Obowiązkowo

wlazłam, bo musiałam..

Zrecenzowano: 22 kwietnia 2019
eskulapa
Swansea, Wielka Brytania
Przeczytaj wszystkie recenzje (16 753)

Zrecenzowano: 4 lipca 2019

Będąc w Wenecji wypada zobaczyć ale są piękniejsze i mniej zatłoczone obiekty, które skradły moje serce...

1  Dziękujemy, Mniomnika
Zrecenzowano: 21 czerwca 2019

Nieważne czy pieszo na moście, czy płynąc vaporetto pod mostem - Most Rialto jest wart obejrzenia. To jeden z 3 mostów na Grand Canale - ale ten jest chyba najbardziej znany ze wszystkich.
Obecny most był budowany 3 lata, a jego brak utrudniał życie kupcom z Rialto. Żartowano, że most nie zostanie ukończony, dopóki na pewnej męskiej części ciała nie urosną paznokcie, a w odpowiedniej żeńskiej części ciała nie wybuchnie pożar. W odpowiedzi na te kpiny, umieszczono na fasadzie Palazzo dei Camerlenghi dwie małe płaskorzeźby, przedstawiające właśnie te dwa zdarzenia.
Na moście znajdziesz mnóstwo małych sklepików z różnymi rzeczami. Zaczynając od biżuterii, kończąc na wyrobach ze skóry i jedwabiu. Jest dość drogo, ale to tam kupiłam synowi oryginalny piłkarski szalik Włoch w tej samej cenie, co podróbki na bazarze.

Dziękujemy, grytfus
Zrecenzowano: 31 maja 2019

Symboliczny zabytek Wenecji. Rozciaga sie z niego piekny widok na Canal Grande. Most jest bardzo zatloczony z kazdej strony i spotykaja sie tam naprawde wszystkie jezyki swiata.Polecam.

Dziękujemy, KatjaEva
Zrecenzowano: 22 kwietnia 2019

- w drodze do hotelu..natomiast nie wróciłam specjalnie po raz drugi. Średnią przyjemnością jest dla mnie tłoczenie się w kwietniowym, gorącym (sic!) słoneczku lub wysiadywanie kontemplując widok, który akurat do najpiękniejszych w Wenecji nie należy. Co nie znaczy, że nie warto! O cenach zawyżonych w pobliskich kramikach o co najmniej 1/4 - nie wspomnę. Nie lubię zakupów, ale za aniołkiem z weneckiego szkła (w znośnej cenie) nabiegałam się dość mocno.
Nad tę atrakcję przedkładam dzielnicę z mostem Akademii (Ponte dell'Accademia), zdecydowanie!

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, eskulapa
Zrecenzowano: 14 kwietnia 2019

Wszystko byłoby OK, gdyby nie ten nieznośny tłok... Wszędzie przewalająca się masa ludzi... Przyznam, że już mnie to nie bawi. Z różnych powodów w ciągu ostatnich lat kilkanaście razy byłem w Wenecji... i już jestem tym zniesmaczony...
Niemniej sam obiekt pierwsza klasa...

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
3  Dziękujemy, Jarosław C