Miejsce warte uwagi

Słone jezioro, miejsce obowiązkowe podczas wakacji. Dokładny adres: Calle Munera 2, Torrevieja... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 7 września 2018
Happiness455280
Giesbeek, Holandia
Ciekawy widok

Różowa woda w jeziorze, widok warty zobaczenia. Do tego uzdrowiskowy klimat. Po drugiej stronie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 6 lipca 2018
Anna K
Przeczytaj wszystkie recenzje (1 084)

Zrecenzowano: 31 stycznia 2018 z urządzeń przenośnych

Fajne miejsce na spacer, idealny klimat dla alergików i astmatyków. Miejsce, do którego zawsze wracam będąc na Costa Blanca.Piękny klimat na super zdjęcie. Polecam!

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2018
Dziękujemy, 324izabelab
Zrecenzowano: 31 sierpnia 2017

Do jeziora jechaliśmy z Alicante. Dojazd miejscowym pks-em a później autobusem miejskim. Z centrum Torrevieja najlepiej jechać autobusem G lub B, wysiada się po około 18przystankach. Widok warty zobaczenia, woda naprawdę wygląda na różową, nie wolno w niej pływać ale wiele osób w niej brodzi i policja nie robi problemu.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
6  Dziękujemy, Szwed-Pl
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2017

Będąc w Torrevieja trzeba to zobaczyć. To chyba największe i jedyne różowe jezioro w Europie. Niezwykłe kolory i właściwości lecznicze powinny każdego zachęcić do odwiedzenia tego miejsca. Długo nie mogliśmy trafić do wejścia z dostępem do wody i w końcu wzięliśmy taksówkę co okazało się najlepszym rozwiązaniem.

Kąpiel w jeziorze to jak zabiegi sanatoryjne w profilaktyce i leczeniu tarczycy, astmy, reumatyzmu czy też schorzeń dermatologicznych a jest to bezpieczne ponieważ unosicie się na powierzchni. Oczywiście należy pamiętać o bardzo dużym stężeniu soli, która może spowodować pieczenie i po wyjściu z wody należy spłukać sól z ciała. My wiedząc o tym zabraliśmy ze sobą duża butlę ze słodką wodą.

Ogólnie rzecz biorąc pobyt nad tym jeziorem to rewelacja. Niesamowite, kontrastujące ze sobą kolory (błękitne niebo, różowa woda i bieli soli) oraz w tle góry soli to niezapomniane wrażenia.

Polecam Krzysztof

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2016
2  Dziękujemy, krzysztofk890
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2017

Kolor jeziora robi niesamowite wrażenie. Woda niczym zupa tak ciepła w czerwcu. Większość turystów to Rosjanie którzy traktują to jezioro niczym kurort. Nie ukrywam że wygląda atrakcyjnie choć brudne zarośla dookoła powinny być zlikwidowane. Nie wiem dlaczego Hiszpanie nie zadbali o odpowiednią infrastrukturę. Brak pryszniców, łazienek oraz słabe oznakowanie to pkt negatywne tego miejsca. Ale i tak jest oryginalnie.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
3  Dziękujemy, Cosmopolitan529098
Zrecenzowano: 3 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Cudowne miejsce. Kąpiel w wodzie o różowym kolorze, niezapomniana. Polecam jako obowiązkowy punkt w Torrevieja.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2017
3  Dziękujemy, karolinap957