Ząbkowice Śląskie

Miejsce magiczne

Zrecenzowano: 26 lipca 2019
HANNAOr

Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019

to po prostu trzeba zobaczyć, coś pięknego dla miłośników minerałów i kamieni szlachetnych oraz dla wszystkich ciekawskich .
polecam ja jestem zachwycona i od tej wizyty zaczyna się moja historia z minerałami.

Dziękujemy, ruda17
Zrecenzowano: 26 lipca 2019

Kopalnia to unikatowe,magiczne miejsce dla wszystkich zainteresowanych kamieniami szlachetnymi w ich naturalnej postaci.Na ścianach zobaczyć można przepiękne odmiany chryzoprazu,mlecznobiałe opale ,chalcedony i karneole.Rewelacyjna Pani Przewodniczka,perfekcyjnie orientująca się w tematyce ,o której z wielkim zaangażowaniem opowiada piękną polszczyzną.Warto zwiedzić,bo miejsce niepowtarzalne i nie skażone komercją

Dziękujemy, HANNAOr
Zrecenzowano: 4 czerwca 2019

Miejsce odwiedziliśmy w drodze powrotnej z Kotliny Kłodzkiej, polecone zostało nam przez przewodnika w kopalni w Złotym Stoku - kopalnia w Szklarach jest dosyć ukrytym miejscem i mało rozreklamowanym, co nie wpływa na fakt jak bardzo ciekawym miejscem ono jest.
Przewodniczka, która od razu widać, że jest pasjonatką, bardzo ciekawie opowiadała o kopalni, jej historii i geologicznych faktach z nią związanymi, piękne kolory kruszców na wyciągnięcie ręki, dodatkowo w okresach zimowania można zobaczyć wiele gatunków nietoperzy.
Planowane jest również otwarcie kolejnego odcinka do zwiedzania, co, jestem pewien, jeszcze bardziej uatrakcyjni to miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, Tomasz G
Zrecenzowano: 10 września 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce ciekawe, miłe i trochę mało rozreklamowane. Polecam!! Możliwość zobaczenia 11 gatunków nietoperzy z 25 występujących w Polsce. Minerały opale na wyciągnięcie ręki

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, G4913WFkrzysztofk
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce nie łatwo zauważyć nawet będąc 5 metrów od niego ze względu na słabe oznaczenie, ale warto je zwiedzić, bardzo kompetentny przewodnik opowiadał z duża pasją zarówno o historii miejsca jak i o geologii czy górniczych legendach. Sama sztolnia bardzo ładna - o ile można tak powiedzieć o tunelu wydrążonym w ziemi ;)

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
1  Dziękujemy, Marta K