Nie zawiodłam się

Jadąc tutaj miałam 2 skrajnie różne opinie o Paryżu i wieży Eiffla, ale mi osobiście bardzo się... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 6 dni temu
julkakw
Kraków, Polska
Eiffle we wrzesniu

Z małymi dziećmi zdecydowanie polecam wjazd winda tylko na pierwszy poziom. Mieliśmy bilet na oba... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
paolinaa87
Paryż, Francja
Przeczytaj wszystkie recenzje (137 078)

Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019

Jest wyższa od kilku Pałaców Kultury, powstała wcześniej niż Pałac Kultury i ma też ciekawszą historię niż Pałac Kultury, nawet gdyby wg słów pewnego pana zburzyć Pałac Kultury, o czym pan ów marzy ponoć od dziecka (rany, co za nudziarz, jeśli takie miał w dzieciństwie marzenia?), a potem go kilka razy odbudować. Dość powiedzieć, że też miała być rozebrana, ale pan producent Eiffel zapraszał do swojego niewielkiego pokoiku na pięterku znamienite persony, np. Edisona, a potem zbierał od nich datki, żeby utrzymać w kupie to konstrukcyjne żelastwo - co można z resztą zobaczyć na przedstawionej wizualizacji. >>> (choć po obejrzeniu tej wizualizacji wydaje mi się, że lekko mogła mnie ponieść literacka fantazja).
Kiedyś podchodziło się pod wieżę, stawało w mega kolejce i czekało. Dookoła zaś latali handlarze suwenirami uciekający sprawnie przed patrolami police. Obecnie, żeby wjechać na górę, trzeba pokonać płot z zasieków, drutu kolczastego, metalowe bariery, strażników i bramki prześwietlające cię na wylot, czy odłożyłeś wszystkie metalowe przedmioty: klucze, monety... Następnie staje się w jeszcze większej kolejce, jednej z 2-3, która za kilka km długości doprowadzi cię do kasy biletowej i kolejnej kontroli, która już ostatecznie wpuści cię na wieżę bądź nie. Lepiej nie mieć ze sobą jakiejś kontrabandy, bo jeszcze przed tą ostatnią kontrolą nabywa się bilecik za 25.5€ dla dorosłego i chyba 6.5€ dla dziecka, by móc się dostać na TOP, więc szkoda byłoby stracić jakieś cenne czy pamiątkowe fanty albo stracić bilecik.
Trochę drogo to wychodzi. Niby za 16.6€ można się dostać na 2 poziom, ale przyjechać tu z końca świata i zaliczyć widoki z połowy wieży zamiast z najwyższego, 3 poziomu, to tak jak lizanie lizaka przez folie i w dodatku przez szybę wystawową. W zasadzie mogliby chyba wybudować to bez drugiego poziomu bo i po co on?
Po dostaniu się piętrową windą czerwoną lub żółtą na ten cały drugi poziom trzeba tam wysiąść i odstać swoje w kolejnej mega kolejce do kolejnej windy, która już wywiezie cię na samą górę. Jeszcze tylko kilka schodów w tłoku i jesteś. Co za widok! Mocno ogólny, owszem, ale z tej wysokości całe kwartały ulic zastawionych kamienicami niczym wielka makieta sprawiają niesamowite wrażenie. Gdzie nie sięgnąć okiem po horyzont rozciąga się miasto, a układ ulic i zabudowań w kwadrat, w trójkąt, trapez, układających się w łuk itd. na co tylko pozwala geometria, pokazuje, jak można wykorzystać każdy fragment, by upchnąć na tej przestrzeni miliony ludzi. Jakby miał przed sobą ogromną mapę miasta w 3D. Tu to, tu tamto... Aż dziw bierze, jak pod tym wszystkim dało radę wybudować tyle linii metra czy też to, że dałem radę 1-2-3 przejść to wszystko tu, tam, siam na piechotę.
I tylko zjazd windą, o dziwo idący dużo szybciej niż wjazd, pozostawia pewien niedosyt, bo o ile wdrapywanie się po schodach na samą górę to głupota, o tyle zejście po nich niespieszne i jeszcze sycenie oczu tym, co wokoło z góry widać, to byłoby COŚ!
P.S. Poniżej zaznaczyłem zalecany czas pobytu 2-3 godz. uwzględniając oczekiwanie w kolejce do pierwszych strażników, oczekiwanie w kolejce po bilet, oczekiwanie w kolejce do kolejnych strażników, oczekiwanie w kolejce do windy nr 1 i oczekiwanie w kolejce do windy nr 2, a także oglądanie panoramy i zjazd na dół. Zależenie od pory roku, pory dnia, pogody i szczęścia bądź jego braku czas ten może ulec skróceniu lub wydłużeniu. Miłego oglądania Paryża z góry.

1  Dziękujemy, Tata P
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019

Wieża Eiffla robi wrażenie, szczególnie piękna w nocy po włączeniu oświetlenia,
będąc w Paryżu oczywiście nie można jej pominąć.

Dziękujemy, Mirosław W
Zrecenzowano: 12 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Warto się wybrać i oglądać Paryż z wieży. Zakątki starego Paryża są bardzo urokliwe i romantyczne. Korzystaliśmy z zakupu biletów przez Internet i weszliśmy na wieżę przed 10, wtedy nie ma tłumów do wejścia. Później tworzą się ogromne kolejki aby wejść pod wieże i później kolejna kolejka aby wjechać na górę. Gorąco polecam godziny poranne

Dziękujemy, Piotr T
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019

Wieża robi wrażenie czy to patrząc z dołu na nią czy z góry z niej. A jest na co popatrzeć. Trzy poziomy do zobaczenia. Najpierw można wyjść po schodach na pierwszy lub drugi poziom albo wyjechać windą od razu na drugi. Na najwyższy trzeci wyjeżdżają inne windy, które często się psują, albo taką wymówkę stosują, żeby rozładować kolejkę do kas na dole. Potem nie zawsze można dokupić bilet na trzeci poziom w kasach na niższym poziomie. Osobiście polecam wyjazd windą na drugi poziom, a potem przy zejściu skorzystać ze schodów. No chyba, że ktoś woli się wspinać. Z wieży widać cały Paryż i to naprawdę wspaniałe widoki.

Dziękujemy, Alina S
Zrecenzowano: 31 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Aż trudno uwierzyć, że paredziesiat lat temu Paryżanie bardzo chcieli zburzyć tę stalową konstrukcję. Dziś to zdecydowanie symbol miasta, wyraźnie rysujacy się na horyzoncie obserwowanym z niemal każdej części metropolii. Na obiekt można wjechać windą lub wejść schodami. Do zwiedzania dostępne są trzy poziomy. Widok z samego szczytu jest naprawdę niesamowity. Najfajniejszy w czasie zachodu słońca i po zmroku.

Dziękujemy, jmmf2018