Biskupin
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Cudnie

Świetnie zorganizowane muzeum. Rewelacyjnie opowiadający ludzie. Mogliśmy się cofnąć do tamtych... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Iwona P
Nie tylko dla uczniów

Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019
maxoratalata

Zrecenzowano: 14 sierpnia 2019

Miejsce jest godne zobaczenia. Jest sporo wycieczek, pewnie najwięcej w roku szkolnym. Miejsce jest naprawdę warte zjechania z głównej drogi. Zwiedzanie może potrwać nawet kilka godzin, jest sporo obiektów. Warto bowiem wiedzieć, że oprócz odtworzonej osady kultury łużyckiej i ciekawego muzeum jest także osada średniowieczna. Można nabyć sporo ciekawych pamiątek cześć robiona ręcznie na miejscu. Warto mieć dobre nieprzemakalne buty i czapkę na głowę. Nie zaszkodzi tez parasolka.

Dziękujemy, maxoratalata
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019

Muzeum w Biskupinie. Wjeżdżamy na parking pod samo wejście - oczywiście płatny kilka złotych. Kupiliśmy bilet i gotowi na przygodę ruszyliśmy na zwiedzenie początków państwa polskiego. Niestety gdzie nie spojrzeć, to albo prowizorka, albo niewspółgrające ze sobą elementy, albo kurz, pustka... Obejrzeliśmy z uwagą wszystkie wystawy - opisy są ciekawe, pokazane eksponaty fajne, można ujrzeć historię w czystej postaci - w postaci tego, co wytworzyli ludzie dawno, dawno temu. Jednak wszystko jest bez polotu, bez jakiejś ciekawej formy. Świat (również muzeów) zmienia się, a tutaj jesteśmy daleko z tyłu. Najlepszy przykład - gród. Zrekonstruowano kawałek murów, dwie chaty, kawałki ścieżki. Wszystko wygląda na niedokończone, wszystko jest zaniedbane. Może będę się czepiał, ale po tak ważnym muzeum oczekuję jednak nieco więcej. Gdzie oryginalne wykopy? Dlaczego nie ma śladów budynków przykrytych szkłem? Dlaczego nie można obejrzeć stanowiska archeologicznego "w trakcie prac"? W wejściu do muzeum jest stanowisko - REKONSTRUKCJA malutka tego, co parę metrów dalej możnaby pokazać w oryginale! Ale co tam - lepiej zrobić mini zoo - niech się dzieci cieszą, niech radosny smród unosi się nad muzeum.

Dziękujemy, piotrkowo
Zrecenzowano: 29 lipca 2019

Biskupin - znany był mi z lekcji historii . Jednak to nie było zbyt ciekawe. Dopiero obecność w tym miejscu ukazuje " kawał historii ". Wykopaliska, rekonstrukcje, drewniane chaty W trakcie zwiedzania można posłuchać cudownych opowieści podczas zajęć muzealnych. Można zobaczyć przy pracy ludzi, którzy poświęcili się dla idei - pokazują jak powstawały stroje, instrumenty, wyroby z rogu. Praktyczna i niezapomniana lekcja historii.

Dziękujemy, Krzysztof P
Zrecenzowano: 15 lipca 2019

W tym roku wycieczka Szlakiem Piastowskim.
Biskupin jako swego rodzaju wprowadzenie.
To miejsce trzeba zobaczyć. Swoje korzenie, początek naszego Narodu.
Zadbane , uporządowane miejsce.
Najciekawsze były historie opowiadane przez dawnych "rzemieślników" i pokazy ich umiejętności.

Dziękujemy, Jan B
Zrecenzowano: 11 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Cudowne miejsce dla całej rodziny.
Możliwość zwiedzania z przewodnikiem, zadawania pytań.
Osoby oprowadzające i opowiadające o miejscu, historii, sztuce wyrabiania dawnych przedmiotów są niezwykle miłe, posiadają bardzo dużą wiedzę związaną z osadą; mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że to "zapaleńcy", którzy żyją tym, o czym mówią.
Wkoło roztarczają się piękne widoki.
Można popłynąć w rejs statkiem, można wybić monetę, ulepić garnek z gliny, zrobić biżuterię.
Najlepiej mieć ze sobą dodatkową gotówkę na drobne wydatki, bo na terenie osady nie ma możliwości płacenia kartą.
Po zwiedzaniu możesz smacznie zjeść.
Do Biskupina dojeżdża kolej wąskotorowa, która startuje w Żninie-to dodatkowa atrakcja.
Serdecznie polecam. Miejsce godne zwiedzenia. Ostatnio byłam tu jako dziecko, 27 lat temu. Trochę się od tamtej pory zmieniło :)
Dziś przywiozłam ze sobą dzieci.
Wycieczkę uznały za przesympatyczną!

Dziękujemy, jkadamiak