Zrecenzowano: 14 lipca 2019

Byłem z rodzinką na 4 dniowym pobycie, świetne miejsce, piękne otoczenie, można się zrelaksować, dobre jedzenie, piękne wnętrza, fajna i miła obsługa. Przez cztery dni pisałem swoją piątą książkę na tarasie apartamentu, napisałem ponad 50 stron!!!, co mi się wcześniej nigdy nie zdażyło!!! Polecam miejsce z czystym sumieniem :)

Wskazówka dotycząca pokoi: apartament z tarasem
Dziękujemy, 220 270
Zrecenzowano: 10 maja 2019

"Prawdziwie polska gościnność" - takie hasło umieszczono w materiałach hotelu. Takie stwierdzenie zobowiązuje. A może jednak trzeba spojrzeć na to inaczej. Czy prawdziwa polska gościnność to poziom średni naszych polskich hoteli czy wzór do naśladowania. Myślę, że w tym przypadku chodziło o ten wzór. A jeśli tak to chyba warto spojrzeć na obiekt pod tym kątem.
Zacząłbym od tego, że obiekt to rezydencja (hotel) i restauracja. Obiekty są od siebie oddalone o ok. 100 metrów na pięknym parkowym terenie. Spacer na posiłki dostarcza więc trochę wrażeń estetycznych i w moim odczuciu nie stanowi to problemu - przynajmniej tak długo jak za oknem nie ma -15 st. C albo nie leje deszcz.
Ten podział na dwa obiekty to nie tylko odległość - to również w pewien sposób zderzenie dwóch światów. Zaryzykowałbym na potrzeby tej recenzji trochę inny podział: hotel (pokój + śniadanie) oraz restauracja.
Restauracja... Bardzo ładne wnętrza. Karta zwięzła, ale to na plus: uważam, że lepiej mieć w ofercie 10 dań dobrych niż 20 przeciętnych. A dania są dobre. Naprawdę dobre. Pod kątem doznań kulinarnych - restauracja dostaje wysoką ocenę. Czy można coś poprawić? Zawsze można. Trochę razi w takim miejscu pytanie kelnera czy ktoś już przyjął zamówienie. Wydaje mi się, że przy tej liczbie stolików i gości - da się zapanować nad salą. Czas oczekiwania na dania - relatywnie długi.Trzeba jednak przyznać, że kelner poinformował, że kuchnia ma sporo posiłków do przygotowania i czas oczekiwania na sałatkę wyniesie 50 minut. Za moją zgodą (kiedy człowiek jest głodny to zgodzi się na wiele) zamieniono więc kolejność dań. Najpierw zjadłem danie główne a na deser sałatkę. To taki bardzo, ale to bardzo delikatny zgrzyt.
Co mi się w restauracji nie podoba? Automatyczne doliczanie do rachunku serwisu w wysokości 10%. Wiem, że niektóre lokale to stosują (choć raczej wtedy, gdy chodzi o obsługę większej grupy), ale dla mnie jest to kontrowersyjne. Wolę sam decydować o tym czy obsługa była warta napiwku i decydować o jego wysokości. Zważywszy jednak na ten obligatoryjny (??) 10% dodatek i ceny dań z karty, muszę stwierdzić, że restauracja jest droga. Mocno droga. Jak napisałem wcześniej - jakość dań trochę a może bardziej niż trochę to łagodzi.
Reasumując, do restauracji chętnie wybiorę się kiedyś w przyszłości, jeśli moje biznesowe szlaki ponownie zaprowadzą mnie do Bełchatowa.
A co z hotelem? Hotel, cóż..."prawdziwie polska gościnność". Musimy się z tym zmierzyć. Krótko: hotel jest tylko przeciętny. Znam pewnie nie mniej niż kilkadziesiąt hoteli w naszym kraju w których standard będzie wyższy i pewnie kilkadziesiąt takich, gdzie ten standard jest gorszy. Zacznijmy od plusów:
Hotel jest czysty. W moim pokoju było biurko do pracy a połączenie internetowe działało bez zarzutu. W łazience dostępne są kosmetyki (nie z dozowników). Na podłodze wykładzina. W oknach siatki przeciw owadom. Nie ma się do czego przyczepić.
Minusy, a może bardziej "tematy do poprawienia". Tych jest trochę...
Hotel ma mały parking przed budynkiem i duży parking oddalony o kilkadziesiąt metrów. Oczywiście goście najchętniej swoje samochody trzymaliby w pokojach co powoduje, że tenże mały parking jest zajęty a goście parkują na miejscu dla osób niepełnosprawnych oraz na trawniku. Szkoda pięknego trawnika. Może warto wykazać się pewną asertywnością i poprosić, aby goście nie zostawiali swoich pojazdów w miejscach do tego nieprzeznaczonych. A może nie warto.. To tylko uwaga.
Obsługa rezydencji zdaje się być trochę zagubiona. Gość przede mną otrzymał pokój który nie był posprzątany co zaskutkowało nerwowym poszukiwaniem alternatywy. Ogólnie przy meldowaniu występuje taka "nerwowość działań" w miejsce procedur (działania typu "szukam formularza", "czy ja wydałem już kartę do pokoju" itd). Gdyby było widać procedury i całość okraszona zostałaby uśmiechem i magicznym słowem "dzień dobry" - to bylibyśmy blisko "prawdziwej polskiej gościnności". Na razie wiele obiektów oferuje więcej. Dodam tylko, że ten magiczny uśmiech i "dzień dobry" pozwala bardzo często rozładować np. pewną dozę agresji wynikająca z pomyłek.
Brakuje też w recepcji działania, które w dobrych obiektach jest standardem czyli pouczenia klienta gdzie może coś zjeść, w jakich godzinach czy gdzie dokładnie znajduje się jego pokój. Słowem: takiego "zaopiekowania się".
Największym minusem rezydencji są jednak...śniadania. Tutaj muszę wspomnieć, że w odróżnieniu od restauracji (gdzie jest drogo), pokoje hotelowe są tanie. Tylko czy ta niska cena musi przekładać się na jakość śniadań? Może cenę trzeba trochę podnieść?
Śniadanie. Godzina 8.15. Brak posprzątanych stolików poza jednym przeznaczonym dla 9 osób. Oczywiście mogę tam usiąść, ale czy nie lepiej abym został go dla rodzin a zajął stolik 2-4 osobowy? Obsługa poproszona o posprzątanie czyni to jednak dosyć sprawnie. Niestety 8.15 to moment w którym na śniadanie w rezydencji gość je to co zostało. W podgrzewaczy jedna (dosłownie) kiełbaska. Obok jajecznica, ale dosyć chłodna i placki (również chłodne). Wybór pieczywa - praktycznie żaden. Na półmiskach po 2-3 plasterki sera i wędliny. W miseczkach resztki sałatek. Słowem: pewnie o 6.30 śniadanie oceniłbym na 4+, ale o 8.15 wygląda to słabo.Niestety nikt nie uzupełnia tego co się skończyło. Puste naczynia są zabierane i już nie wracają. Przez ok 30 minut śniadania uzupełniona została... cytryna (na prośbę gościa).
Nie tak to powinno wyglądać, szczególnie jeśli mówimy o "polskiej gościnności". Moim zdaniem śniadanie to zdecydowanie element do poprawy.

Podsumowując: obiekt całkiem w porządku. Z restauracji z przyjemnością skorzystam w przyszłości, jeśli będzie okazja. Czy skorzystam z hotelu? Nie wiem. Warto może jednak napisać, że porównując z innymi obiektami w okolicy rezydencja wypada naprawdę dobrze. A więc "naprawdę dobrze w pewnymi elementami do poprawki".

Termin pobytu: maj 2019
  • Typ podróży: Podróż służbowa
Dziękujemy, Miralon
Zrecenzowano: 12 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Rezydencja Dwór Polski zapewniła wspaniałe noclegi dla naszych gości weselnych. Wszystkie pokoje były bardzo ładne, czyste, przytulne. Piękne położenie obiektu zachęca do spacerów, a rano słychać w pokojach śpiew ptaków. Do tego rewelacyjne śniadania, świeże pieczywo, pyszna kawa, ciepłe i zimne propozycje śniadaniowe. Obsługa bez zarzutu. Mieliśmy do dyspozycji zarówno pokoje dwuosobowe, jak i rodzinne, gdzie mogli nocować rodzice z dziećmi. Serdecznie polecam zarówno na pojedyncze okazje jak i jako zaplecze noclegowe dla organizowanych w restauracji Dwór Polski przyjęć.

Termin pobytu: marzec 2019
Dziękujemy, Ania D
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Dworpolski_1, Dyrektor generalny, Rezydencja Dwór PolskiOdpowiedź udzielona 30 kwietnia 2019

Witam Pani Anno,

Dziękujemy za mile spędzony czas w Rezydencji Dwór Polski. Cieszy nas Państwa opinia, ze sprostaliśmy wszelkim oczekiwaniom. Dokładamy każdego dnia sporo starań, by każdy z gości mógł poczuć się wyjątkowo w tak przepięknym i malowniczym miejscu, jakim jest Dwór Polski w Bełchatowie.
Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do ponownych odwiedzin przy najbliższej okazji.

Zrecenzowano: 24 lutego 2019

Fajna lokalizacja, duży parking w pobliżu, przyjazna cena, czysto i schludnie. Fajnie, że jest biurko w pokoju do pracy.

Po godz. 21. nie pracuje recepcja, więc nie licz na pomoc. Lepiej przyjedź wcześniej, bo będziesz czekać pod bramą aż pan ochroniarz ci otworzy. Śniadania o bardzo różnej porze, raz 7, raz 8, raz 9. Obsługa klienta ogólnie nie ogarnia. Bardzo głośno na parterze (w pobliżu recepcja i słychać rozmowy z gośćmi w pokojach).

Wskazówka dotycząca pokoi: Nie wybierajcie pokoi na parterze, jest głośno, słuchać rozmowy z recepcji.
Termin pobytu: styczeń 2019
  • Typ podróży: Podróż służbowa
Dziękujemy, Globalny

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za spędzony czas w naszym Dworze i wszelkie uwagi te lepsze i słabsze.
Z drugiej strony, pragniemy Wszystkich gości poinformować, że recepcja jest czynna przez 24 h na dobę.
Informacja o pracy recepcji do godz. 21 jest mało czytelna dla nas i nie jest prawdziwa.
Również uwaga o śniadaniach jest nie na miejscu. Śniadania są serwowane ZAWSZE przez 7 dni w tygodniu w godz. 06.30 - 10.00. Wyjątkiem są okresy Świąt i Długich weekendów, gdzie śniadania są serwowane w godz. 08.00 - 10.00.
Ufamy, że nasza odpowiedź jest wyczerpująca, chociaż bardzo nas zasmuciła z powodu napisania nieprawdziwych informacji.

Zapewniamy Państwa, że musiało dojść do nieporozumienia. Jeżeli tak Państwo odczuliście pobyt w naszym hotelu, to najmocniej przepraszamy. Zawsze proszę zapytać Pracownika Recepcji o informacje, które pomogą w przyjemniejszym zrozumieniu o godzinach serwowania śniadań i pracy recepcji.

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do kolejnych odwiedzin.

Zrecenzowano: 13 lutego 2019

Hotel znajduje się w starym parku z kilkoma stawami co czyni sam pobyt już nadzwyczajnym.Całości dopełnia pyszne śniadanie i przyjazny personel.
Jedynym mankamentem są trochę za małe i za miękkie łóżka .

Termin pobytu: luty 2019
  • Typ podróży: Podróż w pojedynkę
1  Dziękujemy, Bernard K

Szanowny Panie Bernardzie,

Dziękujemy za pobyt w naszym hotelu. Zapraszamy w okresach wiosenno - jesiennych, kiedy widoki są jeszcze wspanialsze i można docenić piękno tak ładnego terenu na ponad 7 hektarach zieleni z 4 stawami.
Jeżeli chodzi o materace, to w przyszłości postaramy się wymienić je na odrobinę twardsze.