“Nie tylko dla mężczyzn”
Mercedes-Benz Welt — recenzja

Mercedes-Benz Welt
Nr 1 wśród 177 atrakcji (Stuttgart)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 10 października 2014

Samochody nie są moją pasją jednak muzea motoryzacji, takie jak to, przypominają galerie sztuki. Sam budynek muzeum jest niesamowity, potem czekają na turystę kosmiczne winy, a dalej kilka pięter niesamowitości. Zwiedzanie rozpoczyna się od najwyższego piętra, gdzie odkrywamy historię silnika a także historię marki. Audio-przewodniki są bezpłatne, a z dostępnych języków, poza niemieckim, angielski, francuski, włoski, hiszpański i chyba rosyjski.
Niestety przez muzeum prowadzą dwie trasy, więc są momenty w których trzeba się zastanowić co i w jakiej kolejności obejrzeć. Kolekcja samochodów jest niesamowita, ale interesujące są także towarzyszące jej informacje dodatkowe umiejscawiające w czasie dane modele samochodów (np. o innych odkryciach, czy wydarzeniach, nie tylko z historii Niemiec).
Na najniższym poziomie trochę przyszłości i możliwość zaprojektowania np. własnej kierownicy.
Muzeum dla wszystkichi małych i dużych i zainteresowanych techniką, czy motoryzacją w szczególności i dla tych, którzy lubią piękne rzeczy. Ekspozycje mają piękną oprawę.

Bez barier dla niepełnosprawnych ruchowo
Polecam: super wygodne buty i dużo miejsca na karcie w aparacie
Cena: 8 euro (warto wydać)

4  Dziękujemy, PMilka
  • Więcej języków
Filtrowanie

Zrecenzowano 2 października 2014

Super muzeum, w którym każdy fan 4 kółek będzie czuł się jak w raju. Piękna, nietuzinkowa architektura budynku, wspaniałe, unikatowe egzemplarze historycznych modeli tej marki. Choć było pięknie i bawiliśmy się wspaniale, w zupełności wystarcza bilet na 2 połowę dnia.

Dziękujemy, Bartassw
Zrecenzowano 6 sierpnia 2014

Historia motoryzacji w jednym miejscu. Od najstarszego Mercedesa do bolidów F1 i aut koncepcyjnych. W tym samochód Jana Pawła II Dodatkowo historia najważniejszych wydarzeń w Europie i na świecie. Zwiedzanie z audioprzewodnikiem pozwala na dokładne obejrzenie ekspozycji i poświęcenie dowolnej ilości czasu na każdy eksponat. A jest ich bardzo dużo. Sam układ ekspozycji jest zaskakujący i bardzo czytelny. Na koniec zakupy w sklepiku muzeum (modele, koszulki i gadżety w całkiem przyzwoitych cenach) Przy wyjściu niespodzianka - miły gratis - pamiątka od muzeum. Stanowczo polecam i dorosłym i małym fanom motoryzacji i jej historii

2  Dziękujemy, ATM27
Zrecenzowano 17 lipca 2014

W czasie mojego rocznego pobytu w Stuttgarcie, nie moglam przegapic tego muzeum. To nie tylko pokaz Marcedesow, ale cala historia motoryzacji. Dobrze zaprojektowany budynek i przemyslana ekspozycja

1  Dziękujemy, Katarzyna M
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 8 czerwca 2014

To był cel mojej podróżny i sie nie zawiodłem. Szczeże jestem bardzo pozytywnie zaskoczony organizacja i eksponatami. Polecam zwiedzanie z przewodnikiem. Jest tez po polsku i dlatego mozna poznać cała historię motoryzacji przenosząc sie w czasach. Polecam bardzo.

4  Dziękujemy, RafalM

Mercedes-Benz Welt — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Stuttgart, Badenia-Wirtembergia

Byłeś(-aś) w Mercedes-Benz Welt? Podziel się wrażeniami!