Zapisz
"wow"

gorąco polecam zwiedzanie. całego kompleksu. Zamawiajcie bilety na oficjalnej stronie , bo szybko... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 26 lutego 2020
kula68200
Żary, Polska
Ładne miejsce

Naprawdę ładne miejsce godne polecenia. To trzeba zobaczyć. Piękne zdobienia w pałacu, bardzo duży... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 18 lutego 2020
katarzynac196
Warszawa, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (42 002)

Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Piękne ogrody, miło jest pochodzić w cieniu roślin. Parking zacieniony przez drzewa. Przepiękne widoki.

1  Dziękujemy, akarkaw2018
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zrobieni w balona

Bilety na Alhambrę mieliśmy na 17:30 i gdy przyszlismy do głównej atrakcji (do której idzie się z godzinę) powiedziano nam, że to TAM trzeba być na 17:30. Idzie się tam conajmniej 30 min. Ludzie w kasach o tym wiedzieli i nam nie powiedzieli, nawet zaoferowali audio guida, przez to podróż tam zajeła nam dłużej. Pan który wpuszczał do owej atrakcji nie chciał zważać na to argumenty. Dodatkowo podobno więcej osób miało ten problem ale żadnych ruchów nie podjęto.

Dziękujemy, 735ulrichs
Zrecenzowano: 7 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Udało Nam się wejść jedynie do darmowych miejsc gdyz uwaga okazało się ze bilety są wyprzedane z 1,5 miesięcznym wyprzedzeniem...szkoda ze nie było info zanim wjechaliśmy na parking-trochę nie fair bo parking na minuty...następnym razem będę mądrzejsza :)

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, berciaj
Zrecenzowano: 10 października 2018

Przyjechałem do Andaluzji aby przede wszystkim zobaczyć tak sławiony Pałac Alhambra w Granadzie. "Kto nie widział Granady, ten nic nie widział", tak mówią Hiszpanie. Niestety trochę się zawiodłem. Alhambra to ufortyfikowany zespół pałacowy zbudowany w XIII w. na wzgórzu przez arabską dynastię Nasrydów i rozbudowany w XIV w. Obiekt lepiej wygląda z zewnątrz (punkt widokowy z dzielnicy Albayzin) niż w środku, z wyjątkiem pięknych ogrodów, fontann i sadzawek, które są dobrze utrzymane i zadbane. Stan utrzymania Pałacu Alhambra oceniam na dostatecznie, jest tam jeszcze bardzo wiele do zrobienia w kwestii renowacji. W oczy rzuca się bardzo ubogie wyposażenie pomieszczeń, podobnie zresztą jak w innych pałacach Andaluzji oraz brak najcenniejszych ozdób architektonicznych na ścianach. Nie mniej jednak żeby nie było że tylko narzekam architektura Pałacu jest ciekawa. Widać mieszankę stylów architektonicznych i kultur: arabskiej i chrześcijańskiej. Wspaniale płaskorzeźby na ścianach i nad drzwiami w stylu mauretańskim, kolumny i arkady, drewniane sufity, kolorowe mozaiki ceramiczne, kolorowe i złocone malowidła. Na mnie osobiście większe wrażenie zrobiła Katedra w Sewilli i Meczet-Katedra w Kordobie. Nie mniej jednak trzeba Alhambrę zobaczyć aby wyrobić sobie własne zdanie.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
4  Dziękujemy, drzewko
Zrecenzowano: 30 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Nie widzieć Granady to nic nie widzieć... w mojej osobistej klasyfikacji od 0 do 10: dobra szóstka... pewnie każdy ma wrażenia subiektywne, owszem, było bardzo ładnie, ale Park Guell w Barcelonie dla porównania urzekł mnie o wiele bardziej. Choć może trudno to porównywać. Nie wiem... spodziewałam się może czegoś więcej...

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
2  Dziękujemy, AniaFalkowska