Piękna barokowa rezydencja

Rezydencja tak jak i duża część miasta były zniszczone podczas ostatniej wojny, ale bardzo... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 1 czerwca 2019
Hentonn
Warszawa, Polska
Obowiązkowy punkt

Myślę, że każdy kto przyjeżdża do wurzburga ma to na liście jako punkt obowiązkowy. Budowla i... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 26 maja 2019
konradw495
Warszawa, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (2 465)

Zrecenzowano: 19 maja 2016

Wspaniały zabytek barokowej architektury pałacowej. Szczególnie zwracam uwagę na freski Tiepolo. Uwagę przyciągają także stiuki i złocenia. A cały ten kompleks usytuowany jest w pięknie zaplanowanym parku z alejkami wijącymi się pośród niskopiennych drzew, dających chłód i cień oraz stwarzających dyskretne aneksy do romantycznych spotkań.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2016
Dziękujemy, Ryszard_Knapinski
Zrecenzowano: 5 lutego 2015

W styczniu byliśmy zaskoczeni małą liczbą zwiedzających. Sądząc z opisu oczekiwaliśmy jednak tłumów a tak naprawdę przywitał nas znudzony bileter i brak informacji po angielsku a już po polsku kompletnie nic. Tutaj wzorem pozostaje pałac Zwinger oraz inne muzea w Dreźnie. Raz na godzinę zbierała się grupa osób i pojawiał się przewodnik, który jak dla nas zbyt szczegółowo omawiał klatkę schodową z największym malowidłem sufitowym na świecie. Fakt, tylko z nim można zobaczyć część zamkniętych pomieszczeń ale nie jest ich zbyt dużo. No i brak możliwości robienia zdjęć też jest trochę dziwny. Ogrody, które są za darmo zrobiły na nas lepsze wrażenie. Także za darmo można zobaczyć kościół zlokalizowany w w jednej z części pałacu.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2015
1  Dziękujemy, mb_rszy
Zrecenzowano: 4 stycznia 2015 z urządzeń przenośnych

Przepiękne miejsce warte odwiedzenia. Zwłaszcza sala z lustrami warte obejrzenia i przepiękne trójwymiarowe malarstwo

1  Dziękujemy, 247krzysztofj
Zrecenzowano: 6 lipca 2014

Ogromna i bardzo bogata rezydencja z pięknymi dziełami sztuki. Podziwialiśmy z zachwytem i lekką zazdrością (u nas takich prawie nie ma), do momentu, kiedy się okazało, ze miasto i rezydencja została w bodaj 85% zniszczona w czasie wojny. Co się udało ukryć, zostało ukryte, znaczna część jest efektem rekonstrukcji. Miejsce ze wszech miar niezwykłe.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2014
Dziękujemy, Asiak53
Zrecenzowano: 24 marca 2013

Rozmach, przestrzeń,świetnie utrzymane, malowidła ścienne gigantyczne, zadbane wspaniałe ogrody z wesołymi wiewiórkami!

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2012
Dziękujemy, Katarzyna B