Obowiązkowo

Nieważne czy pieszo na moście, czy płynąc vaporetto pod mostem - Most Rialto jest wart obejrzenia... Przeczytaj więcej

grytfus
Most Rialto - najstarszy most Wenecji

Zrecenzowano: 19 lutego 2019
krzysztofk890
Warszawa, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (16 191)

Zrecenzowano: 14 kwietnia 2019

Wszystko byłoby OK, gdyby nie ten nieznośny tłok... Wszędzie przewalająca się masa ludzi... Przyznam, że już mnie to nie bawi. Z różnych powodów w ciągu ostatnich lat kilkanaście razy byłem w Wenecji... i już jestem tym zniesmaczony...
Niemniej sam obiekt pierwsza klasa...

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
3  Dziękujemy, Jarosław C
Zrecenzowano: 19 lutego 2019

Most Rialto to najstarszy (przewodnik) i najbardziej charakterystyczny most Wenecji łączący dzielnice San Marco i San Polo. Most ten o długości ca 28 m, zawieszony blisko 8 m na lustrem wody jest obowiązkowym miejscem do zwiedzania a raczej podziwiania z dala jego architektury i chwili relaksu na samym moście pozwalającym ogarnąć w większej perspektywie zarówno kanał jak i otaczające go urokliwe budynki oraz kołyszące się na wodzie gondole.

Wędrując z żoną po Lombardii staraliśmy się w miarę oszczędnie podróżować i stąd pływając po kanale korzystaliśmy z promu na który na rozsądną cenę wsiedliśmy przy dworcu Santa Lucia przy którym są terminale i przystanki promowe.

Oczywiście obowiązkowym punktem było wejście na most by zrobić z dołu pamiątkowe zdjęcie i posnuć się pomiędzy znajdujących się na moście kramami z pamiątkami, które jak mówi historia zawsze tam prosperowały. Historia mówi również, że ok. 1450 roku most się zawalił pod ciężarem tłumów podziwiających z góry paradę łodzi ale ponad 100 lat później postawiono most z kamienia więc można po nim chodzić bez obawy.

Warto też wiedzieć, że tuż przy wejściu na most znajduje się plac Campo San Bartolomeo. To uroczy plac pełen knajpek w których można usiąść i chwilę odpocząć przy dobrym posiłku i domowym winie (zawsze braliśmy).

Krzysztof

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2018
1  Dziękujemy, krzysztofk890
Zrecenzowano: 29 stycznia 2019

Chyba każdy kto był w Wenecji ma zdjęcia na lub przy tym moście. Obowiązkowy punkt do odwiedzenia w tym pięknym mieście.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, anja_miz-mig
Zrecenzowano: 16 października 2018

Czasami jest tam bardzo tłoczno i to zarówno na jak i pod mostem ale i tak wart żeby go zobaczyć.Koniecznie !

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, Raczka750
Zrecenzowano: 12 września 2018 z urządzeń przenośnych

Jeden z charakterystycznych i obowiązkowych punktów Wenecji niestety w sezonie zapchany do granic możliwości. Ma swój niewątpliwy urok i trzeba go zobaczyć to jednak raczej jedna wizyta zaspokoi każdego. Mimo kolejnych remontów nadal nie można nic zrobić by był bardziej przyjazny dla dziecięcych wózków. Wszędzie wkoło kramy z lokalnymi pamiątkami.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Vistul