To szczególne miejsce...

Ciekawy obiekt architektoniczny.. Warto zajrzeć do środka - budynek robi wrażenie. Przy wycieczce... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 5 lutego 2019
pau20172017
Wrocław, Polska
Miejsce szczególne dla wielu Dolnoślązaków....

Zrecenzowano: 23 listopada 2018
Noro51
Polanica Zdrój, Polska

Zrecenzowano: 5 lutego 2019

Przy wycieczce z przewodnikiem możemy poznać historię tego miejsca, która jest bardzo ciekawa.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2019
Dziękujemy, pau20172017
Zrecenzowano: 23 listopada 2018

Pielgrzymowanie do Sanktuarium Św. Jadwigi Śląskiej za każdym razem wywołuje we mnie głębokie emocje i przeżycia. Obecność grobu Świętej oraz cały wystrój kościoła z możliwością zwiedzenia krypty Św. Bartłomieja niezmiennie wywierają niesamowite wrażenie. Miejsce to jest dla mnie również szczególne ze względów osobistych, dlatego często do niego wracam.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Noro51
Zrecenzowano: 7 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Fantastyczne miejsce, a bardziej jego klimat. Samo Sanktuarium można z całą pewnością polecić do zwiedzenia, ale ja miałem przyjemność przyjechać do Trzebnicy na ślub. Zazwyczaj, kiedy opisuje się znajomym tą imprezę to mówi się o samym weselu, ponieważ sam sakrament zazwyczaj przebiwga wszędzie bardzo podobnie. Tutaj było zupełnie inaczej - młody, pełen energii i pasji Ksiądz podczas kazania wyciągnął ukulele i zagrał młodym piosenkę (super Mu to wyszło, chociaż twierdził, że niedawno się uczył), podawał przykłady z życia wzięte, a na dodatek sugerował zebranym w Kościele, kiedy należy wstawać, siadać, itp. Może to i dziwne, ale doskonale wiedział, że część ze zgromadzonych, pomimo tego, że w Boga rzeczywiście wierzy to bywa tam od okazji do okazji i już nie zawsze pamięta przebieg mszy. Dodatkowo parafia prowadzi zjazdy dla młodzieży, które odbiegają od "kato-nudo-przymus-terroru". Super - polecam nie tylko na tego typu "imprezy".

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, stefankmiot
Zrecenzowano: 7 marca 2018 z urządzeń przenośnych

W niezbyt dużym mieście wybudowano bazylikę mniejszą , której wystroju i bogactwa mogą pozazdrościć najbardziej znane kościoły na świecie. Liczba ołtarzy przy każdym filarze i w nawach, ambona oraz sam sarkofag świętej Jadwigi to uczta dla oka.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2018
Dziękujemy, 761zbigniewk
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2017

Trzebnica bardzo ładne miasto, czyste z sanktuarium Św. Jadwigi - bazylika z bogatym wystrojem - obiekt sakralny z ciekawą historią warty odwiedzenia jako atrakcja miasta.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2017
Dziękujemy, mareksosnowiec