Miejsce warte uwagi

Słone jezioro, miejsce obowiązkowe podczas wakacji. Dokładny adres: Calle Munera 2, Torrevieja... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 7 września 2018
Happiness455280
Giesbeek, Holandia
Ciekawy widok

Różowa woda w jeziorze, widok warty zobaczenia. Do tego uzdrowiskowy klimat. Po drugiej stronie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 6 lipca 2018
Anna K
Przeczytaj wszystkie recenzje (1 073)

Zrecenzowano: 26 kwietnia 2017 z urządzeń przenośnych

Witam

Wybieramy się na wakacje do Torrevieja i bardzo chcielibysmy zobaczyć to piękne Różowe Jezioro...
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak dotrzeć nad to Różowe Jezioro?
Pozdrawiam

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2017
72  Dziękujemy, rumunkunkun
Zrecenzowano: 15 listopada 2016

Salina z różową wodą (roztwór nasycony soli, niemal bez życia - za wyjątkiem archebaketerii i słonowodnych glonów barwiących wodę na różowo). Choć jest to rezerwat, bez problemu można znaleźć wejście "dziura w płocie" i do woli korzystać z bezpłatnych kąpieli leczniczych - warto tylko zabrać ze sobą baniaki ze słodką wodą!

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2016
3  Dziękujemy, Tomasz K
Zrecenzowano: 23 października 2016

Miejsce dość ciekawe, zupełnie dzikie, słabo oznakowane, w większości ogrodzone. Zero jakiejkolwiek infrastruktury przyciągającej turystów, co dziwi, może jest tak dlatego, że miejsce to jest rezerwatem przyrody. Będąc w okolicach Torrevieji polecam to miejsce - warto z uwagi na krajobraz. Ja nie zażywałem kąpieli, gdyż nie bardzo miałem ochotę ciągnąć ze sobą wodę, którą potem bym się obmył z dużej ilości soli jaka pozostaje na ciele. Kąpałem się w Morzu Martwym, tam jednak mają znakomitą infrastrukturę około solankową.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2016
1  Dziękujemy, aamino
Zrecenzowano: 9 października 2016 z urządzeń przenośnych

Niezapomniane wrażenia podczas kąpieli woda Unosi nas jakby nie było grawitacji piękne widoki szczególnie pod wieczór warto odwiedzić ale trzeba trochę namęczyć żeby znaleźć dobre dojście do jeziora pozycja obowiązkowa dla przybywających okolicach teravieja. Koniecznie zabierz baniaki z wodą aby opłukać się z soli i klapki bo podłoże ostre od soli.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2016
1  Dziękujemy, Tomasz M
Zrecenzowano: 18 września 2016 z urządzeń przenośnych

Unikatowe doświadczenie, dziwne uczucie chodzić po soli, najlepiej mieć buty do chodzenia w wodzie, bo kryształki trochę się wbijaja. Krajobraz urokliwy. Koniecznie wziąć ze sobą wodę do objęcia się, bo po wyschnięciu sól krystalizuje się dosłownie wszędzie.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2016
Dziękujemy, Izabella Z