“Wspaniała architektura nowego skrzydła Tate”
Tate Modern — recenzja

Tate Modern
Nr 268 wśród 1 912 atrakcji (Londyn)
Więcej informacji o atrakcji
Informacje o atrakcji
Opłata: Nie
Zalecany czas pobytu: 1–2 godziny
Przydatne informacje: Zajęcia dla młodzieży
Zrecenzowano 2 stycznia 2017

Jeśli zamierzasz zobaczyć Tate Modern to teraz jest świetny czas bo otwarto tam nowe skrzydło galerii.To piękna,monumentalna architektura wspaniale wkomponowana w bryłę starej fabryki,ale od strony Tamizy niewidoczna-możemy ją w pełni podziwiać przy pochylni wejścia bocznego.Wewnątrz mamy rozległe przestrzenie na kilku poziomach.Z najniższego poziomu,dość ciemnego choć rozległego i o ciekawej przestrzeni,z pochyłymi podporami możemy wyjść na wyższy poziom efektownymi,spiralnie zawiniętymi schodami.Są one w opozycji do zamkniętych tu wnętrz szeroko otwarte i rozświetlone.Architektura jest surowa ,z betonowymi ścianami i najbardziej klimatyczna właśnie w przyziemiu,bo wyżej mamy i więcej światła i przestrzeń bardziej jakby bardziej uładzoną.Wystawy to głównie rzeżba wsółczesna i instalacje,czyli wszystko czego możemy spodziewać się po Tate.Zdecydowanie polecam.

Dziękujemy, PaniLutka
Filtrowanie

Zrecenzowano 8 sierpnia 2016

Bardzo ciekawie urządzona wystawa. Są wystawy płatne ale jest ogromny zakres sztuki nowoczesnej do obejrzenia za darmo. dla mnie rewelacja

Dziękujemy, emespriv
Zrecenzowano 29 czerwca 2016 z urządzeń przenośnych

Od razu wspomnę, że tzw. sztuka współczesna wg mnie często nie jest sztuką, tylko tak każą nazywać. Jest tam przekrój przez różne style tzw. sztuki, na pewno wiele "dzieł" znanych z różnych źródeł, i dla nich można się tam wybrać. Dosłownie kilka ciekawych obrazów. Ale to wszystko, a nogi bolą okrutnie.

Dziękujemy, Piotr S
Zrecenzowano 24 lutego 2016

Po zwiedzeniu galerii chcelismy wypic kawe na 6 piętrze.Niestety,nie wpuszczono nas do restauracji,poniewaz zazadano od nas biletow wstępu na wystawe Alexandra Caldera na 3 piętrze.Akurat nie mielismy ochoty jej ogladac i na kawe trzeba było isc "na miasto".Bez komentarza.

Dziękujemy, Anna T
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 19 lutego 2016

Po przejściu Tower Bridge na prawy brzeg rzeki uwagę naszą zwrócił Potężny okręt wojenny zakotwiczony kilkanaście metrów od brzegu .Skierowaliśmy cię w tę , czyli prawą stronę wzdłuż rzeki . To HMS Belfast , krążownik Royal Navy z okresu II wojny światowej .Można zwiedzać ale my powoli zmierzaliśmy do innej atrakcji ,czyli galerii obrazów malarzy zagranicznych począwszy od XIX wieku do współczesności .Zbliżając się do Tate Modern bo do tej galerii szliśmy ,tym bardziej ,że pogoda zaczęła kaprysić po prawej mijamy nowoczesny most wiszący , przystań żeglugi rzecznej i skręcamy do okazałego ceglanego budynku o nowoczesnym wystroju i błyszczącej marmurowej posadzce .Wstęp bezpłatny a ekspozycja niezwykle okazała i warto poświęcić jej trochę czasu . To tutaj dłużej mogliśmy przyglądać obrazom min Salvadore Dali ,Pablo Picassa czy innych, których nazwiska nie utkwiły mi w pamięci .Galeria nie tylko dla fascynatów malarstwa .

Dziękujemy, Honoriusz T

Tate Modern — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Tate Modern? Podziel się wrażeniami!