“Zostaniesz wyproszony”

L'Antica Birreria Peroni
Nr 34 wśród 415 Bary i puby (Rzym)
Kuchnie: Włoska
Polecane, biorąc pod uwagę: Kuchnia miejscowa
Opcje wyżywienia: Obiad, Lunch, Śniadanie, Po godzinach, Bufet, Rezerwacje
Okolica: Centro

Cóż, ceny są przystępne, ale... wyproszono nas z lokalu gdyż zamowilismy tylko wino domowej roboty, bez jedzenia (zaznaczę ze jest to z nazwy pijalnia piwa). Jako przyczynę podano że jestesmy w restauracji i zajmujemy im stolik, pomimo iż połowa stolików w lokalu była wolna.

Dziękujemy, kamila1311

Zrecenzowano 25 maja 2019

Trafiliśmy do tego miejsca dzięki naszemu przewodnikowi Michałowi który mieszka w Rzymie. I o taki klimat właśnie nam chodziło. Swojskiej bardzo dobre jedzenie. Cały czas ruch, a to oznacza że mają świeże jedzenie. Jest głośno jak to w Rzymie ale o to właśnie nam chodziło. Moi znajomi jeśli buccattini l'amatriciana - zadowoleni zarówno z ceny jak i samego dania. Ja natomiast jadłam Trippa alla romana czyki włoską wersję flaczków - bardzo dobre , fajnie podane i do tego super pieczywko. Mieliśmy również zupę dnia z soczewicy - koleżance również . Posiłki szybko wydane , obsługa bardzo miła . Bardzo fajny wybór dla osób lubiących miejscowy klimat z luźna atmosferą, porcje posiłków jak dla mnie ok i w przystępnej cenie. Lokal jest pijalnią piwa więc bez tego trunku nie było mowy. Nam piwko bardzo smakowało i wzięliśmy wersję 1,5 litra Peroni na 6 osób. Na pewno polecę ten lokal znajomym.

Dziękujemy, annakam69
Zrecenzowano 31 października 2017 z urządzeń przenośnych

Klimat wloski wystroj wloski. Glownie miejscowi ale widac tez fr czy chinczykow wiec powoli wiesc sie roznosi. Slabo mowia po ang lub wcale. Karta jest w kilku jezykach, brak pl. To glownie browar i chyba glownie po to warto zajrzec. Prosze nie mylic z browarami rzemieslniczymi ktore teraz w pl sa modne. Piwo jest zwykle normalne. Zimne wiec wystarczajace. 0.4 to 5e. Przystawki podane w 15min glowne po zjedzeniu +10min jest ok. Obok jakis wloch czekal na makaron 30min. Lokal byl pelen ale bez przesady. Obsluga raczej nie mila ale jedzenie przyzwoite i wszystko conajmniej kilka euro taniej niz w okolicznych knajpach. Warto zajrzec zjesc i wypic, z takim samym dystansem jak oni.

Termin wizyty: październik 2017
Dziękujemy, 912pawe_z
Zrecenzowano 1 października 2017 z urządzeń przenośnych

Po dwóch latach odwiedziliśmy to wspaniałe, rodzinne miejsce. Cały czas ten sam wysoki poziom, posiłki świeże i pyszne. Przepyszne tiramisu, cappucino. Ceny bardzo atrakcyjne w stosunku do innych restauracji w Rzymie. Kelnerzy opiekuńczy, jak w rodzinie. Cudowne wieczory spędzone tam pozostaną na długo w mojej pamięci. Bardzo serdecznie polecam.

Termin wizyty: wrzesień 2017
Dziękujemy, Anna G
Zrecenzowano 2 czerwca 2017 z urządzeń przenośnych

Niewielka kolejka przed lokalem i wysuwający się na pierwszy plan bar z alkoholem mogą zniechęcić do wejścia, co byłoby dużym błędem ;) w środku panuje włoski klimat; jest głośno, gwarnie, ale o to właśnie chodzi, jest bardzo dużo Włochów - je się dobrze.
Moje primo piatto: buccattini l'amatriciana, za niewielką cenę talerz pełny makaronu, bardzo dobrego makaronu. Secondo piatto: Trippa alla romana, włoska wersja flaczków, szczerze, było mi ciężko to przejeść, bo po pierwszym daniu byłam już na prawdę najedzona, ale spróbowałam i mogę śmiało polecić także to danie. Uwieńczenie całości - tiramisu, prawdziwe, włoskie, nieoszukane', z pozoru ciężkie, ale pomimo uczucia sytości zjadłam całą porcję i nie żałuję ;)
Oczywiście mamy do czynienia z Birreria'ą, dlatego zamawiając wodę usłyszałam, że to Birreria i przecież trzeba wypić chociaż małe Peroni, za tą sugestię akurat mogę szczerze podziękować kelnerowi, bo takie zimne, delikatne piwo w czerwcowe rzymskie popołudnie było po prostu idealne.
Na wejście czekałyśmy ok. 10 minut. Obsługa kelnerska dla mnie super, nie ma przesadnej uprzejmości ani krawatów. Luźna atmosfera, żarty z gośćmi itp., według mnie bardzo fajnie :)
Orario continuata - nie musimy się stresować, że nie zdążyliśmy na porę obiadową, lokal otwarty non stop od rana do wieczora.
I na koniec mała niespodzianka - brak opłaty za podanie.
Myślę, że za tak niewielką cenę trudno będzie znaleźć lepszą opcję na obiad/ kolację.
Polecam!!!

Termin wizyty: czerwiec 2017
Dziękujemy, Patrycja G

L'Antica Birreria Peroni — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w L'Antica Birreria Peroni? Podziel się wrażeniami!