Vatican City
Moje "must see" w Watykanie

Wejście do bazyliki jest bezpłatne. Tym samym codziennie tłumy turystów ustawiają się w kolejce aby... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
Sloneczko_2018
Mysłowice, Polska
Budzi zachwyt

Zrecenzowano: 14 września 2019
MonikaOwl
Przeczytaj wszystkie recenzje (39 695)

Zrecenzowano: 14 września 2019

Miejsce warte zobaczenia. Jesli ktos pragnie zobaczyc papieza polecam wybrac soe juz z samego rana kolo godziny 8. W innym razie mozna trafic na maxymalnie dlugie kolejki. Samo zwedzanie placu jest bezpłatne. Trzeba przejsc przez bramki gdzie sa spraedzane plecaki itd. Trzeba pamietac o ubiorze. Musza byc zakryte ramiana oraz nogi do kolan w innym przypatku mozna zostac nie wpuszczonym.

Dziękujemy, MonikaOwl
Zrecenzowano: 8 września 2019

Koniecznie trzeba zobaczyć to miejsce. Wejście do bazyliki jest darmowe; trzeba jednak swoje odstać w bardzo długiej kolejce. Nam udało się wejść z przewodnikiem. Istnieje możliwość wjechania na kopułę bazyliki za 10 euro. Bazylika to jedno wielkie dzieło sztuki. Każdy centymetr zachwyca. Żadne zdjęcie nie odda piękna bazyliki. Jest ona również tak imponujących rozmiar, że czasem ciężko sobie wyobrazić.

Dziękujemy, mlle-cleo
Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Plac i Bazylika robią wrażenie. Do Bazyliki można wejść za darmo, natomiast wejście lub wjazd na kopułę kosztuje 6-8€. Aby wejść do Bazyliki ustawiamy się w kolejce po prawej stronie placu Św. Piotra. Chyba najlepiej przyjść koło 18, wtedy kolejka już znacznie się zmniejsza. Grób Jana Pawła II znajduje się po prawej stronie Bazyliki, kilka kroków dalej od Piety.

Dziękujemy, carolinemU977QV
Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Wiadomo, że trzeba odwiedzić będąc w Rzymie. Kolejka zmniejsza się codziennie od godziny 18 i właśnie o tej polecam przyjść. Wstęp do samej bazyliki darmowy, wejście na kopułę i inne atrakcje płatne. Trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze tzn. spodnie do kolan i zakryte ramiona. Zwracaja na to uwagę. Bazyliki nie trzeba nikomu reklamować

Dziękujemy, Abanowy
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bazylika swoim rozmiarem powala na kolana. Jej bogactwo jest naprawdę przeogromne. Piękne rzeźby i zdobienia w całej bazylice. Dla mnie największe wrażenie zrobiła Pieta oraz grób naszego papieża. Piękny jest też ołtarz z baldachimem z brązu - miejsce pochówku św. Piotra. Obok można zejść do podziemi i zwiedzić groby papieży. Warto wejść tez na wieżę bazyliki. Cena nie jest niska ale widoki przepiękne. Do bazyliki jest mała kolejka - idzie to dość sprawnie. Ochrona przy wejściu sprawdza ubrania. Odkryte ramiona zabronione.

Dziękujemy, 938jarekb