Zrecenzowano: 31 sierpnia 2018

Hotel zgodnie z klasyfikacją posiada 5* jednak są to gwiazdeczki a nie porządne gwiazdy. Hotel swoje dobre lata ma już za sobą, przydałby mu się gruntowny remont: szczególnie elewacja, basen zewnętrzny - odpadające kafelki, które mogę poranić stopę (to jest niedopuszczalne) czy też zagospodarowanie terenu zewnętrznego. Podawanie w opisie, iż hotel posiada wszystkie pokoje z widokiem na ocean jest przekłamaniem: pokoje na 1 piętrze go nie mają, mają za to widok na ścianę i płot z drutem kolczastym. Kolejne przekłamanie to odległość od najbliższej plaży - nawet mierząc w linii prostej to się nie uda. W czasie naszego pobytu dodatkowo przejście dolne było zamknięte co całkowicie komplikowało dojście do plaży. Należało kierować się na centrum i następnie na około kierować się w dół, dla osób o słabszej kondycji powroty mogą stać się niezłą udręką. Ponadto da się odczuć, iż Polacy są w tym hotelu w mniejszości co przekłada się na dość "oschłe" traktowanie obsługi- wykluczając bardzo sympatyczną i perfekcyjną służbę sprzątającą. Plusem hotelu są posiłki - każdy znajdzie coś dla siebie, jest wiele opcji wyboru - wszystko bardzo smaczne i w odpowiednich ilościach. Pokoje sprzątane codziennie - bardzo sumienie. Hotel znajduje się w spokojnej okolicy, zgodnie z opisem posiada tylko kilka miejsc parkingowych - więc, wypożyczając auto trzeba wsiąść pod uwagę parkowanie na innych ulicach, jednak nie jest to niemożliwe. Pokoje są bardzo duże na "oko" ok.35m2 + balkon/taras - składają się z łazienki, części sypialnianej oraz przedsionka. Wyposażanie naszego pokoju było na duży + (meble stosunkowo nowe, pojemna szafa oraz darmowy sejf). Jak na tak duży hotel nie można również narzekać na Wi-Fi nawet będąc na 1 piętrze/parterze działało poprawnie. Przy temperaturach i pogodzie panującej w Puerto nie ma nawet konieczności włączania klimatyzacji. Czasem należy uzbroić się w cierpliwość podróżując windami: nie zawsze wszystkie 4 działają, a podróż np. z 1 piętra na 15 (restauracja) szczególnie w godzinach śniadań czy obiado-kolacji może być utrudniona lub gwarantuje zatrzymywanie się na każdy piętrze po kolei.

Jeśli ktoś planuje wyjazd z biurem podróży TUI a zależy mu na opiece rezydenta to w tym przypadku tego nie uświadczy: bardzo niefachowe podejście, nikła znajomość wyspy i miejscowości oraz umiejętności współpracy z klientami.

Wskazówka dotycząca pokoi: Należy zapisyważ życzenie aby pokój znajdowała się od 3 piętra wzwyż jeśli komuś zależy na widoku na ocean (który jest dość spektakularny).
Termin pobytu: sierpień 2018
1  Dziękujemy, gtesa
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BestHotels2018, Gerente, Hotel Best SemiramisOdpowiedź udzielona 18 września 2018

Dear Guest,

Thank you for your feedback. We are sorry for not having met your expectations 100% and we will take your comments into account to keep improving our services.

Hotel Management

Zrecenzowano: 15 września 2017

Wspaniały hotel, przemiła atmosfera jak i personel. Wspaniałe jedzenie ,piękna spokojna okolica , klimat małego miasteczka. Basen mały ale można spacerkiem przejść na kompleks basenów Martianez który również polecam.
POLECAM !!

Wskazówka dotycząca pokoi: Najlepiej wybrać pokój położony trochę wyże aby mieć lepszy widok ale generalnie chyba wszystkie pokoje mają widok na morze.
Termin pobytu: lipiec 2017
2  Dziękujemy, unek_onenek
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BestHotels2017, Manager, Hotel Best SemiramisOdpowiedź udzielona 19 września 2017

Dear Guest,

Thank you for sharing your comments after your recent visit to our hotel Best Semiramis. We are extremely pleased that you had a pleasant stay and our services lived up to your expectations.

We hope to welcome you once again in the future.

Zrecenzowano: 21 maja 2017 z urządzeń przenośnych

Polecam wszystkim którzy nie szukają nocnych imprez. większość gości to emeryci. nam to jak najbardziej nie przeszkadzało. Cisza spokój i niesamowity widok na morze z każdego pokoju. Bardzo dobre jedzenie chociaż po jakimś czasie może się objeść ;-) jeśli kiedyś wrócę na Teneryfę na pewno będą rozważać ten hotel.

Termin pobytu: maj 2017
Dziękujemy, Jacek C
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BestHotels2017, Gerente, Hotel Best SemiramisOdpowiedź udzielona 25 maja 2017

Dear Jacek C ,

Thank you for the time taken to write your review about our hotel Best Semiramis. We are pleased to receive your feedback and to know that you enjoyed your holidays with us. We hope you will visit us again in the future.

Director Hotel

Zrecenzowano: 28 listopada 2016

Hotel Ładny, przestronny, super baseny, doskonałe,roznorodne i smaczne posiłki .WIdok z balkonów-bezcenny!!!!!!!Przestrzegam wszystkich omijajcie organizatora ORLICA z Wrocławia. Brak jakiegokolwiek pilota, rezydenta czy opiekuna wycieczki. Na skargę złożona do biura p. dyrektor Zając odpisał, ze cyt." z hotelu wyjechalismy 5 godzin wcześniej na lotnisko bo biuro bardzo się martwiło zebysmy się nie spóżnili na samolot, ze bilety na powrót zgubiła recepcja hotelu, co było klamstwem gdyż prawie dwa dni koczowaliśmy w recepcji i tych biletow nie było, bo po prostu nie miał ich kto dostarczyć. " Równie dobrze można było wykupić samemu pokój w hotelu , zabukować bilety u taniego przewoznika ( lecieliśmy Rayanerem) i nie placić ORLICY za taką organizację wczasow.

Wskazówka dotycząca pokoi: Piękne widoki, pokoje czyste,przestronne, wszystkie z widokiem na ocean
Termin pobytu: wrzesień 2016
Dziękujemy, jolbesz
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BestHotels2016, Gerente, Hotel Best SemiramisOdpowiedź udzielona 5 grudnia 2016

Dear Guest,

Thank you for your time in sharing your experience on Tripadvisor. We are happy to see we were able to take care of your needs and that your stay was enjoyable overall. Our number one goal is to give our guests a perfect 10 experience.

We look forward to the next time!

Best Regards,

Zrecenzowano: 20 października 2016

Pojechaliśmy do Best Semiramis z Żoną w październiku 2016.

Dojazd do hotelu z autostrady TF-5 jest łatwy i od ogrodu botanicznego oznaczony. Należy jednak pamiętać, że hotel leży przy ulicy jednokierunkowej.
Hotel jest usytuowany faktycznie niedaleko centrum i plaży Martinez w Puerto de la Cruz (około 10 min z dolnego wejścia).
Pierwszym odczuwalnym minusem jest mała ilość miejsc parkingowych pod hotelem - parking na około 10-15 samochodów i odrobina miejsca wzdłuż wąskiej ulicy (wieczorem nie ma szans na znalezienie wolnego miejsca). Na szczęście można spokojnie parkować przy innych pobliskich ulicach.

Już na wejściu widać, że hotel najlepsze lata ma już za sobą.
Recepcja leży na 16 piętrze, restauracja na 15, a pokoje na niższych poziomach.
Poza wejściem przy recepcji jest jeszcze drugie na poziomie 0 - działa tylko na kartę hotelową w godzinach 9-22.
Recepcja i hol wyglądają bardzo ładnie i jest to chyba najlepiej utrzymana część hotelu. Obsługa na recepcji bardzo profesjonalna i miła, dobrze i swobodnie posługuje się językiem angielskim.
Na recepcji otrzymujemy dwie karty do naszego pokoju oraz instrukcję jak do niego dotrzeć. Aby to uczynić musimy zjechać windą. Widać, że windy pracują w hotelu od dawna. Często trzeba długo czekać zanim któraś przyjedzie (pomimo, że są 4!) a w czasie samej jazdy odczuwalne są drgania i szarpnięcia (Żona ma chorobę lokomocyjną i zwyczajnie robiło jej się niedobrze podczas jazdy...).
Pokoje są największą zaletą tego hotelu. Duże, przestronne, czyste i zadbane.
Mamy mały korytarz, dużą ładnie urządzona łazienkę, przestronny pokój i balkon.
W korytarzu jest duża szafa z lustrem, w środku której znajduje się sejf - my z niego nie korzystaliśmy.
Łazienka jest bardzo ładnie urządzona, czysta i jasna. W środku znajdziemy wannę z prysznicem, dwie umywalki z dużym lustrem, suszarkę do włosów, toaletę oraz bidet. Są po dwa duże i małe ręczniki oraz ręcznik do nóg.
Pokój jest duży - w środku znajdują się dwa duże i bardzo wygodne łóżka, dwa fotele, mały stoli, dwie szafeczki oraz duże biurko na którym stoi telewizor. W szafce w biurku jest mała lodówka, w której na powitanie znajdziemy pepsi, oranżadę i dwie małe wody.
Na tarasie - z którego jest przepiękny widok na ocean i Lago Martinez - są dwa plastikowe krzesła i plastikowy stolik.
Wszystko jest codziennie porządnie sprzątane i wymieniane są ręczniki oraz pościel. Co do pościeli, to standardowo śpi się pod prześcieradlami - koc jest w szafie dla chętnych.
Warto poprosić o pokój jak najwyżej - im wyżej tym lepszy widok i mniej hałasu z ulicy pod hotelem. My mieszkaliśmy na 5 piętrze i było ok.

Jeśli chodzi o wyżywienie, my byliśmy w formule HB (możliwość zmiany na AI po dopłacie 16 euro/osoba/dzień) i szczerze mówiąc spodziewałem się lepszych warunków żywieniowych. Nie było czegoś co by mi szczególnie przeszkadzało poza brakiem jakichkolwiek darmowych napojów do obiadokolacji. Na recepcji otrzymaliśmy magiczna żółtą kartkę, o której pani powiedziała, że musimy ją mieć na posiłkach. Okazało się to nie do końca prawdą ponieważ kartkę trzeba mieć tylko na obiadokolacjach i to pod warunkiem, że będzie się chciało zamówić coś do picia. Problemem było to, że obsługa restauracji słabo, lub bardzo słabo mówiła po angielsku.
Jeśli chodzi o samo jedzenie, to była standardowa kuchnia hotelowa. Sporo rzeczy do wyboru, ale większość niezmienna przez cały tydzień. Na posiłkach były rzeczy robione na żywo, np. można było skomponować jajecznicę, którą kucharka dla nas smażyła na śniadanie, czy hamburgery na kolację. Na obiadokolacji były też mięsa specjalne (w mój gust akurat nie trafił sposób ich przyrządzenia) jak jagnięcina, czy wołowina. Ogólnie kuchnia wypadła najgorzej w mojej ocenie.

Co do części wypoczynkowo-rekreacyjnej, to opisze tylko to z czego korzystaliśmy.
Są dwa baseny. Mniejszy z podgrzewana wodą i jacuzzi na poziomie 14 i większy do którego dojście jest z recepcji. Przy obu basenach są leżaki, jednak przy tym mniejszym jest ich zdecydowanie dużo mniej, ale i słońce prawie tam nie dociera. Ogólnie oba są całkiem przyjemne, wyłożone niebieska mozaiką, z której jednak pojedyncze kafelki zaczynają odpadać, co trochę psuje efekt... Jacuzzi duże i to w zasadzie tyle.
Reszta atrakcji zgodnie z opisami na stronie hotelu (w większości atrakcje są płatne)

Ogólnie hotel w porządku, ale tak jak pisałem raczej dla mniej wymagających wczasowiczów, którzy chcą potraktować hotel jako bazę wypadową a nie miejsce do spędzenia całego urlopu. Moim zdaniem 5* jest na wyrost...

Wskazówka dotycząca pokoi: Im wyżej tym lepszy widok i ciszej.
Termin pobytu: październik 2016
4  Dziękujemy, SummoPL
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: BestHotels2016, Gerente, Hotel Best SemiramisOdpowiedź udzielona 21 października 2016

Dear Guest,

Thank you very much for sending us your feedback after your recent visit to the hotel Best Semiramis. We specially appreciate your comments about the aspects we need to improve, we have taken note in order to enhance our guests' experience in our hotel.

Best regards from Tenerife