Piękne miejsce

Koniecznie trzeba wejść i zobaczyć piękne widoki. Droga z centrum to ok 20 minutowy spacer. Bilety... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 4 marca 2019
wro1974
Wrocław, Polska
Trzeba zobaczyć

Zrecenzowano: 15 grudnia 2018
piotrm398
Łódź, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (5 309)

Zrecenzowano: 15 grudnia 2018

Jedna z największych atrakcji Malagi. Dla osób, które nie lubią chodzić pod górę, polecam autobus 35 jadący m.in. z okolic parku Malaga. Z zamku imponujący widok na całą Malagę. Wstęp to koszt 3,5 EUR

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, piotrm398
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Po drodze do zamku warto zatrzymać się w punkcie widokowym, skąd rozciąga się wspaniała panorama Malagi. W samym zamku ekspozycja militariów oraz możliwość pochodzenia po murach obronnych (jeśli ktoś lubi). Dla zmęczonych przytulna kafejka z napojami i przekąskami. Do zamku można chyba dojechać samochodem, ale mi większą przyjemność sprawiło samodzielne wejście. Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Marcin K
Zrecenzowano: 27 lipca 2018

Zamek Gibralfaro zbudowany w X wieku i przebudowany w XIV wieku, zabezpieczał położoną u podnóża wzgórza twierdzę Alcazaba. Obecnie, z zamku pozostały tylko mury obronne, po których można pospacerować i pooglądać panoramę Malagi.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2018
1  Dziękujemy, Zdzichu1947
Zrecenzowano: 13 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Widoki z zamku zapierające dech w piersiach ! Polecam spacer na pieszo, około 20 minut spacerkiem , ale jest wtedy więcej czasu, żeby pozachwycać się widokami :)

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, ilonao383
Zrecenzowano: 27 maja 2018

na wzgórzu, to stan obecny Castillo de Gibralfaro, żeby dostać się do zamku, można dojechać autem lub autobusem, ale my polecamy wycieczkę pieszo dość stromo pod górę przez sosnowy las, można wtedy spokojnie pozachwycać się stopniowo wyłaniającymi się widokami. Oczywiście najlepszy widok jest już na samym zamku na wszystkie strony, polecam. Należy zaznaczyć, że zwiedzanie w każdą niedzielę po godzinie 14 jest za darmo.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
2  Dziękujemy, wienek