Odbudowa trwa ...

Łódź, Polska
Zamek

krzysztof000

Zrecenzowano: 5 września 2019

Od lipca 2019 wejście na zamek jest płatne. Bilet normalny kosztuje 7zł, ulgowy 5 zł.
Ze względu na trwające prace renowacyjne i brak możliwości wejścia na zamek koszt dla wszystkich to 5 zł.
Ruiny zamku nie robią większego wrażenia w porównaniu do innych na Szlaku Orlich Gniazd, jednak okolica dookoła zamku i trasa do zamku w Bobolicach (około 1,7 km - można przejść dookoła, wyruszyć szlakiem i wrócić drogą) robi ogromne wrażenie i w moim subiektywnym odczuciu to jedno z ładniejszych i najbardziej malowniczych miejsc na Szlaku.
Standardowo polecam poranny spacer, by uniknąć tłumów i w ciszy i spokoju podziwiać widoki :)

1  Dziękujemy, MucioPucio
Zrecenzowano: 4 września 2019

Mam nadzieję, że podobnie jak w Bobolicach zamek zostanie odrestaurowany. Obecnie ze względu na plac budowy można go oglądać tylko z zewnątrz. Jest ładnie położony. Po jego wschodniej stronie jest rozległy teren do spacerowania przy skałkach.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, qqaazzeeddcc
Zrecenzowano: 4 września 2019

Szkoda że nie można wejść do zamku ale podróżując szlakiem orlich gniazd tu też trzeba być. Pod zamkiem jest parking darmowy potem pokecam spacer do Bobolic

Dziękujemy, krzysztof000
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zamek w Mirowie był pierwszy na trasie naszej wycieczki, niestety zamknięty z uwagi na prace remontowe. Więc przeszliśmy się górną drogą do Bobolic. Droga cudnie widokowa. Warto. Oba zamki robią wrażenie.

Dziękujemy, Elżbieta Ż
Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Zamek należy do rąk prywatnych, wykonywane są na nim remonty, wejście do środka jest niemożliwe. Ruiny można zwiedzić spacerując wokoło nich. Teren wokoło jest zadbany- wykoszona trawa, czysto.
wstęp: 5 zł normalny bilet (chyba była jakaś promocja)
parking: darmowy, zaraz pod ruinami z drugiej strony ulicy
czas zwiedzania: 30- 40 minut

Dziękujemy, Ewiii