Przepiękny obiekt, rewelacyjne koncerty organowe

Polecam na miłą rozkosz dla ducha i zmysłów. Piekny zabytek, cudowne organy, piekne otoczenie... Przeczytaj więcej

Adaśko K
Warto zaliczyć koncert organowy

Punkt obowiązkowy dla miłośników muzyki organowej. Wyjątkowe, ruchome organy sprawiają, ze koncert... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019
Izabela D

Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019

Punkt obowiązkowy dla miłośników muzyki organowej. Wyjątkowe, ruchome organy sprawiają, ze koncert staje się magiczny.

1  Dziękujemy, Izabela D
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Piękne, zadbane miejsce. Parking darmowy . Piękny kościół. Polecam . Można znaleźć miejsce i oddać się kontemplacji.

Dziękujemy, karinak431
Zrecenzowano: 6 sierpnia 2019

Oglądając jakikolwiek kościół w Polsce w stylu barokowym zawsze miałem przed oczyma ten obiekt. Z lelkkim nastawieniem na nie - nie jestem wielbicielem baroku.
Byłem przyjemnie zaskoczony po latach. W moim mieście, w dwóch replikach kościołów barokowych, formy barokowe przybrały o wiele ostrzejszą forę.
Całość ze sobą współgra. Bogato, złocisto , niebieskie kolumny wprowadzają miłą odskocznię dla oczu. Pięknie utrzymany. Widać opiekę O. Jezuitów.
Koniecznie koncert organowy. Chociać mam wrażenie , że brakuje dla organów przestrzeni, że liczne elementy na ścianach i suficie tłumią dżwwięk.
Zadbane otoczenie,
Do obejrzenia Muzeum, a raczej Izba Pamięci.

Dziękujemy, Jan B
Zrecenzowano: 26 lipca 2019

Pochodzę z Mazur więc byłam w Św. Lipce nie jeden raz. Kościół robi wrażenie a najbardziej jego wnętrze. A słuchając gry na organach przechodzą dreszcze. Zobaczcie sami.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, JudysWorld664
Zrecenzowano: 22 lipca 2019

Święta Lipka to kolejne Sanktuarium Maryjne, które warte jest odwiedzenia. Kościół jest duży, jasny, ładnie utrzymany. Na ścianach i suficie można podziwiać wiele różnych rysunków opowiadających historie znane z Pisma Świętego. Będąc tam, warto tak dopasować nasz pobyt, aby załapać się na koncert organowy, a wówczas też powinniśmy usiąść jak najbliżej ołtarza. To dlatego, że koncert ten, to nie tylko uczta dla uszu, ale również dla oczu, ponieważ podczas koncertu poszczególne elementy na organach zostają wprawione w ruch.
Obok Sanktuarium mamy również Muzeum do którego warto zajrzeć. Znajdziemy tam wiele przedmiotów sakralnych i nie tylko. Za wstęp do muzeum płaci się "co łaska".

Dziękujemy, Marta K