“Wyśmienite zupy”
Chorwackie Smaki — recenzja

Chorwackie Smaki
Nr 17 wśród 28 Restauracje (Nysa)
Zrecenzowano 1 września 2019

Wyjazd do Nysy zawsze wiązał się z wizytą w smażalniach ryb nad jeziorem Nyskim. Tym razem żona wypatrzyła restaurację Chorwackie smaki. Jest to bardziej bar niż restauracja z dużym tarasem i chorwackim kucharzem którego tu przywiał jak sam mówi” głos serca”. Zamawiamy zupy rybną i krewetkową oraz halibut z grilla , raz z surówką a raz z frytkami. Czekamy dłuższą chwilę przy napojach ( kawa bardzo mocna) na zupy, bo jak twierdzi kucharz przygotowuje je na bieżąco. I doczekaliśmy się przepięknie wyglądających zup i jeszcze lepiej smakujących. Delikatnie ostrawa zupa rybna , idealny jak dla mnie smak, rozpływające się w ustach kawałki ryby , zero ości i przepyszna bagietka. Zupa krewetkowa równie wspaniała, 5 czy 6 krewetek dobrej jakości , delikatnie zabielana , chyba śmietaną, mięciutkie warzywa i pomimo ceny ( 25 zł.) obowiązkowo trzeba jej spróbować, rybnej również, obie zupy to mistrzostwo świata. Halibuty z grilla bardzo dobrze upieczone , trochę za duże porcje ( 2 porcje ponad kilogram) i trochę za drogie ( 14 zł/10 dkg.) ale zjadłem go ze smakiem. Frytki zostały , ale halibutowi dałem radę , żona niestety nie. Bardzo milą obsługa , ceny trochę za wysokie ( ryba) , do poprawy wystrój toalety. Restauracja ze względu na zdolności kucharza godna polecenia. Kuchnia wyśmienita . Polecam.

Dziękujemy, mbm07

Chorwackie Smaki — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Chorwackie Smaki? Podziel się wrażeniami!