Cisza, spokój i wysokie fale :)

Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019
bkrajewski
piaszczysta plaża lazurowe morze

Zrecenzowano: 22 grudnia 2018
786asiad

Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

Podróż autem z Protaras trwała ok. 3 godziny, jednak warto było. Widoki piękne. Plaża żółwi w okolicy długa, szeroka i... prawie pusta. Jeśli szukasz ciszy i spokoju, to idealne miejsce dla Ciebie! Należy uważać na wysokie i silne fale. Długi spacer na łonie natury, z dala od cywilizacji to główna atrakcja tego miejsca. Dla mnie jednak warto poświęcić te kilka godzin na dojazd, aby naładować akumulatory i przekonać się osobiście, że są jeszcze takie miejsca, w które człowiek nie ingeruje. Parasol plażowy obowiązkowy!

1  Dziękujemy, bkrajewski
Zrecenzowano: 22 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

plaża znajduje się na Półwyspie Karpas..dojechalismy tam wynajętym autem..po drodze mieliśmy "dziko zyjace" osły..które niemalże weszły nam do auta w celu pozyskania czegoś do zjedzenia..plaża przepiękną dziką..piaszczysta szeroka..morze lazurowe..zero infrastruktury..wszystko byłoby przepiękne ale.no właśnie jak to w Turcji tak i tam sa miejsca gdzie walaja się śmieci .niestety nikt o to tu nie dba..przykre
plaża to podobno miejsce lęgowe żółwi
niestety nie udało nam się ich spotkac

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, 786asiad
Zrecenzowano: 4 października 2018

Plaza na koncu swiata, z kurortu Ayia Napa ok. 2,5h podrozy samochodem. Szczerze? Szkoda czasu... Plaza moze i piekna, ale nawet tutaj ,na totalnym bezludzium, znajdzie sie chlopak pobierajacy euro za wypozyczenie lezaka. Naokolo syf i smieci. Plaza slynie z tego, ze jest obszarem legowym zolwii morskich. Niestety, w pazdzierniku, nie widzielismy ani pol zolwika...

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, AgaBH
Zrecenzowano: 20 maja 2017

Rzeczywiście widok na plażę ze wzgórza robi bardzo dobre wrażenie. Jednak jak już zostało opisane - jest to dzika plaża bez infrastruktury (jest tam w sumie jedna ni to restauracja ni to sklep - są tez prysznice i WC, ale generalnie słabo to wygląda).
Poza tym plaża jak plaża - piach, woda, trochę śmieci.
Fala była za duża więc nawet nie skorzystaliśmy z kąpieli.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2017
Dziękujemy, Xyz A
Zrecenzowano: 3 maja 2017 z urządzeń przenośnych

Wynajęliśmy samochód specjalnie, aby zobaczyć to miejsce. Niestety w inny sposób nie można się tutaj dostać. I chociaż podróż trwa długo, a ostatni odcinek pokonuje się z prędkością 15-20 km/h, żeby nie urwać koła, to jednak WARTO! Plaża jest ogromna, dzika, aż nie do wiary, że w pobliżu nie ma żadnych kurortów. Piasek jest czysty (jak nad Bałtykiem tylko więcej), zejście do morza bez kamieni (co raczej się nie zdarza na Cyprze), a woda ciepła - bajka! Planowaliśmy w różnych miejscach, ale to jest zdecydowanie najciekawsze i najlepsze pod względem dostępu do morza. Jedyny mankament to śmieci, które miejscami się walają. Niestety, ale głównie lokalsi zostawiają - taki to już koszt braku infrastruktury dookoła (lub kultury sprzątania). Niemniej jednak WARTO! Wyprawa spokojnie na cały dzień. P.S. 3km dalej, pod klasztorem natknięcie się na pewno na dzikie osły z Karpas :)

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2017
1  Dziękujemy, TuTamHen