Warto zobaczyć

Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019
Bogusław K
Warszawa, Polska
Przepych

Sanktuarium wybudowane z ogromnym rozmachem mi osobiście nie przypadło do gustu. W starej części za... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 20 stycznia 2019
EDYTA123
Toruń, Polska

Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019

Budowla z dużym rozmachem. Z zewnątrz wygląda zdecydowanie lepiej niż w środku (za dużo złota i trochę kiczu). Warto zwiedzać w dzień powszedni gdy nie ma tłumu pielgrzymów. Piękny widok z wieży na okolicę. Zadbany park z uroczymi zakątkami. Warto odwiedzić to miejsce nie tylko w celu modlitwy.

Dziękujemy, Bogusław K
Zrecenzowano: 13 sierpnia 2019

Warto zobaczyć i zwiedzić wszystko, co się tam znajduje, czas upływa tam w spokoju, nie ma męczących wycieczek i grup zakłócających spokój,cisza i wypoczynek.Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, 1muzyk1
Zrecenzowano: 28 lipca 2019

Licheń to sanktuarium mojego dojrzewania.
"Obraziłem" sie na to miejsce gdy w szczerym polu zaczął powstawać ten moloch. Ostatni raz byłem gdy dzwigi wciągały na miejsce olbrzymią kopułę.
Po dwudziestu latach..... Jestem pozytywnie zaskoczony wyglądem zewnętrznym. Spójna budowla, ciekawie dobrana kolorystyka, nie krzyczy i nie kłuje w oczy. Przepiękne otoczenie - drzewa urosły.
Wnętrze? Ogrom.Niezłe naturalne oświetlenie. Resztę pominę milczeniem... a może jednak nie.Na bogato. Mi , zwolennikowi gotyku i mnimalistycznych w wystroju kościołów z końca XX i XXI w., podobać sie nie może. Miszmasz. I orły rzymskie i skrzydła husarskie w ławkach i ....
Z podziemi wypadłem przerażony. Te tablice upamiętniające sponsorów w 146 kolorach..

Dziękujemy, Jan B
Zrecenzowano: 23 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Ogromną Bazylika wybudowana w szczerym polu, koło niej wierzą z tarasem widokowym na 114 metrach, wyższy niż ten w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Ogromny teren z ogrodami, domami pielgrzyma i innymi budynkami.dla hierarchów kościelnych. Megalomania i przepych w kiczowatym stylu. Nie polecam ... zobaczyć można będąc w okolicy przy okazji jako ciekawostkę....

1  Dziękujemy, MarpapPl
Zrecenzowano: 11 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Byłem 3 razy. Pierwszy raz przejazdem gdyż usłyszałem ze bazylika w Licheniu ma służyć jako zastępcza siedziba papieży po ich wypędzeniu z Rzymu. Było to w 1999 lub 2000. Kiedy to ma nastąpić- nie wiadomo. Wtedy jeszcze Papieżem był JPII . Po ujrzeniu bazyliki w Licheniu, podobieństwo do Watykanu chyba każdemu przychodzi do głowy. To nie jest kicz, to jest obraz naszych czasów. A myśl inżynierska godna podziwu. zdecydowanie polecam wszystkim obejrzenie tego miejsca na ziemi póki można.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Travel755627