Zapisz
Super miejsce do zwiedzania

Piękna Katedra ale w czasach korony nie można podziwiać wnętrza. Sama katedra i okolice warte... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 1 października 2020
Piotr R
Warto zobaczyć

Katedra jest ogromna, zdecydowanie góruje nad całym miastem. Katedra posiada też piękne ogrody... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 29 września 2020
AgnieszkaAleksandraK
Tychy, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (15 444)

Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019

Robi wielkie wrażenie ,szczególnie wieczorem warto zobaczyć ,Uwaga wejście do środka do 19 .wiec albo oglądasz środek albo piękne podświetlenie wieczorne

Dziękujemy, sroka1978
Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019

Katedrę i Palam de Mallorca najlepiej zwiedzać w niedzielę. Po pierwsze jest mniej miejscowych którzy mając wolne siedzą w domach lub na plaży. Po drugie nawet miejsca parkingowe zaznaczone na niebiesko i normalnie płatne w sobotę po południu i niedzielę są darmowe. Dzięki temu można zaparkować całkiem blisko centrum i katedry. Po trzecie katedrę podczas mszy (jak my byliśmy to o 10.30, 12.00 i 19.00) można zwiedzać za darmo. Podobno trzeba ubrać stroje zakrywające ramiona ale ochroniarz przed wejściem nie reagował na bardziej odkryte kreacje. Możliwe, że tylko podczas mszy a przy normalnym zwiedzaniu jest bardziej radykalny. Co do katedry to warto ją zwiedzić. Wspaniałe witraże, piękne mury. Jest na prawdę wielka. My zostaliśmy na mszy ale część osób skorzystała i za darmo tylko weszła na 15 min przed mszą i po szybki zwiedzeniu opuściła katedrę. Warto budynek obejść z wszystkich możliwych stron. A na zewnątrz najlepsze zdjęcia obejmujące całą katedrę wychodzą za basenem z fontanną od strony mariny.

Dziękujemy, RudiSzczecin
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

To konieczność zwiedzić ta wspaniała katedrę. Cudne widoki...najlepiej pobyć tam trochę i napawać się tym widokiem na morze, port, palmy wzdłuż ulicy. Muzeum dosyć ciekawe, przewodnik ze słuchawkami 7 euro sztuka, małe kolejki.
Do katedry dosyć długa kolejka, ale piękna w środku! Warto wejść!

1  Dziękujemy, JoannJoann
Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Piękna katedra z wspaniałymi witrażowymi rozetami czy wielki, żelazny baldachim z podwieszonymi latarenkami mający symbolizować koronę cierniową który zaprojektował sam Antoni Gaudi. Alabastrowe sarkofagi średniowiecznych władców to tylko niektóre elementy zasługujące na uwagę.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Mozzi31
Zrecenzowano: 16 lipca 2019

Widzieliśmy katedrę w nocy- około 22, pojechaliśmy do Palmy wynajętym samochodem. Parkingi są w Palmie bezpłatne od 20 więc spokojnie zaparkowaliśmy. Katedra w nocy jest oświetlona po prostu obłędnie pięknie (zdjęcie). Także wokół wszystko jest oświetlone tworząc piękny klimat. Niedaleko widać port i oświetlone wycieczkowce. Wieczorem w palmie pod koniec czerwca było około 24 stopni - więc spacer wokół katedry był czymś przyjemnym.
Za dwa dni mogliśmy obejrzeć katedrę w środku już w dzień. Jest to budowla trzecia co do wielkości w Europie. Nawet francuska Notre Dame jest nieco mniejsza od tej. Była budowana około 100 lat !!! Przy wejściu wraz z resztą wycieczki dostaliśmy wszyscy bezprzewodowe słuchawki aby słyszeć Panią Przewodnik mimo dużej ilości turystów - to było dobre dzięki temu w katedrze (czynnej świątyni katolickiej) była względna cisza. Przy wejściu kontrolowany był strój turystów m.in czy panowie mają spodenki poniżej kolan a panie czy zakryte ramiona. Wewnątrz trochę nastrój świątyni psuły moim zdaniem ekrany LCD umieszczone na kolumnach a wyświetlające historię katedry (trochę jak w muzeum). Wnętrze natomiast było piękne - mnóstwo ołtarzy bocznych, nawa główna, wielkie witraże rzucające kolorowe światła na wnętrze katedry. Nie będę bardzie się rozpisywał - to trzeba zobaczyć. Polecam !!!

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, robeczek11