“Proste jedzenie”
Restauracja u Śliwy — recenzja

Restauracja u Śliwy
Nr 1 wśród 4 Restauracje (Chochołów)
Zrecenzowano 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Po wizycie w Termach w Chochołowie zdecydowaliśmy się na przekąskę w tej tradycyjnej restauracji w Chochołowie. Zarówno wystrój jak również menu jest bardzo tradycyjne. Zamówiliśmy barszyk z kołdunami oraz pierogi ruskie oraz sezonowe z jagodami. Dodatkowo jako przekąskę śledzia w śmietanie. Wszystkie dania były smaczne i świeże.

Dziękujemy, AnnaBata

Zrecenzowano 16 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Oscypek z frytury i więcej nie trzeba... Zachęcony dobrymi opiniami, odwiedziłem ww. lokal. Niestety wybrane przeze mnie dania (przysmak bacowski i baranina) nijak się mają do znanych mi innych restauracji na podhalu. Posiłki wyglądały niezbyt zachęcająco, wyglądały jak z baru mlecznego. Słone, mączne, a dopełnieniem był oscypek z frytury... Dziękuję, nie wrócę...

1  Dziękujemy, 719tomaszm
Zrecenzowano 25 lipca 2019

Miejsce zostało nam polecone przez gospodarza przy okazji wizyty z Zakopanem. Po dotarciu na miejsce naszą uwagę zwrócił ciekawy wystrój zewnętrzny oraz duży parking. Mijając gości wychodzących z lokalu usłyszeliśmy "nie polecamy zupy gulaszowej", ale pomyśleliśmy że każdemu może coś nie smakować. Po wejściu do restauracji zajeliśmy miejsca w bardzo widoczny dla obsługi miejscu i spodziewaliśmy się że wkrótce otrzymamy menu. Niestety po około 15 minutach kompletnej ignorancji gotowi byliśmy wyjść z lokalu i tylko fakt czyjejś rekomendacji popchnął nas do samoobsługi - udaliśmy się osobiści do baru po menu. Po wyborze dań i zwróceniu uwagi obsłudze nadal musieliśmy czekać kilka minut na przyjęcie zamówienia mimo niewielkiego ruchu. Kwaśnica wylądowała na naszym stole po około 2 minutach od złożenia zamówienia. Po pierwszej łyżce żona stwierdziła że to rosół do którego ktoś wrzucił kapustę i muszę przyznać że wcale się nie pomyliła. Smak był trudny do określenia choć to co najbardziej nasuwało mi się na usta to tragiczny i nie mający nic wspólnego z kwaśnicą oprócz nazwy. Pominę już kwestię wielkości do ceny gdyż to też pozostawia wiele do życzenia. Zamówiliśmy też kluski śląskie z gulaszem i zanim pojawiły się na stole żona już sugerowała aby zrezygnować i wyjść po przygodzie z rosołem zwanym kwaśnicą jednak ja postanowiłem dać im szansę. Porcja bardzo mała w stosunku do ceny(25zł), kluski gotowe choć poprawne, a sos to sama mąka i kilka kawałków mięsa. Generalnie dramat. Jak ktoś wcześniej napisał jest to miejsce w którym można zjeść jeśli nie ma aktualnie żadnej alternatywy, ale nikt o zdrowych zmysłach już więcej tam nie wróci. Podejrzewam iż nie muszą się starać gdyż sam fakt lokalizacji blisko term chochołowskich napędza im codziennie świeżych jednorazowych klientów. Szczerze nie polecam!

Dziękujemy, Jack P
Zrecenzowano 24 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo urokliwe miejsce. Jedzenie smaczne i cena na prawdę niewygórowana. Do tego przemiłe panie obsługujące. Polecam zajrzeć po drodze na termy czy po męczących górskich wędrówkach.

Dziękujemy, W2049UUolgas
Zrecenzowano 22 lipca 2019

Witam. Odwiedziłem tą restaurację kilkakrotnie. Było podobnie za każdym razem. Jedzenie regionalne do zaakceptowania ale bez szału. Ostatni kotlet schabowy cieniutki i suchy. Niestety pozostaje mi w głowie jedno wspomnienie. Upierdliwe muchy które chcą powybijać oczy. Powinni postarać się coś z tym zrobić.

Dziękujemy, Piotr K

Restauracja u Śliwy — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Chochołów, Małopolskie
Witów, Małopolskie

Zakopane, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Restauracja u Śliwy? Podziel się wrażeniami!