Fajny sklep

Świat czekolady

Zrecenzowano: 3 grudnia 2017
maciejb939
Wrocław, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (1 118)

Zrecenzowano: 2 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Tak, lubimy czekoladę! Stąd pomysł, aby udać się do reklamującego się od dworca po lotnisko przybytku. Coś na kształt londyńskiego M&Ms store, jednak w dużo słabszym wydaniu. Warto wstąpić tam, jeśli chcecie po prostu kupić komuś berliński, słodki upominek lub zwyczajnie zjeść tabliczkę czekolady, jednak jeśli liczysz na smaczny deser, dobrą kawę lub pitną czekoladę to nie polecam. Obsługa robi łaskę, że Cię obsługuje, potrawy niesmaczne - zamówiliśmy foccacię, gnocchi, fondue, czekoladę pitną i kawę. Wszystko marnej jakości. Obok nas starsi goście narzekali na smak ciasta (komentowali, że musiało już długo stać w lodówce). Czekolada pitna - cóż... w takim miejscu liczyliśmy na rozkosz podniebienia, a dostaliśmy coś na kształt zwykłego, rzadkiego kakao z rozpuszczoną czekoladką w środku. Plus - jak masz Berlin Welcome Pass dostajesz w kawiarni 25% rabatu. Nie rekompensuje to jednak bylejakości i niezbyt miłej obsługi, która patrzy na zegarek i niecierpliwi się, gdy minutę dłużej zastanawiasz się co wybrać.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, Lady_Joana
Zrecenzowano: 6 maja 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo fajny sklep z kawiarnią. Ceny bardzo dobre - taniej niż w dyskontach. Szczególnie opłaca się kupić paczkę z kilkoma czekoladami to wtedy czekolada wychodzi po około 3 zł. Wystrój sklepu bardzo kolorowy i ładny. U góry możliwość wypicia czekolady i zjedzenia pysznego ciasta. Ceny w kawiarni przyzwoite.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
1  Dziękujemy, 938jarekb
Zrecenzowano: 3 grudnia 2017 z urządzeń przenośnych

Idealne miejsce dla fanatyków czekolady. Ogromny wybór smaków. Każdy może zrobić sobie czekoladę według własnego pomysłu. Miejsce pozytywnie zakręcone.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
Dziękujemy, maciejb939
Zrecenzowano: 1 października 2015

Lokal znajduje się w pobliżu stacji metra Franzoesiche Strasse, w Galerii Lafayete. Na parterze jest możliwość wyrobu własnej czekolady, w głębi sklepu mamy wszystkie rodzaje czekolady wyprodukowanej przez Rittera. Możemy kupić pojedynczą pralinę, możemy też kupić półkilogramową tabliczkę. Na piętrze znajduje się wystawa o historii firmy i ogólnie o produkcji czekolady. Polecam!

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2015
1  Dziękujemy, 150adamk
Zrecenzowano: 17 lipca 2015

Warto dodać ten punkt do programu zwiedzania Berlina, a szczególnie jeśli podróżuje się z dziećmi czy młodzieżą. Zobaczy się wtedy proces wytwarzania czekolady, wszystkie rodzaje czekolady Ritter Sport, ale przede wszystkim można stworzyć swoją własną kompozycję, którą po 40 minutach odbiera się. Miejsce aby usiąść i popróbować czekolad, podelektować się filiżanką czekolady lub kawy. Można odbić na zachód od Nikolaiviertel, można iść na południe od Unter den Linden skręcając w Friedrichstrasse lub Charlottenstrasse i potraktować jako moment wytchnienia przed udaniem się do Checkpoint Charlie. Można też lekko odbić na południe podążając od Alexanderplatz w kierunku Bramy Brandenburskiej. Jakąkolwiek opcje obieramy, zawsze może być na naszej trasie.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2015
Dziękujemy, opty5