Arado – Zaginione Laboratorium Hitlera
Zapisz
Zwiedzanie

Polecam odwiedzić to miejsce, przenosimy się w podziemiach do czasów drugiej wojny światowej... Przeczytaj więcej

paulletta
Wrocław, Polska
polecam

Polecam ... fajne, ciekawe miejsce . Przewodniczka - Daria fenomenalna dziewczyna. Niesamowita... Przeczytaj więcej

AnnaNowak123

Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Szukając atrakcji na deszczowy dzień znaleźliśmy się w „Arado”. Zapowiadało się fajnie, młody przewodnik, który żartował z wszystkiego, po jakimś czasie stało się to uciążliwe. Ekspozycja jakoś mało satysfakcjonujaca. Przewodnik zupełnie bez wiedzy historycznej, gdy ktoś z grupy o coś pytał, miał wielki problem by na nie odpowiedzieć. Dużym minusem było rozpoczęcie zwiedzania z 15min spóźnieniem z powodu jakieś grupy, która nie dotarła, co skutkowało tym, że wszystko było na szybko, szybko bo zaraz następna grupa.. można zajrzeć aczkolwiek drugi raz bym tam stopy nie postawiła.

Dziękujemy, marfab93
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019

Na plus inscenizacja; przewodnik w mundurze, próba przeniesienia uczestników w lata 40-e, odgrywanie scenek rodzajowych z "niemieckim wartownikiem" - według mnie nie wszystkie żarty były konieczne w miejscu w którym zginęło niewolniczą pracą tyle (no właśnie - ILE ?) osób.
Spodziewałbym się więcej ciekawych informacji o tej fabryce łożysk i biurze projektowym. Wystrzały wartownika z kapiszonu skutecznie wystraszyły moją 6-o letnią córkę.

Do poprawy na pewno ostatnia sala z cennymi eksponatami - np. szczątkami maszyny szyfrującej enigmy - cenne eksponaty wyłożone koło pamiątek w zwykłym pokoju z kasą fiskalną.

Trzeba wziąć jakieś polary / swetry / czapeczki dla dzieciaków - w sztolni jest stała temperatura 7*C.

Dziękujemy, Darek_Bywalec
Zrecenzowano: 5 sierpnia 2019

Przyłączam się do opinii, że to stracone pieniądze. Przewodnikiem jest klown który cały cas świetnie się bawi by pod koniec przypomnieć sobie, że ginęli tam ludzie i ogłosić minutę ciszy. Jego wiedza była na poziomie szkoły podstawowej. Muzeum bez żadnej myśli przewodniej - zebrali wszystko co ma coś wspólnego z II wojną. Najgorsze muzeum z okresu II WŚ.

Dziękujemy, Stefan S
Zrecenzowano: 29 lipca 2019

Jak ktoś chce stracić pieniądze to może iść. Przewodnikiem jest młody chłopak który już na początku zwiedzania jaki i resztę zwiedzania robi z siebie idiotę. Nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania związane z Arado.
Zmarnowany czas i pieniądze.

1  Dziękujemy, Magda K
Zrecenzowano: 9 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Fajny przewodnik. Ciekawa forma oprowadzania. Jeśli ktoś jest w pobliżu watro podjechać l. Bitely z całkiem przystępnej cenie .

1  Dziękujemy, Tourist796313