Bari

“Wspaniałe jedzenie w idealnie włoskim klimacie ”
La Tana Del Polpo — recenzja

La Tana Del Polpo
Zarezerwuj stolik
wt., 22.10
20:00
Nr 30 wśród 1 382 Restauracje (Bari)
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Zrecenzowano 11 września 2019 z urządzeń przenośnych

Po pieczonych krewetkach na przystawkę, które kompletnie do mnie nie trafiły, zjedliśmy przepyszna rybę z makaronem w sosie pomidorowym i idealna czarna pasta z pistacjami. Wspaniale miejsce w iście włoskim klimacie. Zdecydowanie godne polecenia.

Dziękujemy, 235maciejf

Zrecenzowano 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre jadzenie makarony itp. Owoce moża super. Polecam bo warto. Byliśmy dwa razy i za każdym razem było super

Dziękujemy, micha_mG5680CM
Zrecenzowano 13 sierpnia 2019

Przeglądajac polecane miejsca w Bari natknelam się na te restauracje. Przytulne miejsce w centrum Bari, niestety bardzo mało stolików, kolejki ogromne! Czekając 20minut na stolik, który niestety był zaraz obok WC - jak ktoś ładnie napisał 'schowek na miotly' i tak też się czułam siedząc tam wino domowe białe bardzo smaczne, makaron z krewetkami w sosie piatacjowym również! Ogólnie polecam, ceny ok.

Dziękujemy, _kkkora
Zrecenzowano 12 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie przeciętnie smaczne, obsługa bardzo miła ale w sumie restauracja przereklamowana. Zamówiliśmy rybę skorpiona- surowa wydawała się dość duża / 30 €/ a po przygotowaniu był to zdecydowanie kawałek degustacyjny kolejna potrawa to czarny makaron z krewetkami i sosem pistacjowym zdecydowanie nie spełnił wyobrażeń o tym daniu makaron rozgotowany zbity w jedną kulę cała potrawa mdła i bardzo ciężka, białe wino domowe bardzo przeciętne

Dziękujemy, Artur K
Zrecenzowano 26 czerwca 2019

Restauracja zdecydowanie warta wszystkich, pozytywnych recenzji, które tu przeczytałem. Ale zacznijmy od negatywów. Po pierwsze, ilość gości jest przytłaczająca. Bez rezerwacji, w weekendowy wieczór, nie ma co marzyć o wolnym stoliku, a nawet jeśli masz rezerwację, możesz trafić do składziku na szczotki obok toalety (sic!). Pozostałe stoliki są upchnięte tak ciasno, że atmosfera jest zdecydowanie rodzinna, co szukającym odrobiny intymności nie musi się spodobać. Aczkolwiek kuchnia wynagradza te drobne niedogodności. Popisowe, czarne spaghetti z krewetkami, w sosie pistacjowym spróbować trzeba. Nie każdy musi się zachwycić, bo nie każdy lubi pistacje, a danie jest doprawione bardzo delikatnie, aczkolwiek tak doskonale ugotowanych krewetek, nie jadłem jeszcze nigdzie. Pieczona ośmiornica jest podawana z truskawkowym winegretem i jest to równie zaskakujące, co pyszne. Smażona, świeża ryba, wybrana z ogromnego talerza, po prostu rozpływa się w ustach. Widać, że kuchnią dowodzi fachowiec najwyższej klasy. Idealnym zakończeniem wieczoru jest doskonałe, domowej roboty tiramisu. Potem wystarczy już tylko znaleźć kogoś, kto odtoczy człowieka do domu ;) Osobną sprawą jest obsługa. Kelner, o imieniu Simon, który nas gościł, to facet wart każdych pieniędzy. Przesympatyczny, fachowy, zabawny, płynnie posługujący się przynajmniej czterema językami (tyle zdążyłem wyłapać) to prawdziwy skarb dla każdej restauracji. No i te drobne, ale istotne szczegóły, ktore robią różnicę... Goście, którzy byli zmuszeni czekać na stolik (a w pewnym momencie było ich sporo), dostali od managera po lampce wina, dla umilenia czasu. Mała rzecz, a cieszy. Kiedy zaproponowano nam na zakończenie po gratisowym kieliszku limoncello, powiedziałem że podziękujemy, bo wolimy zamówić grappę (oczywiście chciałem za nią normalnie zapłacić). Czy doliczono ją nam do rachunku? A skąd, mimo że nie był to trunek z tych najtańszych (a trochę się na tym znam). Reasumując, jeśli chcecie zjeść naprawdę pyszną kolację, w zatłoczonej ale bardzo klimatycznej restauracji, to musicie odwiedzić to miejsce.

Dziękujemy, Grubaswpodrozy

La Tana Del Polpo — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Bari, Province of Bari

Byłeś(-aś) w La Tana Del Polpo? Podziel się wrażeniami!