“Obowiązkowy punkt każdego humanisty”
Chester Beatty Library — recenzja

Chester Beatty Library
Nr 23 wśród 588 atrakcji (Dublin)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Zalecany czas pobytu: 1–2 godziny
Przydatne informacje: Toalety, Szafki/przechowalnie, Schody/winda, Zajęcia dla małych dzieci, Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, Zajęcia dla młodzieży, Możliwość zakupu żywności
Zrecenzowano 31 lipca 2016

Niesamowite miejsce gdzie można obejrzeć kolekcję dokumentów w języku arabskim, perskim i tureckim oraz biblijne papirusy.

Dziękujemy, Monika T
Filtrowanie

Zrecenzowano 16 czerwca 2016

Bogate prywatne zbiory Beatty Chestera pięknie eksponowane,w tym programy audiowizualne.Wstęp bezpłatny.Na dachu budynku ładnie urządzony ogród z ławkami .Piękny widok na Zamek i zieleń wokół.

Dziękujemy, boba100B
Zrecenzowano 8 czerwca 2016

Mój absolutny faworyt MUST SEE IN DUBLIN!
Po prostu genialne miejsce dla osób kochających historię i ciekawe zabytki związane z kulturą i największymi religiami świata.

Zachwyciłam się nawet egzemplarzami Biblii datowanymi na kilkadziesiąt lat po Chrystusie.
Oczywiście jest to dobre miejsce dla osób choć trochę zających angielski - przynajmniej na tyle, by przeczytać co nieco o eksponatach i znać wagę tego co się ogląda.

Muzeum nosi mylącą nieco nazwę biblioteki, jest też darmowe - te dwa fakty absolutnie jednak nie powinny zniechęcać czy sugerować, że jest to miejsce słabszej jakości, o nie! Zdziwicie się, jak dużo ciekawych eksponatów z całego świata tam ujrzycie! Czas mija szybko na zachwytach nad kolejnymi ksiegami, kunsztownymi zdobieniami okładek starożytnych ksiąg. Wierzyć się nie chce, że tak blisko można obcować ze skrawkiem historii zapisanej na kartach!

Można się tam udać z małymi dziećmi - my byliśmy z moim niespełna dwuletnim bratankiem - jak sie dziecku znudzi, to na każdym piętrze ma jakieś malowanki i rysowanki, a na najwyższym jest cały kącik przystosowany do zabaw z dziećmi w różnym wieku, szczególnie dla maluchów - kredki, kartki, malowanki, etc.

Na wizytę warto przeznaczyć ok 3h - tyle optymalnie, mniej dla mało zainteresowanych historią - więcej dla tych mocno wciągniętych :)

Co warto dodać, przy recepcji można sobie pobrać przewodnik po muzeum w języku polskim :)

Warto i z całych sił polecam udanie się do tego muzeum znajdującego się zresztą w samym sercu miasta:)

Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Tui.pl
Dziękujemy, Marz A
Zrecenzowano 20 kwietnia 2015

W muzemu bylam juz kilka razy I za kazdym razem chce wracac. Jest w bardzo przystepnej formie pokazane co jest najciekawsze ze zbiorow, oswietlenie buduje nastroj a dodatkowo muzyka tez przenosi nas w odlegly swiat kultur. Przed museum piekne ogrody - gdzie kiedys Vikingowie oryginalnie zalozyli osade - pod nimi biegnie rzeka ktore laczy sie z Liffey - ciekawa historia tak calkiemna marginesie :)

Dziękujemy, AgaRozl
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 2 grudnia 2014

Szansa na odnalezienie Azji w centrum Dublina. Bardzo ciekawa ekspozycja orientalnych starych dzieł rękopiśmiennych i wczesnych druków . Dyskretna muzyka w tle, odpowiednia do eksponatów. Szalenie miły personel, gotowy w każdej chwili z własnej woli uzupełnić wiadomości oglądających o dodatkowe ciekawostki.

Dziękujemy, agnieszkahela1

Chester Beatty Library — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Dublin, Hrabstwo Dublin

Byłeś(-aś) w Chester Beatty Library? Podziel się wrażeniami!