“Koniecznie trzeba się tam wspiąć!”
Railay Beach Viewpoint — recenzja

Railay Beach Viewpoint
Nr 1 wśród 14 atrakcji (Railay Beach)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 16 sierpnia 2016

Obowiązkowy punkt bedąc na railay, trasa na górę jest wymagająca i zajmuje około 30 minut, radzę zabrać porządne obuwie, gdyż czasami wejście jest wręcz pionowe, a ziemia ze względu na wilgotność dość mokra.

Dziękujemy, Bartek U
Filtrowanie

Zrecenzowano 20 lutego 2016 z urządzeń przenośnych

Atrakcja dla ludzi sprawnych fizycznie. Dzieci i starsze osoby mogą mieć problem. Ułatwieniem są przymocowane liny którymi momentami trzeba się wspomóc. Przydadzą się buty, klapki są mało wygodne przy schodzeniu. Sam punkt widokowy jest mały więc żeby zrobić zdjęcie trzeba odczekać chwilę w kolejce. Widoczek ładny. Można też zaliczyć o wiele trudniejsze zejście do laguny. Nie schodziłem, bardzo żałuję, przeszkadzał mi w tym aparat. Rada dla wszystkich ak masz wiekszy aparat warto mieć ze sobą plecak i wtedy zejście do laguny można zaliczyć.

Dziękujemy, Jarosław P
Zrecenzowano 18 grudnia 2015 z urządzeń przenośnych

Aby wzbić się na punkt widokowy wspinamy się po linach pod górę, koniecznie należy mieć wygodne obuwie. Wychodzący w japonkach nie mieli lekko. Poza punktem widokowym z którego rozpościera się ładny widok można zejść do Laguny. Zejście to naprawdę nie łada wyczyn, strome pionowe skały i lina, ale warto. Po zejściu w środku jaskini mała błotnista laguna.

2  Dziękujemy, krzysztof g
Zrecenzowano 4 listopada 2015

Przepiękna, piaskowa plaża. Spokojnie można było znaleźć miejsce dla siebie, w cieniu lub na słońcu. W grudniu nie było jeszcze mas turystów więc docenić należy wyjątkowy spokój tego miejsca.
Koniecznie należy tam popłynąć będąc w okolicy. Jest też możliwość wspinaczki po ściance z drugiej strony plaży.

Dziękujemy, Wilkaaa
Zobacz więcej recenzji
Zrecenzowano 23 września 2015

Przepiękne widoki na cały półwysep, aby wejść na ten punkt widokowy należy przygotować odpowiednie obuwie tzn. sportowe, najlepiej takie którego nie jest szkoda zniszczyć ponieważ po zejściu buty są czerwone od gliny jaka tam występuje. Droga wspinaczki nie jest prosta- nie polecam dla osób które nie maja nic wspólnego z jakakolwiek aktywnością sportowa po za spacerowaniem. Jest to wspinaczka po bardzo stromych skałach w dżungli , pomocą do wspinaczki są liny których trzeba sie mocno trzymać. Wspinaczka trwa w zależności od sprawności oczywiście, my sie wspinalismy ok 30min. Po za punktem widokowy mna trasie mozna tez znaleźć strzałkę na lagunę ale jak tam dotarliśmy tzn. Pozostało do niej 10 m , musieliśmy zrezygnować ponieważ zejście do laguny to była właśnie pionowa przepaść na 10m w dół wiec bez specjalnego wiązania alpinistycznego nie da sie tam zejść.

Dziękujemy, Joanna R

Railay Beach Viewpoint — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Railay Beach Viewpoint? Podziel się wrażeniami!