Urokliwe przebywanie z naturą i setkami turystów

Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019
gajrunia
Lubawka, Polska
Napisałabym - jedno z dolnośląskich cudów natury, ale nie powstały naturalnie :)

Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019
peregrineML
Wrocław, Polska

Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce urokliwe. Warto je zobaczyć, jeśli ma się ochotę spędzić nieco czasu z naturą. Warto, ale chyba nie w sezonie. Wędrowały z nami tłumy. Tak więc miły spacer przerodził się w przeciskanie, szybki marsz bez przyjemności oglądania, podziwiania - bo wielu chętnych, bo zatory itp. Niektórych ludzi do tego poniosło - Koty na smyczach, biedne buldożki (jeden piesek ledwo oddychał). Ja też kocham zwierzęta, dlatego uważanym, że nie każde miejsce jest dla każdego zwierzaczka.
Wszytko pobili nałogowi palacze. Nie wspomnę, że był upał, wiadomo jak las reaguje na ogień. Nie każdy też ma ochotę wąchać faje. Ale przecież bez papierosa się nie da, prawda?
Jeśli chodzi o trudność wchodzenia - wejdzie każdy. Zwyczajnie jeden zrobi to szybciej i bez postojów, inna osoba powoli, może z małym odpoczynkiem.
Jeziorka wysychają, u nas pierwsze jeziorko to raczej stawik. Pozostałe ok. Kolory nieco inaczej sobie wyobrażałam, ale było pięknie.

Dziękujemy, gajrunia
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019

Miejsce warte odwiedzenia w ramach jednodniowej wycieczki do Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Jest pozostałością po starych kopalniach. Podczas dojazdu warto kierować się kierunkowskazami na Kolorowe Jeziorka. Ja zrobiłam błąd i zamiast pojechać prosto, skierowałam się na prywatny parking w prawo, z którego jest co prawda bardzo ładna droga lasem, ale z dziećmi nadłożyliśmy znaczny kawałek. Jednak jest to oczywiście dobra alternatywa w tłoczny dzień. Parking płatny 10 zł za cały dzień i znajduje się niemal bezpośrednio przy pierwszych dwóch jeziorkach. Sympatyczna obsługa parkingu, która z powodzeniem mogłaby dostać dodatek za informację turystyczną :) Dla mnie pierwsze dwa jeziorka (Żółte, a w szczególności Purpurowe) były tak naprawdę najbardziej spektakularne i niepowtarzalne. Ze względu na okres suchy, ich kolor odbiegał od wynikającego z nazwy, jednak samo otoczenie - przepiękne. Raj dla fotografów. Dwa kolejne jeziorka już tak nie zachwycają, w szczególności ostatnie - które po podczas naszej wycieczki bardziej przypominało brudną kałużę. Wymagają również podejścia po drodze mocno usłanej konarami drzew, co może być trudne dla osób o słabej kondycji. Są one również raczej trudne do osiągnięcia z wózkiem dziecięcym. Do Kolorowych Jeziorek prowadzi również trasa rowerowa. Blisko wejścia, przy drugim jeziorku znajduje się bar, gdzie można zjeść, napić się czy po prostu odpocząć w przyjemnym otoczeniu i co istotne, w cieniu. W barze płatność wyłącznie gotówką.

Dziękujemy, peregrineML
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019

Piękne widoki. Polecam przy ładnej pogodzie. Ostatnio mało padało i niektóre jeziorka trochę wyschły, ale i tak miały różne kolory. Poza tym ciekawe formy i kolorystyka skał. Pełna trasa na ok. 2 godziny. Parking niedaleko od wejścia 10 zł. Poza tym za wstęp nie ma żadnych opłat. Można też kupić coś do picia i jedzenia.

Dziękujemy, Monika W
Zrecenzowano: 8 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Parking płatny 10 PLN, do dwóch pierwszych jeziorek bardzo blisko, trzecie jakieś 20 min dalej (wykroty i korzenie). Do czwartego nie chodziliśmy bo akurat wyschlo. Niestety kolory się nie zgadzają, co zresztą było zapowiedziane przez parkingowego. Nie zmienia to faktu że miejsce jest ciekawe i ma swoj urok. Toalety w toitoi bezpłatne. Ścieżka w cieniu.

Dziękujemy, Piotrek P
Zrecenzowano: 25 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Przyjemne miejsce - zacienione w środku lasu. Przede wszystkim darmowe :) parking co prawda 10 zł ale jest przy samych jeziorkach. Niestety nie doszliśmy do wszystkich - po wspinaczce na Śnieżkę ciężko dotrzeć do zielonego i niebieskiego. Ale 2 pierwsze już zapewniają niesamowite widoki. Musimy powtórzyć raz jeszcze dedykowana wyprawę na wszystkie 4 - jak czytam najlepiej wiosną.

Dziękujemy, 66piotrm