stoją, leżą lub wiszą na ścianach. Podzielone są według płci i pozycji społecznej. W poszczególnych salach można zobaczyć m.in.: prałatów, kupców, profesorów, mieszczan w odświętnych strojach; dziewice, które nie zdążyły wyjść za mąż, całe rodziny jak również małe dzieci czy kobiety. Warto zostawić samochód na parkingu przed katakumbami i udać się do miasta taksówką.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
Dziękujemy, mikezelizy
Zrecenzowano: 25 lutego 2019

Zmumifikowane ciała robią piorunujące wrażenie, zwłaszcza, gdy wodzą za zwiedzającymi pustymi oczodołami O_o Przygnębiające są zwłoki małych dzieci, ubranych w poszarzałe szatki.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
1  Dziękujemy, KarolinaT367
Zrecenzowano: 9 września 2018 z urządzeń przenośnych

Dla ludzi o twardych nerwach. Widok kilku tysięcy zmumifikowanych ciał ubranych w stroje, wiszacych na ścianach, robi ogromne wrażenie. Warto zobaczyć i poznać historię pochówku jaki był zapoczątkowany w XV wieku przez Kapucynów z Palermo.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, PPPuch