Akwarium

Zrecenzowano: 14 lipca 2019
_kinga_ii
Wrocław, Polska
Mile spędzony czas, ale drogo.

Cały obiekt można zwiedzić w ciągu 2 godzin. Wszędzie są akwaria z rybami, meduzami i in... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 21 maja 2019
dompod
Wrocław, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (5 814)

Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Ciekawe miejsce dla dzieci - fajne spędzony czas .Jakaś odskocznia od plaży i piachu ;) 4 godziny fascynacji w dziecięcych oczach

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, antena77
Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019

Ciekawe miejsce do zwiedzenia, ale ceny biletów (pomijając fakt że była to wycieczka którą wykupiliśmy przez biuro podróży) są troche wysokie i raczej nieadekwatne do tego co można tam zobaczyć. Na samym wejściu robione jest nam zdjęcie i wręczany 'bilet po odbiór tegoż'. Obejscie całości bez jakiegoś wielkiego pośpiechu w godzinach porannych (9-10) to maksymalnie dwie godziny. Chyba że przy każdym miejscu chcemy się zatrzymać i wnikliwie czytac informacje na monitorach. Monitory mają straszny zwis przez wiekszość czasu. Widac ze jest to zbudowane na zasadzie strony internetowej. Wydawać by sie mogło że będzie to wszystko działać dość szybko jednak czasem na zmiane jezyka czy wyświetlanych informacji nie można się doczekać. Infrastruktura IT akwarium ewidentnie nie domaga w tej kwestii. Same ekspozycje ciekawe, ale nie ma ich na tyle dużo żeby mieć spędzić tam 6 godzin - jak zapewniał nas nasz przewodnik. Obejrzeliśmy każdą ekspozycje. Przy wiekszości zrobiliśmy zdjęcie czy nagraliśmy filmik. Ludzi było tez dość dużo więc zdarzało się ze musieliśmy poczekać chwile na 'czyste ujęcie'. Na miejscu 4 restauracje w których ceny są dziwnie wysokie a porcje nie porażają. Wystarczyło wyjść z akwarium aby zaraz przy plaży znaleźć dużo lepsze lokacje (np Carrion II). Przy wyjściu podobno można dostać pieczątkę zezwalającą na ponowne wejscie z powrotem chociaż nie zauwazyłem nigdzie takiej opcji, ale tez jej specjalnie nie szukałem. Przy wyjściu proszeni jestesmy o zwrócenie biletu od fotografa a w zamian za to oferowane jest nam zdjęcie w cenie €10. Zapytałem co jeżeli nie chce tego zdjecią (wiecie... RODO itp). Zostałem zapewniony, że wszystkie te zdjęcia są niszczone - w co szczerze mówiąc wątpie sądząc po ilości takich zdjęc na scianie przy wyjściu. Wyjscie prowadzi przez wielką strefe pamiątek. Nie mozna jej obejść bokiem. Idąc z małymi dziećmi weźcie pod uwagę że bijące zewsząd pocztówki świecidełka i maskotki mogą być troche trudne do wyperswadowania dla małego że nie może zabrać ze sobą wszystkiego. A ceny... nie są małe (i tu podobnie wystarczy przejsc się kawałek aby identyczne przedmioty kupić nawet za połowę).

I jeszcze akapit odnośnie BigBlue. Rekinów są dwa gatunki (piaskowy i jakiś) więc jeżeli ktoś się nastawia na zobaczenie jakichś cudów rodem z filmów 'Szczęki' to się lekko zawiedzie. Największe pływające tam piaskowe rekiny mają na oko z 2-3m. A w sumie rekinów jest chyba z 10 w całym tym zbiorniku.

Kwestię snorklowania z płaszczkami pomijam bo nie skorzystałem - po prostu płacenie za pływanie w brodziku o głebokości 30 cm jest raczej słabe.

Dziękujemy, Michał S
Zrecenzowano: 14 lipca 2019

Byłam z 7 latkiem który widział juz kilka różnych akwariów,zaskoczyła go wielkości rekinów( niektóre miały juz po 2 metry)spodobała mu się możliwość pływania z plaszczkami i z żółwiami,spedzilismy tam ponad 3 godz choć można było by tam zostać na dłużej,ciekawe

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, _kinga_ii
Zrecenzowano: 10 lipca 2019

Akwarium jest fajnym miejscem do odwiedzenia, by na chwilę odpocząć od upału na Majorce :) Sam obiekt jest bardzo duży. Warto poświęcić trochę czasu i zamyślić się np. w pokoju z meduzami. Nam się on bardzo podobał, jest w nim taki błogi spokój. Obejrzeliśmy całe akwarium, poczekaliśmy także na karmienie rekinów. Nie były specjalnie głodne, ale widok rekina, który jest większy niż płetwonurek to coś niesamowitego. W tym samym zbiorniku pływają także piękne, ogromne płaszczki. Z hotelu Pabisa Sofia spacerem jest tutaj około godzinka drogi, ale my lubimy spacery. Cena wejścia może nie jest niska (szczególnie w przeliczeniu na PLN), ale my uważamy, że warto tutaj przyjść.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
2  Dziękujemy, Jolanta J
Zrecenzowano: 23 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Polecam, robi wrażenie, szczególnie piękne i duże rekiny, koniki morskie oraz plaszczki. Warto zabrać dzieci.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, agahaaga