“Bardzo złe wspomnienie z pobytu w tej restauracji i nigdy więcej”
Restauracja Four Winds — recenzja

Restauracja Four Winds
Opis: Patrząc na mapę jesteśmy… Na zachód od granicy, na północ od Słońca… Parafrazując tytuł pewnego opowiadania,które kiedyś czytałem, odgaduję jednocześnie intencje, dla których możemy Państwa gościć. Myślę, że Piaski są dla wielu z Was, również dla mnie, miejscem, w którym chce się być…do którego się zmierza… Jesteśmy w miejscu, w którym kończy się polska część Mierzei Wiślanej. Posługując się dalej tą symboliczną retoryką można rzec, że tu gdzie się wszystko kończy, wszystko się też zaczyna…Tu zbiegają się i stąd rozchodzą kierunki w… Cztery Strony Świata (ang. Four Winds). Tworzę kuchnie autorską. Czerpię z tradycji i nowoczesności. Wychowałem się w rodzinie z tradycjami kulinarnymi. Wiem, co to znaczy Dobre jedzenie (przez wielkie “D”) – prawdziwe, naturalne, ekologiczne, pachnące. Tym się chcę z Wami podzielić. Znam nowoczesne trendy i z nich czerpię. Z farmy na stół… Wszystkie ryby, poza halibutem, zakupujemy z miejscowych połowów! Zależy mi, Abyś poczuł smak świeżej ryby od pierwszego kęsa. Dokładam wszelkich starań, aby serwować rybę świeżą! To bardzo pracochłonne, ale w efekcie bardzo proste – jest kluczem do Waszego zadowolenia. W dużym stopniu restaurację zaopatruję w produkty z ekologicznych upraw. Z żuławskich gospodarstw zakupujemy jabłka, maliny, warzywa, miód, a także ser Staro Żuławski. Sami pozyskujemy z okolicznych lasów takie składniki jak grzyby, berberys, sok z brzozy, buczynę, niektóre zioła, które służą nam jako przyprawy. Restauracja ma nawiązywać do miejsca… Naszą specjalnością są ryby! Polecam nasze zupy rybne: Regionalną Zupę Rybną z Sandacza; Zupę z Lina a’la flaczki oraz Krem z czerwonych buraków z pierożkami ze Śledzia Bałtyckiego i grzybów, podprawiany Staro Żuławskim serem Werderkase. Polecam nasze dania: Sandacz w świeżych pomidorach z czosnkiem i natką pietruszki – z prostego połączenia tych składników płynie finezja, która Was zaskoczy. Sandacz po rybacku to autorska kompozycja oparta na rybie w sosie śmietanowo – cebulowym. Bardzo smaczny. Łosoś w sosie homarowym – delikatny smak homara idealnie komponuje się z łososiem… barwa jest dopełnieniem kompozycji. U nas w naturalnej wersji z dziko żyjącym Łososiem Bałtyckim. Na koniec klasyczny Węgorz w sosie koperkowym, który rozpływa się w ustach. Niedawno poszliśmy krok dalej. Polecamy również świeże Homary i Raki! Z dań mięsnych na uwagę zasługuje przede wszystkim: Polędwica wieprzowa przyrządzana metodą sous vide, w parmezanie, w sosie demi-glace, podana na gratin z ziemniaków, inkrustowanych topinamburem. Zapraszam do mojej restauracji. KAROL URBANOWICZ
Zrecenzowano 31 sierpnia 2019

Będąc w Krynicy Morskiej skorzystalismy z portalu TripAvisor i jako pierwszą w pozycjonowaniu wybraliśmy restaurację Four Winds. Zacznijmy od początku: przystawka Tatar z łososia przez tak wielu wychwalany - dobry, ale przysłowiowego "szału nie ma", oraz zupa chyba o ile pamiętam Lin a'la Flaki, lub coś temu podobne - kto to widział, aby w kawałkach ryby w tej zupie były ości i to dość sporo. Drugie dania przyniesione zanim zjedliśmy przystawkę, oraz zupę.
Dalej - Kluseczki z grzybami leśnymi. Danie suche bez wyrazu i bez smaku. Dosłownie parę ruchów widelcem i zwrot dania. Stek Angus za mocno wypieczony, ale zjadłem. Frytki do polędwicy, jak polecił Pan kelner miały być pyszne domowe. Hmmm, no chyba nie wiedzą jak smakuje grubo skrojony i usmażony ziemniaczek. Były cienkie i trąciły gotowizną. Sztućce do polędwicy te same, co do reszty dań - tępe. Trzeba było się mocno "napiłować", aby rozebrać stek na czynniki pierwsze. I na koniec - kelner (myślę, że doświadczony, bo chyba najstarszy ze wszystkich osób w obsłudze) przyjmując zamówienie nerwowo rozglądający się po lokalu z dziwnym ironicznym uśmiechem na twarzy, oraz czystość toalet wołających już od wejścia: Sorry od rana nikt mnie nie sprzątał.
Dla nas, to typowy sezonowy lokal. Zdecydowanie nie polecamy.

Dziękujemy, Dariusz M

Zrecenzowano 29 sierpnia 2019

Wszystko było PRZEPYSZNE. Burger z dzika- cudo, zupa rybna wybitna, tatar z troci przepyszny. Menu dziecięce to coś więcej niż nugetsy i frytki. Mają ziemniaki z wody co jak się okazuje w Krynicy jest rzadkością. Najlepsze jedzenie jakie zjadłam podczas tygodniowego pobytu. Co do cen- nie są znacząco wyższe od pozostałych restauracji a jakością zdecydowanie odbiegają od konkurencji.

Dziękujemy, Justyna P
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ceny dosyć wysokie. Jedzenie dobre z plusem ale ranking trochę przesądzony. Nie warto jechać z Krynicy 15min samochodem. Mila obsługa.

Dziękujemy, Paweł S
Zrecenzowano 14 sierpnia 2019

Bardzo dobre jedzenie , na wysokim poziomie. Urozmaicone, kreatywne dania. Szkoda ze tylko piwo z browaru było tylko jednego rodzaju ale przy takim jedzeniu można wybaczyć ;)

Dziękujemy, DorotaK199
Zrecenzowano 10 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Skuszeni bannerami w Krynicy Morskiej i opiniami w internecie pojechaliśmy na obiad do restauracji Four Winds. Oczekiwania były spore, ale zawiedliśmy się.
Zupa rybna bez wyrazu, zdecydowanie zbyt słabo czuć smak ryby, bardziej przypominała koperkową zabieloną śmietaną.
Zupa z Lina a'la flaczki co prawda bardziej wyrazista niż ta pierwsza ale ryba miała sporo ości, co w zupie raczej nie powinno mieć miejsca.
TROĆ WĘDROWNA W SOSIE RAKOWYM - też nie była dobrze doprawiona, słabo wyczuwalne raki w sosie, strasznie sucha czarna soczewica i bardzo mało sosu.
No i Policzki wolowe - liczyłem bardzo na to danie, bo policzki są bardzo wdzięcznym kawałkiem mięsa. O ile konsystencja mięsa była super, znowu kompletnie brak przypraw, soli, pieprzu, przez co całe danie bardzo dużo straciło.

Podsumowując - ceny w porównaniu do jakości bardzo wysokie. Bo zostawiliśmy Tam sporo pieniędzy a wyszliśmy rozgoryczeni, a obsługa na żadnym etapie nie zapytała czy wszystko smakuje.
Przy stoliku niedaleko nas widzieliśmy sytuację że goście otrzymali burger z dzika z surowym jeszcze mięsem, więc radzę sprawdzać swoje danie.

Nie wiem czy całokształt to codzienność, czy może kucharz miał zły dzień. Ale nie wrocilibysmy tu, bo czujemy że może nawet w Krynicy kupując zestaw obiadowy za 18 zł, byśmy byli bardziej zadowoleni, niż zostawiając 10 razy tyle w restauracji Four Winds

Dziękujemy, G1916CYadamk

Restauracja Four Winds — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Krynica Morska, Pomorskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Four Winds? Podziel się wrażeniami!