Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda

BogusiaM40
Muzeum na piątkę!

aniamaja

Zrecenzowano: 19 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce jedyne w swoim rodzaju .Idealne na rodzinną wyprawę . To trzeba zobaczyć na własne oczy , dodatkowym atutem muzeum są jego pracownicy którzy potrafią przenieś zwiedzających w czasy kiedy fabryka działała pełną parą.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, BogusiaM40
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: MuzeumLniarstwa, Kierownik ds. PR, Muzeum Lniarstwa im. Filipa de GirardaOdpowiedź udzielona 20 marca 2019

Dziękujemy serdecznie za Pani opinię. ;)

Zrecenzowano: 19 marca 2019

Byliśmy całą rodziną na wycieczce w Muzeum Lniarstwa i przez przypadek natknęliśmy się na warsztaty z tkania na krośnie oraz obsługi maszyny. Coś niesamowitego! A przy tym można było wysłuchać historii dawanych pracowników. Przemiły pan nawet nas oprowadził.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, aniamaja

Bardzo dziękujemy za miłe słowa. :)

Zrecenzowano: 24 stycznia 2019

W Muzeum Lniarstwa byliśmy na wycieczce zorganizowanej. Mieliśmy okazję zwiedzić je z przewodnikiem a potem wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych. Historia miasta oraz dzieje fabryki lnu zostały przedstawione w bardzo przystępny sposób. Ogromne wrażenie zrobiły na nas wielkie hale i ogromne maszyny, a także wyświetlane filmy.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, MagdalenaO999
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: MuzeumLniarstwa, Kierownik ds. PR, Muzeum Lniarstwa im. Filipa de GirardaOdpowiedź udzielona 28 stycznia 2019

Dziękujemy bardzo za miłe słowa uznania. :)

Zrecenzowano: 12 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce godne polecenia miłośnikom turystyki industrialnej. Niesamowity klimat, dobrze zachowany park maszynowy z instrukcjami bhp z lat 90. Cyklicznie odbywaja sie zajecia i pokazy - ja trafilam na uruchomienie krosna. Zaraz za bramą fabryki mini zoo - mozna pogłaskać wielbłąda.

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, jagodaj2018
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: MuzeumLniarstwa, Kierownik ds. PR, Muzeum Lniarstwa im. Filipa de GirardaOdpowiedź udzielona 17 sierpnia 2018

Serdecznie dziękujemy za tak miłą recenzję. :)

Zrecenzowano: 8 lipca 2018

Ciężko jest wybrać kilka z kilkudziesięciu zdjęć, ciężko jest na zdjęciach udokumentować atmosferę miejsca, na którą składa się dziwaczny egzotyczny mariaż posępnych stupięćdziesięcioletnich hal fabrycznych, potężnych maszyn, cieniutkich nitek, słońca, mroku, wszechobecnego zapachu smaru, dźwięków, historii...

Muzeum robi niesamowite wrażenie. Również dzięki oprowadzającemu panu, który opiekował się tymi maszynami kiedy przed laty służyły produkcji tkanin z lnu. Wysłuchaliśmy opowieści, zobaczyliśmy i usłyszeliśmy machinerię w ruchu, doświadczyliśmy (celowo wywołanej) awarii. Spotkaliśmy prawdziwego lokalnego patriotę, który potrafi z pasją mówić o czymś tak pozornie nieciekawym jak lniarstwo. A potem pozwala w ciszy samotnie przejść się po tych halach, dotykać urządzeń, fotografować, obcować z historią.

Zdecydowanie poprawy wymaga nawigacja: droga do Muzeum jest źle oznaczona, jest tu ciężko trafić.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, pancerny_oddech
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: MuzeumLniarstwa, Kierownik ds. PR, Muzeum Lniarstwa im. Filipa de GirardaOdpowiedź udzielona 2 sierpnia 2018

Serdecznie dziękujemy za miłe słowa uznania i zapraszamy do kolejnych odwiedzin. :)