Ładny chociaż niewielki

Sosnowiec, Polska
Magiczny zamek

aniad432
Kraków, Polska

Dużą część zamku zajmuje hotel z niesamowitą komnatą zamkową. Pozostała część udostępniona do zwiedzania jest niewielka, ale prowadzi między innymi tajnymi korytarzami. Ładny widok z wieży i miłe otoczenie zamku ze ścieżkami pieszymi i rowerowymi.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, gmachnik

Dzięki licznym ukrytym przejściom i opowieściami o masońskich obrzędach ten zamek to zdecydowanie mój numer jeden wśród polskich zamków.
Z minusów, powinno być ograniczenie wiekowe dla małych dzieci, które okropnie przeszkadzały mimo upomnień. Wąskie i kręte przejścia nie są dla wszystkich.
W zamku znajduje się bardzo słaba kawiarnia. Zupełnie wystrojem nie pasuje do zamku.

Dziękujemy, aniad432
Zrecenzowano: 10 września 2019

Zamek przepiękny, jednak z jego histori dowiedzialam się niewiele. Młoda Pani przewodnik zafascynowana własnym dowcipem pozostawia w obszarze wiedzy historycznej wiele do życzenia. Wycieczka przeprowadzona zdawkowo, bez ciekawostek, pobieżnie i nie profesjonalnie. Tego samego dnia odwiedzilam zamek Frydlant i smutno mi się zrobiło,że przewodnik u naszych sąsiadów sprawił (przez swoje zaangazowanie w pracę) , że wiem wiecej o tym zamku niż o zamku ktory jest w moim kraju.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
1  Dziękujemy, Zavhodmiopomorskie
Zrecenzowano: 9 września 2019

Jeden z wielu zamków na dolnym śląsku, który trzeba zobaczyć. Świetna trasa turystyczna, interesująco opowiadający przewodnicy. Zamek z bogatą historią zarówno z przed setek lat, jak i z poprzedniego stulecia. Warty odwiedzenia, ceny biletów na bardzo przystępnym poziomie. POLECAM

Dziękujemy, piotr296
Zrecenzowano: 4 września 2019

Zamek ze względu na ciekawą historię trzeba koniecznie odwiedzić. Piękne miejsce z potencjałem. To jakie będzie zwiedzanie w odbiorze odwiedzających zależy w głównej mierze od przewodnika. Byłam w zamku dwukrotnie i za pierwszym razem (było to kilkanaście lat temu) przewodnik był rewelacyjny - oprócz historii zamku, opowiadał o legendach i z nutą tajemniczości oprowadzał po zamku. Wrażenie pozostawił mega pozytywne. Drugim razem (całkiem niedawno) oprowadzał nas przwodnik, który jedynie omawiał krótko historię zamku i opisywał każde pomieszczenie. Jak powiedział, że to już koniec byłam w szoku - chyba nie tak to ma wyglądać. Pomimo stworzenia dodatkowych atrakcji (jak np. lochy) zwiedzało się szybko i mało atrakcyjnie. Przed zamkiem duży parking, w zanku restauracja choć w okolicy też jest ich kilka.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
Dziękujemy, j0anna666