Podziemna przygoda!

szklary

Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019
ruda17

Zrecenzowano: 24 sierpnia 2019

Nawigacja nie była w stanie nas prawidłowo nakierować, dlatego rozglądaliśmy się sami za znakami prowadzącymi do sztolni. Pierwsze co zauważyliśmy to parking. No, dobra. Wysiadamy, wchodzi się co godzinę o 10:15, 11:15 aż do 17:15, byliśmy kilkanaście minut przed godziną wejścia, cisza, pusto.... dobra, w końcu jakiś ruch. Dwójka ludzi odsłoniła plansze informacyjne prowadzące do wejścia. Zapłaciliśmy za bilety, dostaliśmy hełmy i latarki i wio!

Cóż, nie jesteśmy fanatykami geologii złóż, ale lubimy takie mroczne miejsca. Widać od razu, że sztolnię rewitalizuje garstka pasjonatów, jest dość ... surowo, ale to tylko wzbogaca klimat. :-)

Świetnym pomysłem są galerie nietoperzy, które są bywalcami tego miejsca w chłodniejszych miesiacach - chociaż latem ich raczej nie uświadczymy. Dzieciaki będą miały sporo zabawy, próbując odnaleźć umieszczone na skalnych ścianach podobizny nietoperków. Ogólnie miejsce zaciekawi zarówno młodych adeptów, jak i starych wyjadaczy (skał ;-)). Dla każdego coś miłego. :-)

Oprowadzała nas młoda dziewczyna, w bardzo ciekawy sposób opowiadając o historii sztolni, jej losach na przestrzeni czasu i dlaczego obecnie wygląda tak surowo. Nie chcemy za dużo zdradzać, najlepiej jeśli przekonacie się sami. Warto zdecydowanie, nawet jeśli minerały to nie do końca Wasze hobby. W Szklarach wszystko podane jest na tacy, a do tego okraszone jest masą ciekawych anegdot i faktów historycznych.

Koniecznie spróbujcie sami odwiedzić to piękne miejsce! :-)

Dziękujemy, 5oku
Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019

to po prostu trzeba zobaczyć, coś pięknego dla miłośników minerałów i kamieni szlachetnych oraz dla wszystkich ciekawskich .
polecam ja jestem zachwycona i od tej wizyty zaczyna się moja historia z minerałami.

Dziękujemy, ruda17
Zrecenzowano: 26 lipca 2019

Kopalnia to unikatowe,magiczne miejsce dla wszystkich zainteresowanych kamieniami szlachetnymi w ich naturalnej postaci.Na ścianach zobaczyć można przepiękne odmiany chryzoprazu,mlecznobiałe opale ,chalcedony i karneole.Rewelacyjna Pani Przewodniczka,perfekcyjnie orientująca się w tematyce ,o której z wielkim zaangażowaniem opowiada piękną polszczyzną.Warto zwiedzić,bo miejsce niepowtarzalne i nie skażone komercją

Dziękujemy, HANNAOr
Zrecenzowano: 4 czerwca 2019

Miejsce odwiedziliśmy w drodze powrotnej z Kotliny Kłodzkiej, polecone zostało nam przez przewodnika w kopalni w Złotym Stoku - kopalnia w Szklarach jest dosyć ukrytym miejscem i mało rozreklamowanym, co nie wpływa na fakt jak bardzo ciekawym miejscem ono jest.
Przewodniczka, która od razu widać, że jest pasjonatką, bardzo ciekawie opowiadała o kopalni, jej historii i geologicznych faktach z nią związanymi, piękne kolory kruszców na wyciągnięcie ręki, dodatkowo w okresach zimowania można zobaczyć wiele gatunków nietoperzy.
Planowane jest również otwarcie kolejnego odcinka do zwiedzania, co, jestem pewien, jeszcze bardziej uatrakcyjni to miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Tomasz G
Zrecenzowano: 10 września 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce ciekawe, miłe i trochę mało rozreklamowane. Polecam!! Możliwość zobaczenia 11 gatunków nietoperzy z 25 występujących w Polsce. Minerały opale na wyciągnięcie ręki

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, G4913WFkrzysztofk