Budzi zachwyt

Miejsce warte zobaczenia. Jesli ktos pragnie zobaczyc papieza polecam wybrac soe juz z samego rana... Przeczytaj więcej

MonikaOwl
Koniecznie zobaczyć

Zrecenzowano: 1 września 2019
carolinemU977QV
Lille, Francja
Przeczytaj wszystkie recenzje (39 638)

Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Plac i Bazylika robią wrażenie. Do Bazyliki można wejść za darmo, natomiast wejście lub wjazd na kopułę kosztuje 6-8€. Aby wejść do Bazyliki ustawiamy się w kolejce po prawej stronie placu Św. Piotra. Chyba najlepiej przyjść koło 18, wtedy kolejka już znacznie się zmniejsza. Grób Jana Pawła II znajduje się po prawej stronie Bazyliki, kilka kroków dalej od Piety.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, carolinemU977QV
Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Wiadomo, że trzeba odwiedzić będąc w Rzymie. Kolejka zmniejsza się codziennie od godziny 18 i właśnie o tej polecam przyjść. Wstęp do samej bazyliki darmowy, wejście na kopułę i inne atrakcje płatne. Trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze tzn. spodnie do kolan i zakryte ramiona. Zwracaja na to uwagę. Bazyliki nie trzeba nikomu reklamować

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, Abanowy
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bazylika swoim rozmiarem powala na kolana. Jej bogactwo jest naprawdę przeogromne. Piękne rzeźby i zdobienia w całej bazylice. Dla mnie największe wrażenie zrobiła Pieta oraz grób naszego papieża. Piękny jest też ołtarz z baldachimem z brązu - miejsce pochówku św. Piotra. Obok można zejść do podziemi i zwiedzić groby papieży. Warto wejść tez na wieżę bazyliki. Cena nie jest niska ale widoki przepiękne. Do bazyliki jest mała kolejka - idzie to dość sprawnie. Ochrona przy wejściu sprawdza ubrania. Odkryte ramiona zabronione.

Dziękujemy, 938jarekb
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Pierwsze miejsce które zobaczyliśmy że względu na bliskie zakwaterowanie. Przepiękna z zewnątrz, prześliczna w środku. Symboliczny kształt zabudowania niczym wyciągnięte do objęcia ramiona Kościoła odchodzące od głównej fasady bazyliki. Polecam zwłaszcza na niedzielną mszę - wejdziemy przed sam ołtarz, gdzie inni nie mogą. Taki bonus dla wierzących... Grób Jana Pawła II na prawo od wejścia z miejscem do spędzenia chwili. Grób św. Piotra Apostoła centralnie pod ogromnym baldachimem na środku kościoła. Warto poczytać przewodnik o miejscu czekając w kolejce do wejścia. Oczywiście ramiona i co najmniej połowę nóg, trzeba mieć zakrytą bo inaczej będziemy cofnięci.

Dziękujemy, Zwrocka
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ogromna, potężna i przepiękna!
Obowiązkowo do zobaczenia podczas pobytu w Watykanie. Kolejka do wejścia jest dość spora, lecz nie stoi się w niej bardzo długo. Prawdziwy ogrom budowli odczuwa się dopiero w środku.
Ochrona bardzo sumiennie przykłada się do kontroli stosownego ubioru: koniecznie trzeba mieć przykryte ramiona, a spodnie lub spódnice przynajmniej do kolan. Byłam świadkiem, iż jedna pani po przejściu pierwszej bramki nie została jednak wpuszczona, gdyż jej sukienka sięgała powyżej kolan.

Dziękujemy, anaiuy