Piękny i rozległy

Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019
Zbyszek_z_rodzinka
Warszawa, Polska
Przepiękny park po którym można spacerować cały dzień

Zrecenzowano: 26 maja 2019
Adrian S
Szczecin, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 674)

Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

Dla wielu park i pałac są głównymi powodami przyjazdu do Poczdamu. Dla nas też był to główny pretekst. Pogoda dopisał i pond godzinę spędziliśmy wędrując po długich alejkach, podziwiając dobrze utrzymane rośliny i kwiaty oraz liczne rzeźby, głównie z białego marmuru. Także tarasy obsadzone właśnie dojrzewającymi winogronami wyglądały bardzo apetycznie.

1  Dziękujemy, Zbyszek_z_rodzinka
Zrecenzowano: 26 maja 2019

Bardzo rozległy park z ogromną ilością pięknych budynków. Przy ładnej pogodzie można w nim spędzić cały dzień. Wielu ludzi jeździ po parku na rowerach lub spaceruje. Atrakcja obowiązkowa będąc w okolicy lub mieszkając niedaleko niemieckiej granicy.

2  Dziękujemy, Adrian S
Zrecenzowano: 5 maja 2019

Robi wrażenie swoim ogromem (300 ha) i dużą ilością budowli wzniesionych głównie przez Fryderyka II Wielkiego i Fryderyka Wilhelma IV. Na obejście oraz obejrzenie budowli i innych atrakcji (Pałac Sanssouci, Wiatrak, Oranżeria, Ogród botaniczny, Nowy Pałac, Neue Kammern, Pałac Charlottenhof, Łaźnie Rzymskie, Pawilon Chiński itp.) należy przeznaczyć cały dzień. Jeżeli chcielibyśmy zwiedzić wnętrza tych budowli, to za bilety zapłacimy niemałą kwotę.

Dziękujemy, MCH71
Zrecenzowano: 1 maja 2019

Park jest ogromny i pełno w nim pałaców ;). Jeśli chcemy przebywać z duza ilością ludzi to możemy iść głównymi ścieżkami, są jednak tez dostępne takie znacznie mniej uczęszczane.
Moim zdaniem warto to miejsce odwiedzić z rowerem, więcej zobaczymy, a większość terenu jest dla roweru dostępna. Dobrym pomysłem jest tez wzięcie ze sobą koca ponieważ zieleni do odpoczynku nie brakuje, a ławek nie ma, aż tak wiele.
Jeśli chcielibyśmy odwiedzić któryś z pałaców to trzeba przygotować się na wydatki.

Dziękujemy, StanislawKoko
Zrecenzowano: 20 lutego 2019

W lutym niestety niewiele jest do zwiedzania Neues Pałace oraz Schloss Sanssousi.oraz wiatrak to wszystko w cenie 19€.ustalilismy sobie godziny wejść o 13 i 15 i to był błąd ponieważ po 1h zwiedzania trzeba kawałek przejść do kolejnego pałacu. Poszukiwania toalety dla dzieci pochłonęły tyle czasu ze nie zdążyliśmy na 15:00 na wejście i niestety na kolejna godzinę nie chciano nas już wpuścić . Podobno ze względów bezpieczeństwa.Pogoda była piękna także mimo tego rozczarowania mogliśmy pospacerować i podziwiać ogrody .Wiosna pewnie będzie piękniej.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, bozen70