Zapisz
magia......

piękna Etna, dymiąca, widzisz ją z każdej strony :-), magiczna i zapraszająca. Polecam, obowiązkowy... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 6 marca 2020
Elziuta E
Pekin, Chiny
Super przezycie

Etna jest cudowna. Przyciąga od pierwszego wejrzenia. Widoki z góry niepowtarzalne - tak samo, jak... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 30 stycznia 2020
00slawek00
Przeczytaj wszystkie recenzje (11 903)

Zrecenzowano: 31 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Etna ma w sobie coś magicznego, przyciąga jak magnes. Piękne widoki zapierające dech w piersiach. Dodatkowo chociaż przez kilka godzin można odpocząć od palącego sycylijskiego słońca. Obowiązkowy punkt wycieczki.

Dziękujemy, 864weronikar
Zrecenzowano: 2 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Etne należy odwiedzić żeby poczuć jej moc, dlatego zostawiam Wam jedynie zdjęcia i informacje czysto techniczne.
Dojazd do Etny z Katani jest raz dziennie, autobus odjeżdza o 8:15 z parkingu przy dworcu kolejowym
Odjazd z Etny ok. 16, koszt w obie stronybok 15 euro, jeśli nie zdążysz na autobus śpisz w schronisku, albo taksówka za 100 euro.
Pod dworcem.w Katanii można kupić wycieczkę , 25 euro za osobę, minimum 4 osoby, zawiozą do stacji kolejki, zaczekają 2 godziny i przywiozą do Katanii.
Na Entnę warto wjechać do samego końca, najpierw kolejką, a dalej autem terenowym, na górze czeka przewodnik, ciekawie opowiada o Etnie, chętnie odpowiada na pytania. Koszt 65 euro od osoby.
Inna opcja to dojechać do stacji kolejki autobusem a dalej wejść na nogach, kilka godzin spaceru wyznaczonym szlakiem. Oczywiście należy mieć buty do trekingu i odpowiednie ubranie.
Ceny jedzenia są takie same jak w Katanii. Kanapka z lokalnym serem i szynką plus kawa 7 euro.
Nie ma co ukrywać, odwiedzenie Etny jest kosztowne, ale być tak blisko i jej nie odwiedzić byłoby błędem.

1  Dziękujemy, DJKowalska
Zrecenzowano: 26 lipca 2019

Miałem już okazję być na Wezuwiuszu, ale Etna to coś znacznie więcej. Jej wielkość robi niesamowite wrażenie. Dodatkową atrakcją są słyszalne z daleka odgłosy erupcji, które co jakiś czas przypominają nam, że jest to wciąż aktywny wulkan. Do tego jak się ma odrobinę cierpliwości i szczęścia można zobaczyć wyrzucane z krateru głazy podczas tych erupcji.Swoją drogą jak wielkie muszą być skoro je widać z odległości ok 2 kilometrów? Gorąco polecam. Nawet opcja dla leniwych za 65e jest tego warta, bo daje dodatkowe niepowtarzalne przeżycia.

Dziękujemy, trilag
Zrecenzowano: 24 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Etna, góra z które wydobywa się dym. Warto wybrać się rano i być na miejscu około 9 godziny. Najlepiej samochodem. U podnóża kilka parkingów. Na prawie sama górę można wyjechać kolejką, która kołysze się podczas podmuchów wiatru. Robi wrażenie. Na górnej stacji wysiadamy i dalej idziemy na piechotę za darmo albo specjalnymi samochodami za ileś euro. Sam wulkan robi niesamowite wrażenie. Po zejściu polecam pyszne kanapki z salami i piękne pamiątki że skamienialej ławy. Trzeba wziąć ciepłe ciuchy A dla zapominalskich jest wypożyczalnia kurtek po 4 euro.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
3  Dziękujemy, 417andrzej_
Zrecenzowano: 14 maja 2019

Wyprawa na Etnę to całodzienna wspinaczka dla aktywnych bądź wycieczka kolejką i samochodami dla leniuchów. Spod schroniska Rifiugio Sapienza można podjechać kolejką za 30 euro w 2 strony na wysokośc 2510 m.p.m - my wychodziliśmy szlakiem pod kolejką - trudno się idzie, bo nogi zapadają się w żużlu ale po ok 1.30 godziny dotarliśmy na miejsce. Następnie można albo samochodami (ponad 30 euro) podjechać na Torre Filosofo na 2900 m albo znowu iść piechotą - to też zajmuje ok. 1,5 godziny. Widoki przy braku zachmurzenia przepiękne na połowę Sycylii. Warto się odpowiednio ubrać bo wieje - w sobotę w maju mieliśmy piękną ciepłą pogodę a w niedzielę połowa Etny była zaśnieżona.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, Tomasz O