“na "chińczyku" u Koreańczyków”
Gooyigooyi — recenzja

Gooyigooyi
Zarezerwuj stolik
sob., 19.10
20:00
Nr 8 951 wśród 21 448 Restauracje (Paryż)
Zrecenzowano 5 września 2019

Wieki temu znaleźć dobrą chińską knajpę można było znaleźć praktycznie w okolicach Panteonu i Ogrodu Luxemburskiego. Poza tym? - posucha.
Obecnie jak już przedefilujecie po tym, co zostało ze słynnej Bastylii, znajdziecie w tamtej okolicy zatrzęsienie wschodnioazjatyckich restauracji. Ta dobra, tamta lepsza czy nic, co warto byłoby wspominać, ale pod wspomnianym w nagłówku adresem znajdziecie restaurację GooyiGooyi. Warto tam zawitać.
Po pierwsze prowadzą ten lokal bardzo uprzejmi ludzie. Jak byście mieli problem z francuskim, można się też bez trudu dogadać po angielsku, co jeszcze te wieki temu w tym wydawałoby się przesiąkniętym różnymi turystami mieście nie było takie oczywiste. A nawet jeśli mielibyście problem i z tym, w menu zobrazowane są malowniczo serwowane tu frykasy, więc odpada obawa, że zamówicie psa na dziko czy jeszcze ruszające się krewetki. Nic z tych rzeczy.
A zamówić tu zdaje się możliwości nie ma końca. Warto zastanowić się też nad menu dnia, bo w dobrej cenie można dostać sporą porcję tego i owego, a jeśli jesteście parą krasnali, która szybko się najada, takie jedno danie starczy spokojnie na dwoje. Warto więc skusić się na:
- pierożki z mięsem, które kilkulatka pałaszowała i stwierdziła po różnych zjedzonych w Paryżu pierożkach, że te były najlepsze. Można też zamówić sobie różnego rodzaju mięsa w różnych sosach z ryżem, z makaronem takim czy innym, z różnymi dodatkami itp. Zainteresowanie nasze wzbudziła również konstrukcja stołu, który miał wyciętą wielką dziurę z jakąś misą i palnikiem, a nad stołem lampa-wyciąg. Okazało się, że można zamówić sobie jakieś danie z surowym mięsem, wielka porcja jak dla całego pułku chińskiego wojska, które pani na bieżąco przyprawia wg uznania klienteli, a potem wstawia do tej misy, odpala FIRE i to się wszystko w tej misie na bieżąco i na gorąco robi, a klientela sobie pobiera na talerz gorące rzeczywiście prosto z ognia porcje. Ciekawie to zapewne smakuje, ciekawie wygląda, ale żeby dać radę to przejeść to też apetytem grzeszyć nie można, bo by się za dużo zmarnowało. I też do tego dania cała masa dodatków, sosów i sosików itd. Azjatyccy goście pochłaniali to z błogim wyrazem twarzy.
Trudno polecić tu coś konkretnego, bo wybór spory, a my spróbowaliśmy raptem ze 3-4 dań podczas dwóch wizyt tam. Szkoda, że nie dało rady więcej. Dla bardziej niż my wtajemniczonych można tylko dodać, że tak jak my w skrócie mówiliśmy do siebie, że idziemy na "Chinola", tak faktycznie GooyiGooyi to restauracja koreańska. Smacznego.

Dziękujemy, Tata P

Zrecenzowano 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zrecenzowano 27 kwietnia 2019

Zrecenzowano 13 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zrecenzowano 7 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Termin wizyty: kwiecień 2019

Gooyigooyi — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Paryż, Ile-de France

Byłeś(-aś) w Gooyigooyi? Podziel się wrażeniami!