Po latach wpadłem na to, jak uniknąć tłumów...

Zrecenzowano: 23 kwietnia 2019
Jarosław C
Malbork, Polska
Bardzo znany most w Wenecji

Zrecenzowano: 24 stycznia 2019
krzysztofk890
Warszawa, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (6 862)

Zrecenzowano: 23 kwietnia 2019

Po latach wpadłem na to, jak uniknąć tłumów... Kilkanaście razy byłem w Wenecji i za każdym razem przejście do Placu Św. Marka z miejsca, gdzie dokują statki płynące z Punta Sabbioni to było wyzwanie. Naprzeciw Mostu Westchnień zawsze zbierały się takie tłumy, że samo przejście dalej było kłopotem, a już dopchanie się do brzegu i zrobienie fotki, to już wyczyn. Teraz (w epoce selfie) jest łatwiej, ale kiedyś, jak trzeba było liczyć na kogoś kto pstryknie, to cudem było uzyskanie pustego pola "do strzału". To wszystko wydłużało proces uzyskania fotki i generowało jeszcze większy tłok.
Nie wiem dlaczego dopiero teraz wpadłam na to, żeby zejść na dół pod mostek nad kanałem (właśnie na tym mostku wszyscy cisną się do jak najlepszego widoku na Most Westchnień). Byłem tam sam... 3 m nade mną był tłum, a ja swobodnie ustawiłem samowyzwalacz i spokojnie zrobiłem fotkę...
Polecam ten sposób ;]

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Jarosław C
Zrecenzowano: 24 stycznia 2019

Według przewodnika, Ponte dei Sospiri (Most Westchnień) to najbardziej znany most w Wenecji i również w całych Włoszech. Będąc z żoną szczęśliwą parą nie popłynęliśmy pod nim gondolą w blasku zachodzącego słońca, co gwarantuje dozgonną miłość i rychły ślub, ale długo podziwialiśmy te romantyczne miejsce.

Romantyzm wynika z faktu, że przed wiekami przez most transportowano skazanych, z przylegającego do mostu Pałacu Dożów, bezpośrednio do znajdującego się po jego drugiej stronie więzienia a wzdychający do wolności i ukochanych kobiet więźniowie stali się bohaterami wielu romantycznych historii. Stąd też most ten nazwano mostem westchnień.

Sam most to 11-sto metrowa wapienna (kamień wapienny) zamknięta konstrukcja z dwoma otworami okiennymi wypełnionymi ażurowym wzorem. Nie przechodziliśmy wewnątrz mostu ale jest to możliwe bezpośrednio z Pałacu Dożów. Z przewodnika wynika, że idąc mostem można również obejrzeć cele więzienne. No cóż może zwiedzimy wnętrze następnym razem.

Krzysztof

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2018
Dziękujemy, krzysztofk890
Zrecenzowano: 16 października 2018

Więzienie i pałac połączone mostem. Pięknie choć tłoczno.Blisko do Pałacu Dożów.Obowiązkowo trzeba zobaczyć.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, Raczka750
Zrecenzowano: 8 maja 2018

Ikona Wenecji. Od zewnątrz znacznie ładniejszy niż od wewnątrz, kiedy przechodzi się przez niego podczas zwiedzania Pałacu Dożów.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, qqaazzeeddcc
Zrecenzowano: 4 października 2017

Historia miejsca niesamowita, ale jakoś d... nie urywa. Most nad kanałem, jeden z wielu. Pałac Dojów przez który jedynie możemy się dostać na most jest tak piękny, że ten most jakoś znika w przepychu.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
Dziękujemy, Pawel K