"Niezamknięty zamek"

Znużeni długą drogą na Śląsk, zatrzymalismy sie na mały spacer. Każdy miłośnik takich miejsc... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
roman3x
Warszawa, Polska
Polecam

Fajne miejsce do zwiedzania, ale lepiej unikać długich weekendów bo są długie kolejki. Dzieciaki... Przeczytaj więcej

Kasieku
Sędziszów, Polska

Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wspaniałe ruiny średniowiecznego zamku. Dobrze zorganizowana trasa zwiedzania. Przystępna cena biletów. Dużo parkingów za normalną cenę. Polecam.

1  Dziękujemy, Marcin B
Zrecenzowano: 28 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Za parking zapłaciliśmy 7 zł bez limitu czasu. Po kupnie biletów udaliśmy się do Grodu Birów (około 20 minut spacerkiem, otrzymuje się mapkę z którą dojście nie stanowi żadnego problemu). Rozciągają się stamtąd piękne widoki, można z oddali podziwiać zamek. Zwiedzenie samego Grodu nie zajmuje zbyt wiele czasu, jest niewielki, ale polecam się do niego udać. Zamkiem natomiast jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, kierunek zwiedzania jest bardzo dobrze oznakowany, w środku można podziwiać m.in. makiety przedstawiające zamek w latach świetności i zamek w obecnym stanie. Na sam koniec zostawiliśmy Sale Tortur. Polecam Ogrodzieniec i małą lekcje historii w tym miejscu!

Dziękujemy, sandruszkax
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019

Wokół sporo parkingów i dość niedrogich-7 zł bez limitu tuż przy ścieżce prowadzącej na wzgórze. Po drodze mnóstwo straganików. Bilety dość tanie. Zwiedzać można bez przewodnika, gdyż wszystko jest dobrze oznakowane i opisane. Ze szczytu wieży super widok na Jurę i magiczne skały wokół zamku.

Dziękujemy, Michał P
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Wybraliśmy się na zwiedzanie zamku w sobotę z rana, żeby zdąży przed tłumami.
Kasa była czynna już przed 09:00. Kupiliśmy bilet za 18 zł na zwiedzanie zarówno zamku jak i Grodu na Górze Birów.
Dojście do zamków przypomina Krupówki - stragan na straganie. Uważam, że bardzo psuje to atmosferę miejsca i brzydko wygląda. Szpeci same ruiny...
Zamek ładnie utrzymany. Trafiliśmy akurat na kilka prac remontowych, ale nie przeszkadzało to w zwiedzaniu. Ustalona jedna trasa zwiedzania całego obiektu (bardzo pomocne).
Nie wyobrażam sobie jednak zwiedzania w godzinach szczytu - większość schodów jest wąska, a te zrobione z kamieni dosyć strome.
Polecam zwiedzanie z rana, gdy na zamku można spotkać tylko garstkę zwiedzających.

1  Dziękujemy, MucioPucio
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

Absolutnie cudowne miejsce. Ceny biletów mega niskie, czyli przystępne dla wszystkich. Kierunek zwiedzania jest jeden i bardzo dobrze oznaczony a także opisany, dzięki czemu nie ma opcji, żeby coś pominąć.

Dziękujemy, zapcia