Krynica Morska
Zrecenzowano: 1 września 2015

Spędziłem tydzień w pensjonacie Pod Dębami w Krynicy Morskiej. Pensjonat położony jest blisko centrum ale na szczęście w bardzo cichej i spokojnej części "kurortu"
Leży na zadrzewionej, pagórkowatej posesji, na skraju pięknego, mieszanego lasu.
Na terenie jest parking dla gości, miejsc nie brakowało mimo pełnej obsady. Obiekt przyjazny dzieciom, były zabawki, trampolina i inne sprzęty.
Pokoje urządzone gustownie, nie zdewastowane. Wyposażone są we wszystkie niezbędne sprzęty typu TV, lodówka, czajnik, szklanki, talerze itp. Nie można narzekać.
Teren wokół dwóch budynków zadbany, Gustowne kamienne ścieżki, oświetlenie, klomby, widać, że gospodarze dbają o pensjonat i otoczenie.
W cenie miałem śniadania w formie bufetu i obiadokolacje serwowane. Stołówka czyli restauracja Błękitny Statek nie za duża ale nigdy nie zdarzyło się żeby dla kogoś zabrakło miejsca. Obsługa bardzo miła, sympatyczna i czujna. Do wyboru zawsze były dwie zupy i dwa dania drugie. To jest ok ale np. w sezonie letnim zupa pomidorowa nie widziała pomidora tylko koncentrat, krem z brokułów zaprawiony octem, kapusta zasmażana zrobiona w sposób, który woła o pomstę do nieba. Ugotowana na wrzątku, zrobiona zasmażka, doprawiona zielem angielskim i listkiem bobkowym. Wyszła z tego jakaś kapuściana bryja ale to moja ocena, podobno to tradycyjny sposób. Dla mnie za bardzo tradycyjny, zrobiłbym to lepiej. Ale były też potrawy, szczególnie zupy palce lizać np. krupnik i zupa wystrzałowa czyli grochówka:)
Bardzo mili gospodarze, zawsze z daleka było słychać dzień dobry i to nawet przy kilku spotkaniach w ciągu dnia.
Wrócę jeszcze na chwilę do zakwaterowania, miałem pokój na I piętrze, Jarząb 6, naprawdę gustownie urządzony, z dużą łazienką z czystymi, białymi hotelowymi ręcznikami. W pokoju biała bawełniana pościel. Bardzo czysto. Nie znoszę kolorowej kory i tu jej na szczęście nie było. Balkonik był maleńki, wąski ale był.Za to wszystko duży plus. Acha, da się negocjować cenę, przynajmniej mnie się udało i to mimo wspaniałej pogody i pełnej obsady. Ale to już każdy musi próbować we własnym zakresie:)
Do plaży z pensjonatu ok. 10 min. do centrum czyli ulicy Gdańskiej chyba ciut mniej.
Natomiast przy takich temperaturach jak w tym roku i dużym zatłoczeniu plaży polecam wypad do miejscowości Piaski, gdzie plaża prawie pusta a może to samo. Nie trzeba o 5.00 robić rezerwacji:) Z Krynicy to ok. 10 km.
Dodatkową atrakcją były dziki w centrum miasta, które na szczęscie nie czyniły nikomu krzywdy:)

Wskazówka dotycząca pokoi: polecam Jarząb 6 bo sam w nim mieszkałem, byłem zadowolony. W upalne dni panował w nim miły półcień.
Termin pobytu: sierpień 2015
Dziękujemy, AndrzejP535
Zrecenzowano: 22 września 2014

Tym razem wakacje spedzalismy w Krynicy Morskiej uroczej miejscowosci polozonej miedzy Miezeja Wislana,a Morzem Baltyckim.Na pobyt wybralismy pensjonat Pod Debami.Uroczo polozony kompleks dwoch budynkow wsrod debow i choinek.Obiekt bardzo zadbany przyjazny dzieciom posiada duzy plac zabaw od morza i centru odlegly o 10 min.drogi.Pokoje b.dobrze wyposazone,wygodne.Rowniez lazienka i kabina prysznicowa bardzo wygodne.Nie moge nie wspomniec o przytulnej stolowce z kominkiem gdzie serwowane sa bardzo dobre sniadania w formie szwedzkiego stolu.Mozna tez zjesc bardzo dobre obiady za przyzwoita cene od 20 do 35 zl.Zasluga to wspanialej kucharki,ktora gotuje po domowemu.Nad wszystkim czuwa przesympatyczna rodzina wlascicieli wypoczynek 100%.Pokoje posiadaja Balkon lub werande polecam.

Wskazówka dotycząca pokoi: My przebywalismy w przytulnym pokoju 2 osobowym w budynku Jarzab 1.Pokoj z weranda na ktorej mielismy do dyspozycji stoliczek i dwa krzeselka oraz bujaczke.Kazdy pokoj wyposazony jest w telewizor plasko-ekranowy czajnik parawan i lezaczki.Pokoj nie jest zbyt sloneczny co w upalne dni jest zaleta ale w pochmurne moze byc minusikiem.
Termin pobytu: wrzesień 2014
3  Dziękujemy, janusz6