Zapisz
Największy pomnik jaki widziałam.

Pomnik znajduje się w pobliżu Bramy Brandenburskiej i zajmuje spory obszar, więc trudno go nie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 9 października 2020
Kasia S
Olsztyn, Polska
Berlin w 1 dzień

Bardzo ciekawa koncepcja. Idziesz labiryntem, którzy niektórzy nazywają labiryntem życia. Niektóre... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 9 września 2020
Aguushka
Gdańsk, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (36 434)

Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Spory labirynt z betonowych bloków, wejście bezpłatne, bez kolejek, warto wstąpić przy okazji, czas max 30 min

Dziękujemy, justynahoyer
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Robi wrażenie, szczególnie jeśli wejdzie się w głąb „labiryntu”. Oryginalny metaforyczny hołd oddany ofiarom holokaustu.

1  Dziękujemy, Joe G
Zrecenzowano: 7 sierpnia 2019

Byłam mocno zaskoczona pomnikiem holokaustu zwiedzając Berlin. Wymownie. Warto się zatrzymać w zadumie.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Kahe23
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

Nie wchodźcie na klocki i nie siadajcie na nich - jest miejsce pamięci i bieganie pomiędzy blokami jest totalnie nie na miejscu!
Zejdź do muzeum pod pomnikiem, pokazane tam historie, ludzkie tragedie, liczba ofiar wojny robią ogromne wrażenie.
Wejście jest bezpłatne.

Dziękujemy, Ania N
Zrecenzowano: 23 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Żadnych informacji ani napisów, każdy może sam interpretować odczucia po odwiedzinach tego miejsca. 2711 betonowych szarych klocków. Największe wrażenie robi gdy labirynt jest pusty i można go przejść samotnie. Może przytłoczyć, zastanowić. Gdy spomiędzy kamiennych bloków spojrzymy w górę zachwyca kontrast szarości budowli z błękitem nieba.
Dla niektórych odwiedzających to miejsce do odpoczynku, świetnej zabawy w chowanego albo radosnej gonitwy, trochę mnie to nieprzyjemnie ukłuło, choć potem pomyślałam, że może to znak naszych czasów ... nie zawsze trzeba być poważnym i smutnym żeby kogoś uhonorować lub oddać cześć jego pamięci.

Dziękujemy, Marcelina1976