Budzi zachwyt

Miejsce warte zobaczenia. Jesli ktos pragnie zobaczyc papieza polecam wybrac soe juz z samego rana... Przeczytaj więcej

MonikaOwl
Punkt obowiązkowy w czasie zwiedzania

Koniecznie trzeba zobaczyć to miejsce. Wejście do bazyliki jest darmowe; trzeba jednak swoje odstać... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 8 września 2019
mlle-cleo
Przeczytaj wszystkie recenzje (39 638)

Zrecenzowano: 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Wiadomo, że trzeba odwiedzić będąc w Rzymie. Kolejka zmniejsza się codziennie od godziny 18 i właśnie o tej polecam przyjść. Wstęp do samej bazyliki darmowy, wejście na kopułę i inne atrakcje płatne. Trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze tzn. spodnie do kolan i zakryte ramiona. Zwracaja na to uwagę. Bazyliki nie trzeba nikomu reklamować

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, Abanowy
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bazylika swoim rozmiarem powala na kolana. Jej bogactwo jest naprawdę przeogromne. Piękne rzeźby i zdobienia w całej bazylice. Dla mnie największe wrażenie zrobiła Pieta oraz grób naszego papieża. Piękny jest też ołtarz z baldachimem z brązu - miejsce pochówku św. Piotra. Obok można zejść do podziemi i zwiedzić groby papieży. Warto wejść tez na wieżę bazyliki. Cena nie jest niska ale widoki przepiękne. Do bazyliki jest mała kolejka - idzie to dość sprawnie. Ochrona przy wejściu sprawdza ubrania. Odkryte ramiona zabronione.

Dziękujemy, 938jarekb
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Pierwsze miejsce które zobaczyliśmy że względu na bliskie zakwaterowanie. Przepiękna z zewnątrz, prześliczna w środku. Symboliczny kształt zabudowania niczym wyciągnięte do objęcia ramiona Kościoła odchodzące od głównej fasady bazyliki. Polecam zwłaszcza na niedzielną mszę - wejdziemy przed sam ołtarz, gdzie inni nie mogą. Taki bonus dla wierzących... Grób Jana Pawła II na prawo od wejścia z miejscem do spędzenia chwili. Grób św. Piotra Apostoła centralnie pod ogromnym baldachimem na środku kościoła. Warto poczytać przewodnik o miejscu czekając w kolejce do wejścia. Oczywiście ramiona i co najmniej połowę nóg, trzeba mieć zakrytą bo inaczej będziemy cofnięci.

Dziękujemy, Zwrocka
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ogromna, potężna i przepiękna!
Obowiązkowo do zobaczenia podczas pobytu w Watykanie. Kolejka do wejścia jest dość spora, lecz nie stoi się w niej bardzo długo. Prawdziwy ogrom budowli odczuwa się dopiero w środku.
Ochrona bardzo sumiennie przykłada się do kontroli stosownego ubioru: koniecznie trzeba mieć przykryte ramiona, a spodnie lub spódnice przynajmniej do kolan. Byłam świadkiem, iż jedna pani po przejściu pierwszej bramki nie została jednak wpuszczona, gdyż jej sukienka sięgała powyżej kolan.

Dziękujemy, anaiuy
Zrecenzowano: 21 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce „must to be” - nie ma co opisywać, to trzeba zobaczyć.
W lipcową niedzielę po 14:00 czas oczekiwania 30 min. , ale temp. 35st.C Wstęp wolny.
Rekomenduję uczestnictwo w popołudniowej mszy łacińskiej przed głównym ołtarzem - będziecie mieli okazję odmówić Pater noster...
Szczęść Boże

Dziękujemy, janz845