Zrecenzowano: 9 września 2019

Zaczne od minusow: baseny polozone w glebokim cieniu i woda w nich zawsze zimna, choc w wysokim sezonie moze byc to plus. Pokoje i wyposazenie lata swietnosci maja za soba. I to byloby na tyle, reszta to same plusy. Kazdy apartament sklada sie z salonu z aneksem kuchennym (kuchenka na dwa palniki, mikrofala,toster,czajnik, lodowka z sprawnym zamrazalnikiem,patelnie, garnki, talerze etc),w ktorym jest czesc jadalna dla 4 osob oraz rozkladana kanapa. Do tego sypialnia, lazienka (wc,bidet,wanna). Kazde pomieszczenie ma wiatrak i klimatyzacje (chyba dodatkowo platna). Jest czysto. Obsluga wrecz nadgorliwa w swoich obowiazkach. Kazdy apartament ma balkon,czesciowo zadaszony, meble balkonowe, suszarke na pranie. Dzieki temu,ze domki sa w lesie piniowym mamy niesamowita okazje obcowac z natura. Kosy i mewy doslownie jedza z reki. Powietrze pachnie niesamowicie. Do morza idzie sie kladka przez wydmy, jakies 400m bardzo zadbana kladka posrod kwitnacych rumiankow. Plaza cudowna, jedna z ladniejszych na wyspie. Po jej lewej stronie mamy restauracje, obsluga mowi po angielsku. To dobre miejsce na sangrie, ale juz niekoniecznie na obiad. Na obiad polecamy udac sie szlakiem pieszym do Arenal del Castell,to doslownie 20 min drogi. Dochodzimy do White's Bar, niezwyklego miejsca, ktore laczy beach bar, basen,plaze i restauracje. Maja swietnych kucharzy, doskonale dania i calkiem fajne ceny (nizsze niz w Son Parc). Dodatkowo w kazdy dzien jest inna atrakcja,a wieczorami,od 18, kolacyjne menu (przystawka,danie,deser,napoj za ok 15e).
Dodatkowo obiekt Sol Parc ma praktycznie wlasny sklep,dosc dobrze zaopatrzony i ceny sa zupelnie ok. Oprocz tego jest przystanek autobusowy skad dotrzemy do Son Bou, Es Mercadal, Fornells i Mao. Nie jestem w stanie odniesc sie do wyzywienia w hotelu,ale robilismy zakupy podczas ktorych uznalismy,ze warzywa na wyspie to lekki dramat. Nie wydaje mi sie,ze jest to miejsce (cala wyspa) odpowiednia dla wegetarian,a juz na pewno nie dla wegan...

Termin pobytu: maj 2019
Dziękujemy, Aleksandra J
Zrecenzowano: 11 sierpnia 2019

Hotel z genialnym położeniem i miłą obsługą... I na tym kończą się plusy. Pierwszy pokój w jakim nas zakwaterowano śmierdział stęchlizną, że nie wspomnę o zapachu z szaf. Hotel był opisywany jako nie najnowszy, ale zadbany, w tym opisie prawdziwa była tylko pierwsza część, czyli nie najnowszy... Meble bardzo zużyte, kanapa w salonie prawie się rozpadała. Dodatkowo pokój posprzątany tylko tam gdzie widać na pierwszy rzut oka, reszta brudna. Po zmianie pokoju i dopłacie 70 Euro za klimatyzację, standard wzrósł tylko nieznaczne. Szafy dalej zatęchłe, standard sprzątania bez zmian. W lepszej kondycji były natomiast meble oraz łazienka. W pokój nieproszeni goście w postaci całych kawalkad mrówek, po dwoch monitach w recepcji przeprowadzono oprysk. Wycieczka w standardzie all inclusive nie spełniała minimum przyjętego w Europie. Wyżywienie jadalne, natomiast monotonne do gracic możliwości. Jedyna rzecza jaka zmieniała się na śniadanie była zamiennie fasolka i pieczarki. Wybór świeżych warzyw zerowy. Warzywa "na ciepło" w całości z mrożonek. Co dzień jednym z dań na kolację/obiad była ryba... co dzień tak samo nijaka. Dania serwowane "na świeżo" przez "kucharza" bardzo słabe. Snac bar przy basenie przy standardzie all invlusive można określić jednym słowem... żart. Jakość i wybór przekąsek poniżej krytyki, drinki to wyłącznie wybrany alkohol + wybrany napój. Nic bardziej zaawansowanego nie wchodziło w grę. Na plus obsługa. Same baseny fajne. Bar wieczorny z przesympatyczną obsługą, drinki nadal "proste", ale serwowane w szkle i z uśmiechem. Animacje wieczorne ograniczały się do tańców dla dzieci, co dzień identycznych. Otoczenie obiektu, ogrod itd. całkiem nieźle utrzymane. Przepiękna plaża z bardzo urokliwym dojściem drewnianym pomostem. Ogólnie za pieniądze jakie należy zapłacić za pobyt w szczycie sezonu, czyli ok. 1100 euro za 7 dni, gorąco nie polecam...

Dziękujemy, Paweł S
Zrecenzowano: 8 lipca 2019

Hotel jak i otoczenie czyste, zadbane i codziennie sprzątane. Kompleks hotelowy znajduje się w lesie sosnowym tak, że nie potrzebowaliśmy używać klimatyzacji, gdyż było dużo cienia. Na terenie znajdują się dwa baseny, plac zabaw, kort tenisowy oraz drewniana promenada prowadząca do pięknej zatoki a kilkaset metrów od ośrodka duże pole golfowe. Ogólnie ładny ośrodek i bardzo miła obsługa na szczególną pochwałę i podziękowanie zasługuję personel zarządzający tj. Pani Dyrektor i Polska recepcjonistka Pani Asia. A to dlatego, że podczas naszego pobytu dostałem zawału serca, byłem w hotelu reanimowany a następnie samolotem przetransportowany na Majorkę do specjalistycznego szpitala kardiologicznego w celu wykonania koronarografii. Pani Dyrektor hotelu przekazała żonie, żeby się nie martwiła, gdyż do czasu powrotu ze szpitala i możliwości lotu do Polski mamy gratisowo zapewniony pobyt w hotelu. Szczególne zaangażowanie sprawą wykazała recepcjonistka Pani Asia (anioł w ludzkiej skórze), która bezinteresownie koordynowała mój pobyt w szpitalu z personelem medycznym, moją rodziną i mną, do tego stopnia, że do mojego wypisu ze szpitala przysłała swojego kolegę mieszkającego na Majorce, aby dokładnie przetłumaczył przekazywane zalecenia przez lekarza, które po zawale są bardzo ważne. Także, jeszcze raz wszystkim, którzy mi pomogli w tych trudnych chwilach bardzo dziękuję !!. Na zakończenie ważna informacja dla wszystkich wyjeżdżających na wakacje, aby pamiętać o karcie EKUZ, gdyż jak się przekonałem na własnej skórze jest ona najcenniejszym dokumentem, który daje nam prawo do pełnego leczenia w takich sytuacjach.

2  Dziękujemy, Wojciech R
Zrecenzowano: 8 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jak już ktoś wcześniej napisał, hotel jest w spokojnej okolicy, na terenie lasu piniowego, czysto. Bardzo malowniczy teren. W miasteczku dwa sklepy spożywcze, wypożyczalnia samochodów, skuterów, rowerów i kilka restauracji z czego my trafiliśmy tylko na dwie otwarte - reszta zamknięta na cztery spusty. Smaczna restauracja/bar jest na plaży po lewej stronie od wejścia i tam się stołowaliśmy. Bardzo szybko podają dania, ale uwaga nie mówią po angielsku, trzeba nauczyć się podstawowych zwrotów po hiszpańsku i będzie ok. Menu na szczęście jest po angielsku.
Co do hotelu - warto robić zakupy w supermarkecie hotelowym, bo najtańszy i dobrze zaopatrzony. Parasole plażowe, pontony, spożywka - tylko tam. Dla turystów jest 7% zniżki od ceny na półce. Przy okazji dodam, że parasol plażowy 180cm kosztował 7,90E i można go było przewieźć do Polski jako bagaż rejestrowany. Leżaki na plaży 20E! Plaża cudna, z białym i różowym piaskiem. Długo płytko.
Co do minusów hotelowych, to tylko stęchlizna w pokoju. Ubrania nam zaśmiardły i zdaliśmy sobie z tego sprawę dopiero po przylocie i po rozpakowaniu walizki. Nawet te nienoszone śmierdziały - wisiały w szafie przez cały czas i przeszły zapachem starej szafy. Niestety wszystkie meble w pokojach stare. 7 dni można wytrzymać, dwa tygodnie już trochę słabo. I pojawiają się mrówki w pokojach, ale mi osobiście to jakoś mocno nie przeszkadzało. Trzeba pilnować i chować jedzenie do lodówki.
Wiatraki w pokojach wystarczają. Cały hotel jest w lesie, więc jest dużo cienia. Mocne słońce nie zagląda do pokoju i w lipcu temperatura do spania jest odpowiednia. Przypuszczam, że np. w październiku może być nawet ciut chłodno.

Dziękujemy, KateM5082
Zrecenzowano: 13 maja 2019

Na wczasy we dwoje wybraliśmy się pod koniec majówki. W hotelu spędziliśmy 7 dni, z wycieczką w opcji bez wyżywienia. Ze względu na termin byliśmy pierwszymi gośćmi w sezonie :)
Hotel nie jest nowy i nowoczesny, natomiast zadbany, schludny i czysty. Nie wiem czy to z powodu początku sezonu i braku turystów, ale wszystko było pięknie odmalowane, zadbane, przystrzyżone i ułożone. Codziennie prowadzone są prace konserwatorskie i porządkowe.
Hotel niewątpliwie ujmuje położeniem. Usytuowany jest w lesie iglastym. Zresztą cała okolica to tylko lasy, parki, plaże i przyroda. Cudo.
Trafiliśmy w termin gdzie turystów oprócz nas było dosłownie kilkoro, więc były to wakacje VIP ;) Prywatny basen, prywatna plaża :)
Hotel składa się w całości z dwupiętrowych mini-domków, wyposażonych albo w wiatraki, albo w klimatyzację. Dodatkowo w okresie wczesnego maja, przygotowana jest mała farelka do dogrzewania w nocy, gdyż noce w maju nie są upalne  super rozwiązanie.
Domek składa się z sypialni , łazienki, balkonu i pokoju dziennego z kuchnią. Nie można narzekać na ciasnotę. Kuchnia bardzo dobrze wyposażona, garnki, naczynia, zastawa, patelnie, kuchenka mikrofalowa, kuchenka elektryczna, toster, nowa i czyściutka lodówka ( działający zamrażalnik). Byliśmy bardzo zadowoleni, gdyż gotowaliśmy sobie sami.
Na terenie hotelu jest bar przy basenie, bar, restauracja, scena i sklepik. W sklepiku ceny bardzo przystępne i duży wybór. Świeże pieczywo, owoce, nabiał, wędliny. Nie umrze się z głodu. Załączam kilka zdjęć ze sklepu. W okolicy jest kilka knajpek, sklepiki i wypożyczalnia aut. Nie jest to duże miasteczko, bardziej las :) trzeba o tym pamiętać :)
Dla dzieci jest kilka placyków zabaw, i jeden duży, bardzo ładny w lesie, z drewnianymi zabawkami.
Trasa z hotelu na plażę to około 5 minut, idzie się pomostem przez wydmy, sama droga jest niesamowicie urocza.
Można wybrać się na drugą plażę do miasteczka obok, na piechotę wspaniałym szlakiem pieszym około 20-30min.
Pod samą recepcją znajduje się przystanek autobusowy. My za 5 euro w obie strony zrobiliśmy sobie wycieczkę do Mahon (Mao) bardzo polecam. W miasteczku sprzedawane są lokalne buty, skórkowe ala sandały, w sklepach ich cena dochodzi nawet do 80 euro, ale w dzień targowy, na bazarze można kupić identyczne za 9,13,24 euro we wszystkich kolorach świata. Polecam. Pamiątka użyteczna i ładna 
Sprzątanie hotelu odbywa się co 2 dni. Ręczniki też są wymieniane. Ogólnie w pokoju panuje względny porządek. Trzeba mieć świadomość że sprzęty i meble mają swoje lata.
Jeśli chodzi o internet, ceny wifi są dość wysokie. Darmowe wifi działa tylko w obrębie rejestracji, i internet nie jest najszybszy :)
Wyjechaliśmy na wycieczkę za tysiąc złotych, i nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak wspaniała. Bardzo polecamy. Na pewno wrócimy, na więcej niż tydzień.

Termin pobytu: maj 2019
1  Dziękujemy, PetitchatnoirN