Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera

Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019
jacekgornicki
Sochaczew, Polska
wspomnienia z dzieciństwa

Dla mnie wspaniałe miejsce, pełne niespodzianek. Arkady Fiedler to postać znana, autor z... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 12 maja 2019
Wobaj
Tarnów, Polska

Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019

Muzeum jest nieco na uboczu, ale ma to swój urok. W końcu to tu tworzył Arkady Fiedler, tu też zwoził pamiątki z licznych wypraw. I właśnie pamiątki - zdjęcia, przedmioty, okazy fauny i wiele innych stanowią o wartości tego miejsca. Właściciele uzupełnili je ciekawymi pomysłami rekonstrukcji, np. statku Kolumba Santa Anna czy samolotu Hawker Hurricane.
Miejsce jak z bajki, zupełnie inny świat, niż na ulicy.
Zaleta dodatkowa - jako muzeum prywatne otwarte do 18, co stanowi raczej rzadkość w tego typu obiektach.
Wada - mało miejsca na ekspozycję i nieco wszystko się zlewa. Odbiorca ma kłopot, by zauważyć jak najwięcej ciekawych obiektów, bo jest ich za dużo.
Warto zajrzeć.

Dziękujemy, jacekgornicki
Zrecenzowano: 1 lipca 2019

Z jednej strony Arkady Fiedler jest tak znaną i ważną postacią w naszym kraju, że warto odwiedzić muzeum, które jest mu poświęcone i pokazuje spory dorobek jego życia. Można poczytać o różnych eksponatach, które przywiózł ze swoich podróży, obejrzeć maski, barwne motyle, ciekawe zdjęcia. W ogrodzie jest wiele różnych figur ukazujących różne kultury, można też zwiedzić statek Santa Maria, który został zbudowany w skali 1:1 oraz samolot Dywizjonu 303. Z drugiej muzeum jest małe, eksponatów nie ma tak wiele, całość wygląda na trochę zaniedbaną, a statek który zastaliśmy na miejscu mocno odbiegał od zdjęć, które wcześniej widzieliśmy. Najbardziej podobała nam się wystawa związana z Dywizjonem 303 i prawdę mówiąc tam spędziliśmy większość czasu. W podziemiach tego samego budynku jest wystawia związana z Indianami, całość jest utrzymana w mrocznym tonie, co ma swój klimat, ale jednocześnie momentami trzeba było sobie przyświecać latarką, żeby zobaczyć wszystkie elementy tam ukryte, zwłaszcza w drugim, ciemniejszym pomieszczeniu.

Dziękujemy, Marta K
Zrecenzowano: 12 maja 2019

Dla mnie wspaniałe miejsce, pełne niespodzianek.
Arkady Fiedler to postać znana, autor z "dzieciństwa" - do dziś pamiętam Dywizjon 303, czy choćby cykl Białego Jaguara ...
W Puszczykowie mamy niesamowitą okazję zwiedzić jego dom rodzinny i pracownię.
Ale nie to jest najważniejsze.
Na rozległej posesji jest pełno suprizów ...np. repliki dzieł cywilizacji prekolumbijski, myśliwiec Hurricane, replika Santa Marii Kolumba (w skali 1:1). Dodatkowo znajdziemy ciekawą Izbę Pamięci dotyczącą dywizjonu 303 ...oraz mityczne Eldorado.
Muzeum prowadzą jego synowie pisarza , z którymi można swobodnie porozmawiać o podróżach i książkach ...zresztą mieszka tutaj cała rodzina Fiedlerów.
Całość podobała się również moim dzieciom.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Wobaj
Zrecenzowano: 13 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce ciekawe, lecz "zakurzone". Widać ząb czasu i o ile dla eksponatów to nawet dobrze, to jednak dla reszty niekoniecznie.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, Ewa I
Zrecenzowano: 4 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Historia z 4 stron świata. Statek Kolumba. Piramida. Samoloty dywizjonu 303. Wszystko w autentycznych domowych warunkach rodziny Arkadego. Koniecznie zobaczcie.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
2  Dziękujemy, Piotr G